Един филм за глобалното затопляне!

  • 2 378
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 3 816
Гледах го и много ме впечатли,не мога да не го предложа и на вас.Потресаващ!
http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=67393 Един документален филм, който ще разтърси представите ви за света из основи...

# 1
  • Мнения: 6 167
Toва ако е филма на Ал Гор ( не мога да отв. страницата),
 дано Дещовиди го види, защото аз не можах да й намеря линк!
Да, страшен е, имали сме и теми в/у темата  Laughing

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=130302.0

другата тема беше затрита, като се загубиха теми от 1-2 дни.

# 2
  • Мнения: 1 100
Ц... мързи ме да се регистрирам. Много се вълнувам от такива теми по принцип.  Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 3 816
Да,филма е с Ал Гор и се казва в превод Неудобната истина. Peace

# 4
  • Мнения: 6 713
Да,филма е с Ал Гор и се казва в превод Неудобната истина. Peace

Филмът си заслужава да се види.  Peace Peace
Дано предизвика необходимият отзвук сред политици и лидери.

# 5
  • Мнения: 2 070
Лени, мерси, зациклих от работа и разни неща около сдружението, добре, че ми прати на лични, че от няколко дни не съм помирисвала Клюкарника! Дано темата се развие тук, аз ще се постарая да изровя разни линкове на еко тематика.
Филма го бях изтеглила от някакви торенти още преди, но без субтитри и май с лошо качество. Ще пробваме пак. Да питам преди да съм ведяла - със субтитри някой гледал ли го е? ще го разбера уж, но ако има терминология не ми се занимава да досхващам от контекста...

# 6
  • София
  • Мнения: 3 816
Филма е със субтитри.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 816
Ето за какво иде реч:

Съветник на британското правителство вещае
катаклизми, сравними с двете световни войни
[ 2006-10-31 ]

Глобалното затопляне може да донесе до 9 трилиона долара загуби на световната икономика, ако правителствата не вземат спешни мерки през следващите 10-15 години. "Скриването на главата в пясъка" по отношение на промените в климата ще ни изправи пред катаклизми, сравними с двете световни войни.

Тези неприятни изводи се съдържат в публикувания вчера доклад от 700 страници, поръчан от британското министерство на околната среда. Негов автор е главният икономист на правителството сър Никълъс Стърн, който заемаше същия пост и в Световната банка.
Стърн предупреждава, че промените в световния климат не само ще окажат опустошително въздействие върху околната среда и ще предизвикат масова миграция, а и могат да снижат световния икономически растеж с 20%.
Дори незабавно да се сложи край на замърсяването на околната среда, парниковите газове в атмосферата ще продължат да повишават температурите още 30 години, а нивото на моретата ще се покачва в продължение на век, се казва още в доклада.

Температурите ще се повишат с 2-3 градуса през следващите 50 години в сравнение с тези през 1750-1850 г., и то при сегашния темп на нарастване на въглеродните емисии. При засилване на темпа обаче температурите ще скочат с още няколко градуса и това ще се окаже гибелно предимно за бедните страни. 200 млн. души по света могат да станат жертви на наводнения или суши. Топящите се ледници ще повишат първо риска от наводнения, а после ще намалят запасите на планетата от питейна вода, което ще застраши 1/6 от населението на Земята - главно в Индия, части от Китай и южноамериканските Анди. Реколтите ще стават все по-оскъдни и това ще лиши от прехрана милиони хора, най-вече в Африка. Повишаването на морското равнище може да доведе до гибелта на стотици милиони годишно, предупреждава докладът.
Премиерът Тони Блеър описа изследването на Стърн като "сигнал за пробуждане на всички държави". "Вървим към точката на катастрофално преобръщане на климата, ако не действаме незабавно. Ключът би трябвало да бъде създаване на чисти източници на енергия и ограничаване на потреблението", писа Блеър във в. "Сън".
В унисон с Блеър и Стърн вицепремиерът Гордън Браун предлага ограничаване на парниковите емисии в рамките на ЕС с 30% до 2020 г. и 60% до 2050 г., както и разширяване на търговията с емисии, която да обхване над 50% от тях. Браун иска схемата на Евросъюза, която поставя лимити на въглеродните емисии, но позволява на замърсителите да търгуват с квотите си, да бъде свързана с тези на Австралия, Япония, Норвегия, Швейцария и американския щат Калифорния. Президентът Джордж Буш извади САЩ от протокола от Киото с мотива, че ограничаването на емисиите водело до закриване на работни места, но отделни щати водят самостоятелна политика по този проблем. Гордън Браун обяви също, че взема за съветник по екологичните проблеми бившия вицепрезидент на САЩ Ал Гор. Гор предизвика оживена полемика тази година с документалния си филм за промяната в климата, озаглавен "Неудобната истина". 

