ВАКСИНА ПРОТИВ МЕНИНГИТ???

  • 3 034
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 624
Zdraveite!Imam vupros kum Birdie-sinut mi e na 1 god. i 5 meseca-da razbiram li,4e o6te ne e kusno za vaksina,za6toto na6eto gp ni obqsni,4e nqmalo nujda ot tazi vaksina,4e vsqka imunizaciq tovari organizma i o6te tolkova mnogo "4e",4e nakraq ne namerih smisul da pitam pove4e.Vaksinata Act-hib li se kazva,ili Pentaxin?Blagodarq Vi,predvaritelno!

# 16
  • Мнения: 8 505
Да,Birdie,зная.
Таня,може да се поставя до 5-годишна възраст.След това се смята,че организмът вече е имал контакт с причинителя и си е изградил имунитет към него.

# 17
  • Мнения: 8 585
Zdraveite!Imam vupros kum Birdie-sinut mi e na 1 god. i 5 meseca-da razbiram li,4e o6te ne e kusno za vaksina,za6toto na6eto gp ni obqsni,4e nqmalo nujda ot tazi vaksina,4e vsqka imunizaciq tovari organizma i o6te tolkova mnogo "4e",4e nakraq ne namerih smisul da pitam pove4e.Vaksinata Act-hib li se kazva,ili Pentaxin?Blagodarq Vi,predvaritelno!
Зависи коя имате пред вид.

Всичко казано Ви, отнесено към Акт-хиб, са нонсенси на неграмотен човек в специалността.

# 18
  • Мнения: 4 150
Цитат
Zdraveite!Imam vupros kum Birdie-sinut mi e na 1 god. i 5 meseca-da razbiram li,4e o6te ne e kusno za vaksina,za6toto na6eto gp ni obqsni,4e nqmalo nujda ot tazi vaksina,4e vsqka imunizaciq tovari organizma i o6te tolkova mnogo "4e",4e nakraq ne namerih smisul da pitam pove4e.Vaksinata Act-hib li se kazva,ili Pentaxin?Blagodarq Vi,predvaritelno!
Ще кажете ли коя е таzи лекарка,някои майки може да се вьzполzват от нейната "неграмотност" Grinning


Цитат
Таня,може да се поставя до 5-годишна възраст.След това се смята,че организмът вече е имал контакт с причинителя и си е изградил имунитет към него.
Това много ми хареса и е истина.А сега да попитам.Колко деца до 5 годиШна вьzраст са ваксинирани среЩу менингит или ако не са ваксинирани колко деца иzкарват менингит zабележимо и придобиват имунитет?Колко имат усложнения и колко умират и кои са теzи дето умират...

# 19
Дъщеря ми е на 4г и половина и не сме слагали противоменингитна ваксина изобщо. Нашата педиатърка твърди,че вече нямало смисъл вече. Синът ми е на две години. Преди годинката му слагахме на два пъти Тетра -акт. хиб ваксина, но реагира със силен обрив след втория прием и след това сложихме Инфанрикс. Повече не сме слагали Акт. Хиб ваксина. Пак  по преценка на педито , нямало нужда повече.

Какво мога да направя за двете си деца ? Въпросът ми е повече към д-р Birdie.
  

# 20
  • Мнения: 512
Да, слагахме Акт Хиб на три приема, пръвите два в комбинация с разни други ваксини, не помня вече кои.

Дъщеря ми е на 4г и половина и не сме слагали противоменингитна ваксина изобщо. Нашата педиатърка твърди,че вече нямало смисъл вече.   

Вероятно са ви казали това, защото се смята, че най-голям е рискът от болестта през първата годинка на детето (поне на нас така ни обясниха).

Нашата педиатърка смяташе поставянето на тази ваксина е излишно, но аз не съжалявам, че я направихме, предпочитам да съм по-спокойна.

# 21
  • Мнения: 561
Аз слагах тази ваксина на сина ми в далечната 2001  Simple Smile на 3 приема по препоръка на много добър педиатър, въпреки нежеланието на GP-то.

# 22
  • Мнения: 8 585
Ако има реакция към Акт-Хиб, не бива повече дози да се поставят.
Но аз лично се съмнявам Акт-Хиб да дава такъв вид странични ефекти.
Имайте пред вид че ТетраАкт-Хиб не се произвежда широко и се правят само ограничени партиди за някои страни.

# 23
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Не съм слагала и съм далеч от мисълта да слагам...

# 24
  • Мнения: 2 237
Не съм слагала и съм далеч от мисълта да слагам...

И аз така.

# 25
  • Мнения: 512
Не съм слагала и съм далеч от мисълта да слагам...

А защо, някаква причина има ли? newsm78

# 26
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Не съм слагала и съм далеч от мисълта да слагам...

А защо, някаква причина има ли? newsm78

Ами да, има- не желая, не считам за нужно.

# 27
  • София
  • Мнения: 328
Въпроса ми е към Д-р Birdie:
На дъщеря ми педиатърката постави Асt Hib,  когато беше на 1г. 1 м. 3 седмици. Каза ми само една,че трябвало да купя. Но прочетох, че казахте че след годинка трябва да се сложат 2 през 2 месеца. Предполагам, че вече е късно за втора доза Act Hib, какви са последствията като не сме я сложили? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт