не може да си повдига главичката

  • 1 334
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 556
Здравейте на всички,
много се притеснявам, защото сега на 11 моята бебка ще направи два месеца, а все още не си повдига главичката, дори не прави опит Cry Като я сложа по корем  си обръща главичката на една страна да може да диша и си стои така. Преди около двадесетина дни ходихме на доктор, защото имаше пъпчици и тогава ни казаха, че трябва да я стимулираме с играчки, но резултат няма никакъв. Иначе  се развива нормално, нямаме други проблеми, но аз вече взех да се притеснявам, защото чувам, че други бебета по тава време вече дори могат да я държат стабилно.
При вас как беше?
Моля ви за съвет.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
За укрепване на вратлето правех едно упражнение (страшничко изглежда на преъв поглед): слагам бебето на колената ми с лице към мен и го хващам за раменцата. След което го накланям назад до легнало положение, после пак напред.
Това упражнение ми го показа педиатърът, не съм си го измислила Simple Smile, просто в началото изглежда страшно, защото му се лашка главичката.

Все пак ми се струва, че има още време, докато започне да си я държи вдигната, а и нали за да си обърне главичката на една страна, я повдига? Или не е така?

# 2
  • Мнения: 5 393
Помоли педиатъра да ти покаже няколко упражнения, подобни на това, което Juana описва.Иначе Иво по това време май си вдигаше главата, но всяко бебче е различно.

# 3
  • в джунглата
  • Мнения: 916
И при нас беше така що лекари обиколих и се оказа че понеже не сме я носели на ръце и не  е заякнала още първата седмица когато  започнахме имаше ефект -вдигна я. Тогава беше точно на 3м.

# 4
  • Мнения: 8 917
Ще започне - малко по малко. Няма за какво да се притесняваш Peace

# 5
  • Мнения: 556
Ще пробвам това упражнение, което Juana казва, благодаря ти за което, дано да помогне.
И аз мисля, че все още не е късно, но около мен все са се събрали едни всезнайковци и ми обясняват как било с техните бебета и че това не било нормално.

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Има си правила за това кога бебетата покриват определени показатели за физическото развитие и отклоненията от тях трябва да се проследяват по-внимателно, защото може да са сигнал за проблем. Ето тук може да погледнеш кои са нещата, които може да представляват изоставане в двигателното развитие при двумесечно бебе:
http://www.babycenter.com/general/baby/babydevelopment/6720.html
На два месеца бебето трябва да може да си задържи главичката изправена - ако не го прави, вероятно има причина за това и е хубаво да поговориш с педиатърката за притесненията си.
Как протече раждането при вас - имаше ли нещо необичайно (много кратко и бурно раждане или много продължително, имало ли е бебето някакъв проблем непосредствено след това - късно изплакване, дихателни проблеми, инфекция, нещо друго?)? Кърмите ли се и имахте ли някакъв проблем с това? Как наддава бебето и как го преценяваш иначе - като кукличка ли е в ръцете ти, отпуснато и мекичко?

# 7
  • Мнения: 5 362
Ще започне - малко по малко. Няма за какво да се притесняваш Peace
PeaceТака е.При всяко дете си е различно.

# 8
  • Мнения: 1 467
Има си правила за това кога бебетата покриват определени показатели за физическото развитие и отклоненията от тях трябва да се проследяват по-внимателно, защото може да са сигнал за проблем. Ето тук може да погледнеш кои са нещата, които може да представляват изоставане в двигателното развитие при двумесечно бебе:
http://www.babycenter.com/general/baby/babydevelopment/6720.html
На два месеца бебето трябва да може да си задържи главичката изправена - ако не го прави, вероятно има причина за това и е хубаво да поговориш с педиатърката за притесненията си.
Как протече раждането при вас - имаше ли нещо необичайно (много кратко и бурно раждане или много продължително, имало ли е бебето някакъв проблем непосредствено след това - късно изплакване, дихателни проблеми, инфекция, нещо друго?)? Кърмите ли се и имахте ли някакъв проблем с това? Как наддава бебето и как го преценяваш иначе - като кукличка ли е в ръцете ти, отпуснато и мекичко?

И аз съм на мнение, че нищо не трябва да се пренебрегва. Щом ти, която познаваш най-много бебето си си с притеснения, трябва да се обадиш на специалист.

# 9
  • Мнения: 999
не се притеснявай, след малко упражнение ще започне да я повдига. можеш да я слагаш за по малко по корем, при нас това помагаше newsm10

# 10
  • Мнения: 2 952
И ние след  втория месец по препоръка  на лекаря  започнахме да  слагаме малкия на коремче да си играе все по-често......в началото се противеше , защото му беше тежко да  вдига главичка...., но постепенно вратлето заякна , гръбчето  също.....

# 11
  • Мнения: 6 618
Според мен няма от какво да се притесняваш Сашко преди няколко дена започна да си вдига главичката като го сложа по коремче на 3м. и 11 дена сме.

# 12
  • Мнения: 144
Доколкото знам това, че успява да си завърти главата на една страна и стои така е добре, лошо е ако стои с личице забито в повърхността върху която си го сложила. Щом не плаче слагай мъничето по-често по корем и леко масажирай гръбните мускулчета (педиатърката трябва да ти е показала как) постепенно трябва да започне да я изправя. Ако обаче до 3 месец не започне, задължително се консултирай с компетентен педиатър или най-добре с невролог. Може би всичко ви е съвсем нормално, просто не слушай за чуждите деца, всяко дете е различно.

# 13
  • Мнения: 2 015
Моя е на 3,5 месеца и все още не я държи стабилно.Но виждам, че може, ама е малко мързелив(като майка си).Като се умори и веднага се подпира, че да си почине.Или я държи дълга и след няколко мин. почва да кълве като кокошка, а на горе, а на долу.

# 14
когато с дъщеря ми отидохме на преглед на 2рия месец педиатърката се обезпокои, че не мове да си вдига главата. истината беше, че тя беше забравила да ни каза, че трябва да я слагаме по корем, за да упражнява вдигането. аз доста се притесних и доста често започнах  да я слагам по корем. до 3тиа месец си ждигаше стабилно главата. така че продължавай с упражненията.

Общи условия

Активация на акаунт