Щитовидна жлеза – лечение

  • 272 312
  • 593
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 4 575
До колкото разбрах на теб явно скоро са ти се появили, какво ти казаха за тях.
Тези имена нищо не ми говорят, дано са добри. Не съм се изразила правилно, може би. Преди няколко месеца като ми правиха ехо, нямах кисти. Надявам се все още да нямам. Кумата ми е оперирана, като и е изрязана цялата жлеза. Хормоните и бяха в ред, но имаше много кисти. Сега е на хормони и редовно си следи показатели. юоперацията беше бърза, успешна, в ендокринологията, след ден я изписаха. Правиха изследване - кистите бяха доброкачествени.
Дано съм ти била полезна, ако има още- питай   bouquet

# 316
  • Мнения: 339
Много ти багодаря и се радвам, че не съм те разбрала правилно за теб  Peace .

# 317
  • Мнения: 1 027
добре е, че ще направиш консултация с още един ендокринолог. Задължително да те погледне и той на ехограф!!! Увеличение от 4см си е доста голямо. започва да пречи на преглъюане, дишане, говор, кръвоносни съдове. По принцип се оперират злокачествени възли, но ако са големи и доброкачествените минават хирургическа намеса. Ако наистина е така , трябва да се оперира, но не се плаши. А кистите ще са доброкачествени, спокойно, сигурна съм Praynig Peace Неприятно е и знам, че те е страх от операцията, но щом се налага... пиши след втория преглед.  

# 318
  • Мнения: 339
ros4enka, пак ти благодаря за подкрепата. 
На мен ми дойде изневиделица, но ми олеква като споделя с вас и получавам подкрепата ви.  Hug

# 319
  • Мнения: 339
Току що ми излезнаха резултатите ( в Cibalab ги пускат на сайта им), някоя може ли да ми каже дали са в норма:


TSH  0.414 mlU/I

# 320
  • Мнения: 4 358
На мен ми дойде изневиделица, но ми олеква като споделя с вас и получавам подкрепата ви.  Hug
И на мен така преди вече около 5 години.
Но моя възел е малък и засега само го следим. Гадна работа ама такъв е живото Sick
Не се паникьосвай и пише след като минеш на второ мнение.
Във ВМА знам ,че има един възрастен лекар Нончев. Водяг го зе добър. Пусни на търсачка да провериш мненията за него.На мен той ми откри възела.

# 321
  • Мнения: 1 027
на долна граница си, но си в норми

# 322
  • Мнения: 339
Първо се запътих към Нончев ,но той нямаше ехограф.

Сега чакам понеделника, пък да видим.

# 323
  • Мнения: 4 358
Първо се запътих към Нончев ,но той нямаше ехограф.

Сега чакам понеделника, пък да видим.


Да той няма. Мен ме прегледа на ехограф друг лекар от съседния кабинет и после Нончев ми разчете резултата.

# 324
  • София
  • Мнения: 4 575
Току що ми излезнаха резултатите ( в Cibalab ги пускат на сайта им), някоя може ли да ми каже дали са в норма:


TSH  0.414 mlU/I
Само това ли ти пуснаха? За мен е много ниско...

# 325
  • Мнения: 1 027
ако е 0,414mlU/ml е в долни граници, но не е мн ниско... ( по принцип долната граница е 0,35 или 0,4 за разл. лаборатории)

# 326
  • Мнения: 339
Ами ,да само този хормон ми пуснаха, така беше написал лекаря .

# 327
  • Мнения: 339
Здравейте, момичета. Днес ходих на преглед в Ендокринологията в София и потвърдиха че съм за операция. Планирана е за 28 този месец и затова ще пусна нова тема за да мога да събера повече информация от други оперирани там.

# 328
  • Русе
  • Мнения: 621
Здравейте,
отдавна на съм влизала в темата, но ето че пак се наложи. Ето накратко положението:
19 септември - аборт, спряло развитие на плода
01 декември - изследване TSH - 5,7. изписан еутирокс 75
20 януари - изследване TSH - 0,14. лекарката каза, че дозата остава същата
15 февруари - посещение в спешно отделение, пулс 140, който според тях е от високата доза
16 февруари - консулт с лекарката ми, която реши че проблема е за телефон, без да пита нищо каза намали дозата на 50
днес - отново имам висок пулс, около 100 и тряперя като невротичка
Просто вече незнам какво да правя, тия доктори са ужасни. Лекува ме в Русе д - р Славчева (уж била добра  #2gunfire )
Кажете какво да правя, просто не съм себе си вече. Има чувството че съм нревно билна, цялата треперя отвътре, чак движенията немога да си координирам. Дали това  има връзка с проклетата доза???

# 329
  • Пловдив
  • Мнения: 351
Потърси си друг ендокринолог, щом те лекуват по телефона. А дозата си я намалила съвсем скоро, нормално е да не очакваш резултат веднага. Може би след няколко дни ще си по-добре.

Общи условия

Активация на акаунт