# 8
  • София
  • Мнения: 3 816
Филма ми хареса с това,че всичко е представено по много разбираем начин за голяма част от хората,даже и децата биха го разбрали.Но жалкото е ,че според мен хората ,от които наистина зависи да се направи нещо по въпроса, няма да му обърнат внимание. ThinkingФилма е много впечатляващ и в същото време тъжен,защото прогнозите които са дадени,а те са подкрепени с факти,ще се случат съвсем скоро на нашите деца. Sad

# 9
# 10
  • Мнения: 2 180
Много сериозно бе! Пък аз се радвам на временцето и по-ниските сметки за ток. #Crazy

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
Наистина страхотен филм. Не знам какъв свят ще оставим на децата ни...
И ние даваме своя "принос" - в София няма къде да стъпи от коли ...

# 12
  • Мнения: 2 070
Тъкмо мислех да пускам тема с питанка притеснява ли ви това време или му се радвате и се сетих за тази тема и за онази на Лени - Притеснява ли ви глобалното затопляне.

Мен вече взе да ме стряска честно казано. Не ми се струва нормално, иначе пък вчера си походих доста пеша, миришеше ми на пролет, по магазините гледах доста пролетни дрешки изкарали /или не са ги прибирали/

Вкъщи вече летят мухи, събудили са се от някъде. И то не от малките обикновените, ами едни тлъсти. Вече трета гоним през прозореца, една падна мъртва в схватка със свекървата.

В Плевен ходих до баба ми и в банята и видях хлебарка, не знам те дали заспиват изобщо зимата, но все си мисля, че е по-характерно да джиткат насам натам в по-топлите сезони.

Водих дъщеря ми в зоологическата в Плевен - мечките не бяха заспали зимен сън...

Продават кокичета.

Мама ми е разказвала, че едно време тополите са цъфтели през май-юни, когато съм се родила /на 2 юни 79та/.... Когато аз раждах 2004та много добре си спомням, че тополите цъфтяха през март-април... Нищо чудно тая година и през януари-февруари да стане.

Абе стряскащо си е.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 383
А, новата щатска мода от последното десетилетие - катаклизмите. Дискавъри и НГ бълват подобни филми с трагичен край.
Сега чакаме да се измисли и изхода.

# 14
  • Мнения: 4 555
От няколко години щъркелите се връщат в България още през февруари!


Иначе темата ми е много болна  Cry
Адски ме е яд на хората, които смятат, че понеже човекът е "венец на еволюцията", може да си прави каквото си поиска... които виждат решението на проблемите в изсичане на колкото гори ни трябват, а после ще се храним с генно-модифицирани храни. Които смятат, че изчезващите видове животни и растения за нищо не са ни притрябвали, нека да си изчезват. По-добре да изчезнат няколко вида гарги и треволяци, но да можем да си купуваме по 2-3 чифта обувки в повече. Които смятат, че няма глобално затопляне или че то няма връзка с човешката дейност. Които казват "Ние и без това сме си свикнали да живеем със замърсена природа, но не можем без толкова голямо потребление".

Радвам се, че този филм донякъде ще може да повлияе на обществените нагласи.

