Потресена съм и не знам какво да правя! Моля за съдействие!!!

  • 7 443
  • 86
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 183
Лиска, а в коя полиция да дам оплакване? Как по-то4но?  newsm78

# 16
  • Мнения: 2 229
Много неприятно. Confused Ама чак пък полиция...доколкото и аз прочетох ми се струва, че авторката е  15-16 годишна сигурно и просто е искала да си направи страница. А и като постнеш веднъж снимка в нета е ясно, че всякакво хора могат да я видят/запазят на компютъра си или използват по някакъв начин. Сигурна съм че не е единичен случай, но просто повечето пъти хората даже не разбират никога...Но съм убедена, че момичето не е искала да направи нищо лошо, и ако се свържеш с нея веднага ще я махне. Simple Smile

# 17
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Много неприятно. Confused Ама чак пък полиция...доколкото и аз прочетох ми се струва, че авторката е  15-16 годишна сигурно и просто е искала да си направи страница. А и като постнеш веднъж снимка в нета е ясно, че всякакво хора могат да я видят/запазят на компютъра си или използват по някакъв начин. Сигурна съм че не е единичен случай, но просто повечето пъти хората даже не разбират никога...Но съм убедена, че момичето не е искала да направи нищо лошо, и ако се свържеш с нея веднага ще я махне. Simple Smile


Подкрепям напълно!!!
Представете си,че и вашето дете може да направи подобен сайт!?Със сигурност, начина по който ще искате да се развият нещата ,няма да е полиция. HugСпокойно и аз си мисля,че момичето ще махне снимката. Hug

# 18
  • Мнения: 1 100
Каква полиция. Това сигурно е някоя романтична девойка, която е решила да си направи страничка. Ако я помолиш, сигурно ще я махне. Струва ми се, че е прекалено да подадеш жалба за такова нещо. Сигурно е тийнеджърка, поне я предупредете.

# 19
  • Мнения: 5 183
Ясно е 4е до полиция няма да опирам, ако не се противи да я махне. Въпросът ми към Лиска беше по-скоро от гледна то4ка на това, 4е тя знае, 4е не живея в БГ, следователно става по-сложно...
А за моми4ето - май няма да мога да се свържа, защото последният й постинг в онзи форум е от 28.10. Регистрирах се там и и оставих ли4но съобщение:
"Привет!!!
Пиша ти относно сайта  http://loveyouforever.hit.bg//
Снимката на мом4енцето с телефона е на моят син. Без да зная е използвана. Про4етох го, видях го и тръпки ме побиха!
Как може така да се използва снимката на детето ми, която закратко беше мой аватар в един друг форум?! Алармирала съм администраторите на нашия форум, помолих за съдействие. Писах и имейл на администраторите на Хит.бг, но не знам колко бързо ще се задействат.
Мои съфорумки ме посъветваха да пиша и тук. Моля те, ако познаваш автора на сайта, нека по възможност махне снимките на сина ми? Каква работа има 4-годишно мом4енце в тема, като тази?!  Shocked   "
 

# 20
  • Мнения: 5 183
Подкрепям напълно!!!
Представете си,че и вашето дете може да направи подобен сайт!?

А представи си, 4е снимката на твоето дете е там ...
Пак повтарям, 4е за полиция не мисля, но пък ако е някоя тийнейджърка, която откаже да я махне и се заинати, няма да мирясам, докато не се махне снимката

# 21
  • Мнения: 3 423
Много неприятно. Confused Ама чак пък полиция...доколкото и аз прочетох ми се струва, че авторката е  15-16 годишна сигурно и просто е искала да си направи страница. А и като постнеш веднъж снимка в нета е ясно, че всякакво хора могат да я видят/запазят на компютъра си или използват по някакъв начин. Сигурна съм че не е единичен случай, но просто повечето пъти хората даже не разбират никога...Но съм убедена, че момичето не е искала да направи нищо лошо, и ако се свържеш с нея веднага ще я махне. Simple Smile

