Моля за помощ-спешно!

  • 3 320
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 745
Е,аз със сигурност няма да се кача на масата да танцувам  Wink Просто ще мина по реда,по който минават всички.

# 46
  • Мнения: 7 716
Когато една бременност приключи благополучно, всичко минава и заминава, човек може и да въздъхне безгрижно и леко безотговорно, ето нищо лошо не ми се случи, въпреки че бях под напрежение, което можех да избегна.
Когато обаче стане непоправимото те заблъскват хиляди въпроси, защо, как, а ако бях се пазила...
За три години висене из форумите съм чела доста мнения на момичета, безутешно плачещи и питащи се защо така постъпих, защо не иначе... Една голяма част от тях обвиняваха сватбения ден.
Лежала съм за задържане седем месеца в болница, видяла съм какви ли не случаи и истории.
Ако зародишът е увреден - няма спасение, изобщо да не мръднеш от леглото, пак ще го загубиш.
Ако обаче има отлепване, или недобро хранене на зародиша, или хормонален проблем и др., пазенето на леглото е част от комплексната терапия и съм видяла много запазени бременности именно така.
В болницата една част от момичета бях с по няколко спонтанни аборти зад гърба си. Всички износиха успешно бременностите си. Без съществена терапия. До голяма степен смятам, че това се дължеше на почивката и пазенето от претоварване и напрежение.
Мнението ми е лично, основано на обобщен опит и впечатления, всеки прави своя избор. Но не мога да се спра и да предупреждавам.

# 47
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Лали е права
по-добре излишно пазене, отколкото цул живот да се обвиняваш, че не си се доопазил
успех и много пазене! щом има проблем - задължително е нужно много четене по въпроса и спазване на максимално много препоръки за запазване на бремеността

# 48
  • Мнения: 1 143
Аз споменах за подивялата булка, не защото одобрявам, а само за да спомена, че има и такива жени. Тя обаче никога не е имала такива проблеми и като цяло бременността премина доста леко.

# 49
  • Мнения: 1 745
Нека да обясня-до преди няколко седмици едва измивах чиниите дори,да не говорим за нещо по-сериозно.НО от 2-3 седмици насам се чувствам много по-добре-нито ми прилошава постоянно,нито се чувствам като парцал.Вече си чистя с прахосмукачката,мия и т.н.,което тогава го правеше приятеля ми.Мисълта ми е,че аз се чувствам добре!Не виждам защо трябва да драматизирам и да лежа по цял ден,когато съм добре.
А нека и да разкажа една друга история-като лежах в М.Д. в стаята ми имаше жена,около 40-те,която беше в 8 г.с. и лежеше за наблюдение,защото имаше 3 неуспешни бременности.Както си лежа 2 седмици там реши да си ходи,прегледаха я и се установи,че плода няма пулс.  Cry Беше ужасно,но исках да кажа,че каквото е писано,това ще стане.Никой не може да промени нещата...

# 50
  • София
  • Мнения: 2 381
Пебс, това е супер. Но все пак се пази. Всички от подфорума сме с теб. Успех!  Hug

# 51
  • София
  • Мнения: 7 242
pebs, това как ти се чувстваш в случая няма никъкво значение Grinning Кървенеето и сутрешното прилошаване нямат нищо общо. Аз се чувствах прекрасно, когато прокървих. Коя седмица си точно? До 12 г.с. поне е задължително да се пазиш повече.
И мисля, че ти е малко рано за прахосмукачката... Иначе за свадбата, ако го караш по-кротоко, нямаш проблем.

# 52
  • Мнения: 547
Пебс,дано наистина оттук нататък да нямаш проблеми,но аз също смятам че е в пъти по-добре да се презастраховаш "излишно",отколкото да си кажеш ето вече съм добре,на другите нищо не им е станало и на мен няма да ми стане.Аз лично бих предпочела да ме смятат за глезла,но да съм направила всичко което е зависело от мен,за да запазя бебето си,отколкото да рискувам с на пръв поглед безобидни дейности.Прочети пак всички мнения,помисли за опита и болката,които се крият за тях и бъди много внимателна.Успех!

# 53
  • Мнения: 445
Пебс, не искам да ти се бъркам като свекърва Laughing, но искам да ти кажа нещо за бяло-жълтото течение, което писа, че имаш. Кажи на лекаря да ти направи микробиологично изследване, защото може да имаш влагалищна инфекция. Може и нищо да няма, но все пак....
Аз лично на тия от МД не им вярвам. Може да има и добри, но... Лежала съм там за задържане, раждане и кюртаж (на 5, 6, 10 етаж, минах и през трети) Надявам се, че повече няма да видя никой от там.
Лежи повече поне още две седмици.

# 54
  • Мнения: 1 745
Значи в момента съм в 13 г.с.,кървене не съм имала от поне 1 месец.За сега се пазя ,но не прекалено.Разхождам се,готвя,чистя.Просто не вдигам тежки неща,не подскачам на един крак и т.н.  Grinning Чета внимателно всички,които пишете в темата ми и ви благодаря за мненията,но все още съм на мнение,че малко положителни емоции няма да са  ми в повече  Hug ,естествено без излишни натоварвания

# 55
  • Мнения: 1 745
Пак съм аз  Grinning Исках да споделя с вас,че вчера бях на лекар и той каза,че бебето се развива перфектно. PraynigГледа го доста време и то най-вече тази част от врата,по която се познава дали има признаци за Даун-каза,че за сега всичко е ок,но ще си правя изследвания след 3 седмици.Това е.Много съм радостна и малко по-спокойна... ooooh!
Е,до скоро.
Поздрави на всички. Hug

# 56
  • София
  • Мнения: 2 381
Всички сме с теб. Дано все така ни съобщаваш добри новини! Praynig

# 57

Общи условия

Активация на акаунт