Щитовидна жлеза – лечение

  • 272 271
  • 593
  •   1
Отговори
# 300
Увеличена жлеза или възел?  :thinkingzdr az sa6to sam operirana minalata  godina ot vazel na shitovidnata jeleza,i tazi godina mi otkriha ot drugata ztrana,ako nqkoi znae nqkakvo prerodno le4enie ,molq pishete mi na emil,radkazoeva@yahoo.com

# 301
Здравейте,искам да попитам резултати TSH-0.5 и FT4-1.6 дали са в норма?Предварително благодаря.

# 302
  • Мнения: 1 027
здравей, Сузана
по принцип в различните лаборатории имат различни ст-сти за реф.ст-сти ( които са близки едни до други, разбира се). Може и в разл.мерни единици да са подадени...
но както и да е- на мен ми се виждат не в норма. тсх е ниско- на долна граница е. фт4, незнам в какви мерни ед. е, но ако е pmol/l, е ниско, също, при това мн ниско...консултирай се с ендокринолог Peace

# 303
  • Мнения: 1 027
ПРИВЕТ НА ВСИЧКИ И ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ!!!   santa2
Аз да се оплача малко...че съм притиснена... нали съм си шаш паника...
Ходих на офталмолог онзи ден и се оказа, че ми е повишено ВОН( което може да е резултат от тиреотоксикозата, според него). Каза ми до месец да отида да го измерим пак и ако е така или по-високо да започнем лечение...Иначе очните дъна са ми добре, но това налягане ме обезпокой сериозно...  Sad Още една болежка... Tired
Надявам се, да не е нещо сериозно и да спадне само, защото вече ще лудна

# 304
  • Мнения: 1 027
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА!!! Желая на всички ни най-вече много ЗДРАВЕ и повече приятни мигове. Hug
Честит имен ден на празнуващите!   bouquet

# 305
  • Мнения: 4 358
ros4enka какво стана с твоя преглед.Наред ли е всичко.Беше притеснена налягането в очите?.
Гледам казали са ти след месец. Рано е май още  newsm78 затова не си писала.

# 306
  • Мнения: 1 027
записах си час за 23-ти за очен. а в началото на февруари ще съм на ендо. ще пиша после

# 307
  • Мнения: 339
Здравейте момичета, включвам се в темата за да я изчета цялата. Днес личната ми лекърка установи подут възел в основата на шията и ме прати на ендокринолог да ме види на ехограф и утре ще ходя. Иначе имам и някой симптоми, като лесна умора, сърцебиене, треперене на ръцете и отслабналост. Кажете ми тези хормони как се изследват и много ли се чака за резултатите.

# 308
  • Мнения: 1 027
 ами ендото ще ти каже, нп. Иначе отиваш, в която и да е лаборатория и си плащаш за каквото искаш ( TSH, FT3, FT4, тат, мат). Резултатите зависи от лабораторията. Може да излезнат на същия ден след 14-15ч или на следващия.
Успех, пожелавам ти да е напразна тревога Peace

# 309
  • Мнения: 339
ros4enka ,благодаря ти . Лекарката ме прати в поликлиниката на военна болница за ехографа, но ако ме бавят за хормоните ще отида до някоя лаборатория.

# 310
  • София
  • Мнения: 4 575
Ходих на офталмолог онзи ден и се оказа, че ми е повишено ВОН( което може да е резултат от тиреотоксикозата, според него). Каза ми до месец да отида да го измерим пак и ако е така или по-високо да започнем лечение
Моля те, кажи на кой офталмолог ходи и колко ти струваше прегледа. Отдавна не съм ходила....А боли ли те главата? Все си мисля, че главоболието ми е от очите  Tired

# 311
  • Мнения: 1 027
Много ме боли глава, да не кажа, че имам дни, в които си мисля, че ще припадна от главобол... Sad А иначе ходих тук ( в Сф) при д-р Танев( младши) - в МА. Приема всеки петък от 14ч, но трябва да се отиде поне час по-рано, защото не записват часове, а винаги е пълно при него( казват,че е мн добър и май е, аз не успях да преценя за тези 2-3 пъти...за по 5 минути). Може с направление, иначе прегледа е 30лева.
А в Ст.З. ходя при Йорданов( старши) и съм мн доволна от него. Мн добър лекар Peace
Отиди на очен, защото наистина може да е от о4ите главоболието. И си измери задълж. налягането, ако не ти го предложат, поискай си Simple Smile

# 312
  • Мнения: 339
Здравейте отново. Незнам дали все още съм за тази тема, но да споделя. Вчера бях на ехограф и се оказа ,че левия лоб на щитовидната жлеза е увеличен до 4 см. и имам и няколко кистозни участъка . Веднага ми казаха ,че съм за операция  Cry и , че това явно е от няколко години, но аз нямам други оплаквания и не съм разбрала.. Хормоните днес ги пуснах и незнам още резултатите. Много съм притеснене.Кажете ми дали някоя от вас е била в подобно положение или има друга тема за това .

# 313
  • София
  • Мнения: 4 575
Здравейте отново. Незнам дали все още съм за тази тема, но да споделя. Вчера бях на ехограф и се оказа ,че левия лоб на щитовидната жлеза е увеличен до 4 см. и имам и няколко кистозни участъка . Веднага ми казаха ,че съм за операция  Cry и , че това явно е от няколко години, но аз нямам други оплаквания и не съм разбрала.. Хормоните днес ги пуснах и незнам още резултатите. Много съм притеснене.Кажете ми дали някоя от вас е била в подобно положение или има друга тема за това .
Здрасти, съжалявам за това, което ти се случва. Според мен се консултирай с поне още един лекар. От къде си? при кого ходиш? Щом са казали за операция, може би трябва. Иначе, аз съм с хиперфункция, също жлезата ми е увеличена. Но нямах кисти до скоро.

# 314
  • Мнения: 339
Отидох във Военна болница в поликлиниката(в София) при д-р Демирчев, в понеделник като си взема резултатите от хормоните ще ходя да се консултирам с д-р Ганчев ( в някъква болница по ендокринология,препоръчаха ми го). Иначе каза ,че кистите са по-малкия проблем, а увеличението на жлезата е по-сериозно.Но мен ме притесняват и те защото знам ,че после се изследват за да се види дали са доброкачествени.
До колкото разбрах на теб явно скоро са ти се появили, какво ти казаха за тях.

Общи условия

Активация на акаунт