Как така чак пък полиция. Има авторски права.
Има и злоупотреба с тях. Девойката искала ли е
разрешение за ползване на снимката? Не е. Колкото
и да е романтична, трябва да бъде свалена на земята.
Има ли родители таз хипотетична девойка? Те са
хората, които трябва да бъдат отговорни за действията й,
ако е непълнолетна. Никой няма право да разполага
с чужди снимки, без излишното съгласие на автора.
Точка. Кво сте седнали да защитавате престъпник?!
Утре същата тази девойка може да реши да даде
снимката на детето в сайт за запознанства или да го
препоръча на някой педофил, или какво ли още не.
Просто за да се поупражнява. Не. Всяко упражнение
си има цена. Тук адвокатите на една фирма се включиха
веднага, след като видели, че в сайта на една друга
фирма се кипри снимка на първата фирма, без съгласието й.
2000 евро беше сумата, дето се спрягаше.
Ще кажете, фирми.
Докато обществото в България е безхаберно към всякакви
подобни прояви на пиратство, няма да има напредък.
И няма какво да ми оправдавате автора на сайта.
За мен такъв човек е престъпник.

# 22
  • Мнения: 2 229
Сигурна съм че няма да се заинати и ще я махне, стига да се свържеш с нея, а в онзи форум вероятно наистина не влиза вече щом не е писала от октомври...дано от hit.bg откликнат.

Liska - не съм запозната със законите за авторкото право и сигурно си права, но конкретно в тази ситуация, полицията ми се струва прекалена. Най-малкото самите те няма да обърнат никакво внимание - все пак сме в БГ.

# 23
  • Мнения: 3 423
Подкрепям напълно!!!
Представете си,че и вашето дете може да направи подобен сайт!?

А представи си, 4е снимката на твоето дете е там ...
Пак повтарям, 4е за полиция не мисля, но пък ако е някоя тийнейджърка, която откаже да я махне и се заинати, няма да мирясам, докато не се махне снимката

http://www.dnsp.mvr.bg/index.htm

има формуляр за обратна връзка.
аз бих писала.

Има и някаква Държавна агенция за защита правата на детето.
http://www.sacp.government.bg/index_bg.htm
и на тях бих им надула главите.

И в медиите бих разтръбила.

И бих забравила за пускане на снимки в нета.

# 24
  • Мнения: 5 183
а ако адвокат се свърже с Хит.БГ и наблегне на авторските права + това 4е е малолетен - на снимката е на 3 години и половина ...
Пак казвам, 4е това е САМО ако "играта загрубее"

# 25
  • Мнения: 1 002
не се притеснявай толкова , ще ги свалят , но днес е неделя и кой знае дали има някой да чете мейлите , и аз мисля , че момичето , което е правило страницата не е знаело , че така не може .
все пак , за твое успокоение , поне не е гадна страничката ...

# 26
  • Мнения: 1 100
Лиске, много крайно действаш. Това е дете, все пак. Може да е ограничена, глупава, нетактична и прочие, но думата "престъпник" е доста силна за дете, което дори не знае, че нарушава закона по някакъв начин. На дванайсет и аз съм правила подобни работи. Да не мислиш, че съм знаела, че нарушавам закона. Или че съм го правила с лоши чувства. Ако откаже да махне снимката, тогава вече е добре да се действа с твърда ръка, за да разбере, че законът не е ебавка.

# 27
  • Мнения: 3 423
Надявам се да бъдат свалени веднага.
Още повече, че държавата България
вече е в ЕС, пък там действат малко по-
други закони. Администраторите на хит
също могат да бъдат подведени по отговорност,
ако не реагират своевременно. Напиши
им твърд мейл и на всяка цена постави срок
за спиране на страницата. Бъди ясна, че след
този срок ще действаш по други инстанции,
ако не ти бъдат уважени исканията.

# 28
  • Мнения: 6 167
Каква полиция. Това сигурно е някоя романтична девойка, която е решила да си направи страничка. Ако я помолиш, сигурно ще я махне. Струва ми се, че е прекалено да подадеш жалба за такова нещо. Сигурно е тийнеджърка, поне я предупредете.

и аз го намерих. писах в другата тема.
не е момиче, момче е.
и си заслужава Майка да му даде един урок, следващия път като използва снимки да внимава повече.  Peace

майка, пиши на тинейджърските администратори да ти дадат достъп до имейла му.

# 29
  • Мнения: 1 860
Колкото и някой да се опитва защитава неуместните действия на младежа/девойката, на снимката ясно си личи, че е дете!

Общи условия

Активация на акаунт