Винаги съм се чудела дали човекът наистина е толкова тъпо животно, че да се самозатрие от собствената си алчност. Явно това е нещо като кръговрат на еволюцията.

# 15
  • Мнения: 2 070
Ами какво значение има дали е модерно или не да се мисли и говори за това. Дано поне като са почнали американците да почнат и останалите. Нормално е да се говори за това в най-потребителската държава. А дококото си спомням Лени каза, че 70% от вредните емисии, допринасящи за затоплянето, идват от Америка. Може филма да е пропагандаторски, на Ал Гор е все пак, може да има някакви икономически интереси зад това, самият текст на Гелева тук почва с това, че икономиката щяла много да загуби от промените... И какво от това - последиците са за всички нали? И е време хората да се лишат наистина от някои удобства, като това в линка на Карина в подписа и да речем.

# 16
  • Мнения: 6 167
каква пропаганда, хора?
я си погледнете през прозорците.

единственото, на което се надявам е, да е права другата 'линия' - теорията, че такива мини климатични промени са нормални и отминават. да, ама май всички се надяваме, но знаем истината.

можете да си купите последния капитал, където има много яка статия по въпроса , базирана на доклад на ЕК за икономическото бъдеще на ЕС в ситуацията на глобално затопляне. много интересно четиво... само ще пейстна как започва, че съм с  абонамент и не мога да давам линк.

'Докато сегашните първолаци се пенсионират, ще може да ходят на море в Холандия, да ядат плодове в Сибир и да се разхождат сред кактуси и пясъчни полета в България. Това не е фантастика, а картина на променената планета, обрисувана в доклада на Европейската комисия от първите дни на 2007 г. Причината е прог­нозираното глобално повишаване на температурите през следващите 50 - 100 години, което ще бъде съпроводено от мащабни наводнения по крайбрежните зони, засушавания, пожари и други катаклизми. Според комисията климатичният ден на страшния съд може да бъде избегнат с решителните действия на всички държави. Засега обаче подобно глобално разбирателство изглежда непостижимо (виж стр. 12). '........

# 17
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Този проблем ме занимава и мен. Филмчето ще си го дръпна като се прибера вкъщи. Дано проблемът не е представен едностранно- че причината е многото въглероден двуокис в атмосферата. Щото не е само това- има циклични промени в климата. До скоро е имало малък ледников период например. В геоложкото минало е имало периоди и с много по-горещ климат. Аз лично предпочитам затоплянето пред захлаждането.

# 18
  • Мнения: 8 944
Явно не само аз съм се разстроила от снощните новини.
Ако сте гледали филма "След утрешния ден", там всичко е 1:1.
Не можах да мигна от ужас снощи.  ooooh!
Много стресиращо ми въздейства и новината, че часовникът, който отмервал времето до края на света, бил преместен напред  Shocked

И мен от известно време вместо да ме радва, ме притеснява това хубаво време. Честно казано, не си спомням такава топла  зима...

Дядо ми навремето, бог да го прости, все повтаряше, че във Вечния календар било записано, че краят на света предстои и че ние вероятно ще станем свидетели на това събитие...

Дано да не е бил прав...
Би било адски жалко човечеството  просто да изчезне...

# 19
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Направо се стряскам като си помисля какво лято ни очаква........

# 20
  • Мнения: 4 555
Ами какво значение има дали е модерно или не да се мисли и говори за това.
Ако имаш предвид моето мнение, има много голямо значение какво се мисли и дали се говори по въпроса.
Цяло едно поколение в България е възпитано така, че да не смята природата за ценност, а за ресурс, който да използваме както ни щукне.
Дори докладите, които говорят за проблемите с глобалното затопляне започват с това, че еди какви си суми могат да бъдат загубени, в следствие на този процес. Мисли се единствено от икономическата страна -  ако продължаваме да прецакваме природата и подобряваме икономиката си със свръхконсумация, това ще ни докара печалба Х и разход У, заради природните катаклизми, които ще настъпят. Ако пък спрем свръхконсумацията и другите фактори и така попрецакаме икономиката за момента, но си спестим разходите от катаклизмите, това ще ни докара спад в растежа Х1 и печарба У1. И като сметнем формулата, решаваме в коя насока е по-добре да се трудим.
Ей това е най-абсурдното.

