Бозата...

  • 4 321
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Sf
  • Мнения: 808
Ако е била резлива, може и да не са я харесали... Си мисля аз Simple Smile Виж, българите обичат и резлива, и сладка боза Simple Smile Аз лично - сладка Simple Smile

Англичаните дето купиха няколко къщи в селото, където е и нашата вила, рекетират баща ми за хубавите български домати, краставици, шопска салад и червен боб с наденица Simple Smile Simple Smile щото градинките, в които бабите преди тях са си отглеждали зарзават, сега чуждоземците са си насадили райграс и се чудят откъде ние ги взимаме тез плодородия Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 866
Всеки път като ми падне чужденец под ръка го пробвам с бозата. Досега всички са били отвратени. Само свекърва ми каза, че не било "чак толкова гадно". Иначе за другата кухня специално германци и французи нагъват и не им мига окото - шопска салата, кебабчета, кюфтета, таратор, ракия и т.н. Не мога да им насмогна, като че ли не са яли от месеци! Мъжът ми французин много си пада по нашата скара и току ми носи в къщи разни замразени кебабчета и кюфтета, вади скарата, пече и яде. Аз не обичам. Между другото и боза не пия.  Grinning Той все се смее за дъщеря ни, която ходи на ясла и все я пита : "Днес пи ли боза, тати?"

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Абе вероятно все пак е до това кой с какви вкусове е свикнал.
Аз като опитах някакъв си corn bread, лошо ми стана- сладък хляб  Sick
Но след два месеца го ядях с кеф.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 356
Въпрос на вкус, навици и география. И аз не мога да ям хлебарки или панирани скакалци примерно, дори с риск смъртно да обидя домакините  Laughing

# 19
  • UK
  • Мнения: 1 334
Мъжът ми си изпи цялата чаша от уважение към домакинята  Grinning Не е повторил  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 5 468
сега чуждоземците са си насадили райграс и се чудят откъде ние ги взимаме тез плодородия Simple Smile
Оф, толкова ли са куку, та не се усетят да изтръгнат треволяка и да си засадят плодородия и у тях?

# 21
  • Мнения: 1 393
Въпрос на вкус, навици и география. И аз не мога да ям хлебарки или панирани скакалци примерно, дори с риск смъртно да обидя домакините  Laughing
Именно! 

А иначе и аз моя мъж (не българин) съм го "опитомила"- обожава банички (ударението на първото И  Laughing), шопска салата, Каменица...даже ракия харесва. Но боза-  Sick  Sick  Sick
Като сме били в България така ме изгледа първия път още аз като и се нахвърлих, зажадняла от двегодишно "трезвеничество", че дори и не съм се пробвала да го карам да я пие.  Wink
На една позната гаджето, като се беше върнал в Америка и го бяха питали 'И какво прави в България?", отговора бил: "Пих mud! (за незнаещите английски- течна кал).  Joy

# 22
  • Мнения: 4 187
Боза много обичам. На чужденци съм правила баница, викат - то като чийз кейк. Нищо не разбират.  Rolling Eyes


 Shocked Shocked Shocked Къде ли са видяли общото ?

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Не ги знам. Аз верно че готвя леко зле, ама чак пък на чийз кейк да я докарам.... Laughing

# 24
  • Мнения: 1 424
 Аз не обичам много боза  Rolling Eyes На чужденците не съм предлагала,но си заслужава да пробвам   Laughing

# 25
  • Мнения: 727
тази БОЗА  е най бленуваната за брата на мъжа ми(в Канада е)горкия като се завърне се налива с боза.........липсват явно такива нещица в чужбинско newsm78
Сина ми е на 1 и малко и пробва боза....направо полудя,дай дай.....откачих Shockedа наистина има специфичен вкус,но явно си е до човека едвали е от география или хранителни навици Thinking

# 26
  • Мнения: 5 539
Че какво й е странното на бозата? newsm78 newsm78
Пшенично брашно, вода и захар. Чак пък толкова да ги отвращава #Crazy
Между другото, от гореизброените съставки можете да си направите боза и вкъщи. Майка ми преди време му беше хванала цаката и произвеждаше боза в промишлени количества Laughing

# 27
  • Мнения: 2 047
   Предлагала съм боза на едни чехи и колкото и да ги уговарях не пожелаха дори да я опитат. Дълго настоявах и пак не искаха, дори една глътка. Crazy
Сега като се замисля май като се абстрахира човек от това, че е боза, всъщност цветът й е проблема. Подобно на това, че като малка не съм искала да пия кола, защото е черна.

Последна редакция: сб, 06 яну 2007, 16:09 от У н и

# 28
  • Мнения: 25 586
Бе, то синът ми си е чистокръвно нашенче, даже нокътче не е подавал из чужбинско, пък не ще да пие боза. Да я близне даже не ще!  ooooh! А ние с баща му лочим като невидели. Когато има, де.  Joy

# 29
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Абе аз познавам чужденци, дето
и шкембе ядат, и семки се опитват
да чоплят, но не могат да ми стигнат
скоростта, и таратор ядат, че и правят,
баница също, шопска салата. Но боза
упорито отказват. Всичко до един.
И аз така, но моя опит е главно с австрийци.
А ракията я пият винаги на екс и се напиват за отрицателно време Laughing
Таратора много върви при тях Peace

Общи условия

Активация на акаунт