Пътуване до Истанбул съвети?

  • 137 839
  • 588
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 450
Много ми е любим този ..град е слабо казано, невероятно е! Такава смесица на култури и религии в забележителностите рядко може да се види, а също и в разликите в двете части на града + Тексим! Сигурно си видяла доста, а яде ли печени картофи, които си пълниш с каквото поискаш ? Никъде другаде не съм яла по-вкусна храна   bouquet Размечтах се...Simple Smile

# 16
  • Мнения: 11 747
Някой дали може да ми каже как и с какъв транспорт мога да стигна от площад Султан Ахмед до кула Галата.Колко време се пътува горе долу в едната посока?Мога ли да се кача на кулата да поблея,без да влизам в ресторанта или бара?

Горе долу какви са цените в заведенията около Султан Ахмед?

Хайде съфорумки,живеещи и пътуващи в Истанбул,казвайте!!  bouquet

# 17
  • Мнения: 11 747
Тъй,никой не ми отговаря,но аз реших,че и пеш може да стане тази работа,та сега питам??Разрешено ли е да се ходи пеш по моста Галата??
Нали по босфорския мост не е разрешено! Thinking

# 18
  • Русе
  • Мнения: 659
Мъжът ми е в Истанбул в момента служебно, писа, че днес имат посещение на забалежителностите, утре трябва да се върне, малко предубеден тръгна, ще видим с какви впечатления ще се върне.

# 19
  • Мнения: 11 747
violet, разкажи после как му се е сторило

# 20
В почивните дни мислим да пътуваме с детето до Истанбул. Ако имате някакви впечатления за Фирмата Дениз Тур моля да ги споделите.

Ако може някакви насоки за самия град - каква валута - долари или евро, до какъв процент е горе-долу пазарлъка, какви дрехи са подходящи и т.н

Благодаря.

# 21
  • Мнения: 11 747
И аз ще ходя скоро в Истанбул и мисля да си нося долари и малко евро (по стечение на обстоятелствата)
Дрехи - нормални,но ако влизате в джамии с покрити лакти и колене,без деколтета.Наскоро ми дадоха акъл за забрадка за жените,но аз съм влизала в джамии без такава и никой не му хрумна да ме върне.
От тук натам и аз ще следя какво ще се напише (ако някой напише нещо,де),че и на мен да ми е полезно. Simple Smile

# 22
  • Мнения: 11 747
Тъй,пак да си отговоря сама,може на някой да му е полезно!
Разбрах,че по моста Галата може да се минава пеш.На кула Галата може да се качи човек без да консумира в ресторанта,но има вход от 10 турски лири.



Сега питам,пак!
Ако хвана трамвая от Султан Ахмед или от Лалели,за да ида до Таксим - мога ли да го сбъркам?Оставам с впечатление,че е само една линия и няма начин да го сбъркам??
От къде се купуват жетоните за трамвая?(доколкото схванах е с жетони)

# 23
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Не е един и същ трамвая! Трябва да слезеш и да се прехвърлиш на друг трамвай! Но тъй като си на екскурзия е най-добре да се качиш на най-стария трамвай в Истанбул, за да бъде програмата пълна!
Жетоните се купуват преди да влезеш на спирките, там си има павилиони за това! Струват 1,30 турски лири!
  bouquet
Тук можеш да видиш маршрута си!
http://www.istanbul-ulasim.com.tr/harita/IstanbulHarita.jpg
http://www.istanbul-ulasim.com.tr/default.asp?menu_id=2&sayfa_id=2
Предлагам ти и превод, ако нещо не ти е ясно по картата!  Joy

# 24
  • Мнения: 11 747
drize,тъй както гледам,ако хвана тъмносинята линия (това кой номер трамвай е??) от площад Султан Ахмед (гледам,че има спирка там) според тази карта би трябвало да ме изсипе директно на площад Таксим?Така ли е?Без смяна?

Кой е най-стария трамвай?Отбелязан ли е на тази карта и с какъв цвят,да му проследя маршрута.
Благодаря много за разясненията!  bouquet

# 25
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Миналата седмица се върнах от почивка, най-добре е, ако сте от голям град да отидете в банка и да си купите лири.1 лв е около 1,08 лири.Лирата спрямо еврото е като при нас почти/ с мимнимална разлика.Цените ни са почти изравнени на стоките, но там ги няма китайските маломерни дрехи, а и всички знаем, че има стоки и стоки.В Истанбул съм ходила преди години поне 4-5  пъти, ама не съм гледала много забележителности, а има какво да се види.Аз много се зарадвах, че открих в магазините по-евтини цени на така модерните напоследък ученически и други неща с Уинкс и спайдърмен - разните там моливи, раници , чанти и т.н. глупости, които ни изпразват тук джоба.Това беше важно за меин, щото спестих почти наполовина от отделеното за това.приятно изкарване и после пиши

# 26
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Значи не те изсипва право там, а слизаш в Kabataş и там сменяш с линия FN2! Не казвам, че не може и така, но нали сте на разходка и ако не гледате забелижителности, защо ви е тя? А този трамвай е една от тях! На картата е отбелязан като червена линия TÜNEL-TAKSİM!  Party
Съкратените имена на спиркуите са означени отгоре в табличка, а отдолу е таблицата с линиите от спирка .... до спирка ....!

# 27
  • Мнения: 11 747
Червената линия гледам,че няма да може да ми послужи,на нея да се качим само да видим стария трамвай - ок! Grinning
А тази смяна на Кабаташ - гледам,че е много близо до Таксим,амй може и пеш да стигнем за 5-10 мин - да не се оглеждаме за смяна на трамвай,ами направо да се разходим,става ли така или бъркам?

# 28
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Става! Всичко става, но аз искам да ти кажа за най-добрият маршрут, но вие си знаете! Късата червена линия TÜNEL-TAKSİM те извежда направо в търговската и прекрасна улица ТАКСИМ! Избора си е ваш, разбира се! Приятна разходка из магнетичния град!   bouquet

# 29
  • Мнения: 11 747
Ааааа,drize,аз чак сега те разбрах!
Късата червена линия (аз я виждам оранжева)!!!Аз мислех,за дългата червена линия! smile3555
Виждала съм го на снимки този трамвай!
Благодаря отново за помощта!  bouquet
Нямам тръпения вече за Истанбул! Crazy

Общи условия

Активация на акаунт