Не че обясних каква е ролята на общественото мнение в цялата работа, но съм сигурна, че няма смисъл да го правя, то е ясно според мен. За другите не знам, но ми се струва, че на теб поне ти е ясно.

# 21
  • Мнения: 6 167
Този проблем ме занимава и мен. Филмчето ще си го дръпна като се прибера вкъщи. Дано проблемът не е представен едностранно- че причината е многото въглероден двуокис в атмосферата. Щото не е само това- има циклични промени в климата. До скоро е имало малък ледников период например. В геоложкото минало е имало периоди и с много по-горещ климат. Аз лично предпочитам затоплянето пред захлаждането.

да де, но затоплянето и захлаждането са взаимно свързани  Wink


така или иначе, има доста противници на теорията на глобалното затопляне и главно на това, че човешката дейност го причинява.
интересно е да с прочете и другата гледна точка, за ролята на вулканите, както и някои факти , като например това, че човечеството мери точни данни едва от края на 70тте години. тоест, аз лични се надявам това да е естествено, но съм по-скоро песимистка. филмът на гор е потресаващ в това отношение.
за вредните емисии и тн мерките ако не са на общо .. планетарно ниво нямат никакъв смисъл, а съгласие по тези върпроси много ( общо)  няма.
а индивидуалните ограничения струват скъпо, ефекта ще е никакъв.

мисля, че хора, ще се стреснат, когато мине ураган над ню йорк, например и отнесе манхатън. за съжаление, само голям катаклизъм ( според мен) може да доведе до някакви общи мерки. жалко, че трябва да го чакаме.

# 22
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
....да....истината е някъде по средата....природата е на цикли....винаги е имало затопляния и застудявания........когато питах дядо дали помни такова време, той спокойно ми каза "О- о, да....ходихме един декември да изпращам приятели....еди къде си и се връщахме по къси ръкави ".....в никой случай не омаловажавам глобалното затопляне, но е факт, че такива затопляния е имало и преди......лошото е ако се задържат за дълго

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 383
deshtovidi вероятно е имала предвид моето мнение за "модерно" - казах го, защото подобен род филми се появяват последните 2-3 години, а процесът на глобално затопляне е доста отдавна.
Не са без значение и икономическите последици, а от тях могат да се извлекат и интереси.
Във филма, който гледах, провеха предсказание според което до 50 години броят и силата на катаклизмите ще се увеличават - урагани, земетресения, свлачища и т.н., а 50 години са малко време, за да се впрегне цялото човечество за общи мерки.

# 24
  • Мнения: 512
http://www.standartnews.com/bg/article.php?d=2007-01-17&article=174995

Много интересна статия по въпроса ми изпрати мъжът ми вчера, дано и но вас ви хареса. Аз лично малко се успокоих, като я прочетох. Peace

# 25
  • Мнения: 338
Направо се стряскам като си помисля какво лято ни очаква........

По новините съобщиха че ще е най-горещото лято,над 50гр. Shocked

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 6 303
Преди може би 8-9 години гледах френски научнопопулярен филм ,в който се разказваше за изследвания и наблюдения извършвани от японски кораб-лаборатория върху течението Гълфстрийм.Според учените  там то постепенно замира в резултат на замърсяването и увеличаването на озоновата дупка/парниковия ефект/ .Даваха някаква прогноза ,според която около 2013 година ще бъде критичната точка.Споменаха също,че преди 2000 години може би пак е имало такова замиране на течението.Според тях Гълфстрийм поддържа равновесието на климата и неговото замиране ще е фатално за него.Още от 80-те години се наблюдава топенето на ледниците, а тогава казаха ,че в последните години е много по -интензивно и нивото на световния океан се покачва много бързо.


Темата въобще не е нова.

# 27
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ако човечеството преживее глобалното затопляне, го очаква пак подобрение на климата и така до новата ледникова епоха.......пък и тя вероятно няма да е много приятна .,.....какви сметки за парно самооооооо  ooooh!  Mr. Green  Grinning  Joy ....майтапче

# 28
  • Мнения: 7 430
Да,филма е с Ал Гор и се казва в превод Неудобната истина. Peace

Може ли да ми кажеш как се казва на английски филма?
Мерси  bouquet

# 29
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
An inconvenient truth
http://www.climatecrisis.net/

Поправих спелинг-а.

# 30
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 706
Започнах покрай тези статии и филми здраво да се замислям за начина ни на живот. Моята приятелка, която живее в щатите (преподава биология) толкова присърце взе нещата, че си продаде старата кола и си купи някаква, която в определени режими се движи на батерии, които се захранват от работата на двигателя.
Преди няколко дни дадох на Крис един стар руски будилник да си играе с него. Детето ме попита, защо вече не ни трябва и аз с такова презрение му казах , "защото е механичен и шумен". Веднага се сетих за филма и изтръпнах. Помислих си колко ли ресурси са отишли за батериите за часовниците ни, фотоапаратите...Преди ужасно се възмущавах на потребителското мислене на американците, а виждам, че то е станало част и от нашия маниер на живеене. Стандарт, както му викаме. newsm78

# 31
Уф, извинявайте, Дещовиди съм и уж бързам или ме мързи, та влязох директно с на мъжа ми регистрацията.

Кари, имах предвид точно мнението на VG, с теб засега за всичко съм съгласна. Затова и казах, че е важно да почне да се говори и то в Америка. Именно заради общественото мнение. Темата е стара да, но сега прави вече фрапиращо впечатление на хората...Написах и това, че на мен също ми направи впечетление как всичко мерят през икономиката и как щяло да исе отрази, не че не е важно, но го слагат на първо място. Аз не се страхувам от край на света, имаше тук и такива мнения. Нали казват даже, че на места ще е затопляне, а на места застудяване и ще е на периоди. Малко ми притесняват наводненията. И честно казано искам да има сняг през януари и февруари, за да возя дъщеря ми на шейна и да правим снежни човеци, да се замеряме с топки. Искам да има 4 сезона, не че няма да се приспособя на два.

В този сайт Горичка има много хубави неща за това какво може да променим в ежедневието си, за да подобрим нещата. В момента се сещам за едни памперси с разлагащо се дъно или нещо подобно беше. Японците са толкова напред в това отношение...

Филма го дръпнахме от линка, който авторката е дала, но пак е без субтитри, при нас ли нещо не е наред и не се отваря.. Няма ги като файл просто  де. Някой гледа ли го с надписи точно от този линк?

# 32
  • Мнения: 1 383


можете да си купите последния капитал, където има много яка статия по въпроса , базирана на доклад на ЕК за икономическото бъдеще на ЕС в ситуацията на глобално затопляне. много интересно четиво... само ще пейстна как започва, че съм с  абонамент и не мога да давам линк.



В Капитал имаше не само една статия, а две страници по въпроса, и се представяха различни гледни точки - и тези, които поставят под съмнение водещата роля на човешката дейност за глобалното затопляне, и тези, които смятат, че то може да донесе и ползи в някои отношения, а също и че се дебатира за това дали си заслужава човечеството да се лишава днес от нещо, в името на бъдещото благоденствие, след като в бъдещето проблемите може да се разрешат с по-модерни технологии... Изобщо Капитал е сериозен вестник и го доказа с начина на представяне на проблема с глобалното затопляне.

# 33
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ето едно бързо филмче.....изгледайте го до края :

http://www.vbox7.com/play:efd74e51

и едно смешно :

http://www.vbox7.com/play:944583ee

# 34
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
http://www.youtube.com/watch?v=XZ_JJ62JJVQ

и още:

http://www.youtube.com/results?search_query=Global+Warming&search=Search

Общи условия

Активация на акаунт