Набор ' 98 - как са второкласниците?

  • 1 391
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 517
Хич не ни се учи, беееее...ужас. Мързи го да гледа. Все с каране, с наказания. Иначе като си седне на д...то и само 5 и 6 носи. А колко е разсеяяяян  ooooh!
При вас как е?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Моята цяла ваканция се мотА. Чак миналата седмица седна и прочете две книжки, защото днес трябваше да носи читателски дневник. И понеже цяла ваканция спа, вчера цял ден е учила. Имаше само пауза за обед и 2 часа сън следобед. Учи до 21.00 часа. Аз й казах да спре и по английски да довърши днес следобед, но тя си искаше да приключи и писа до девет. Но не съм погледнала последно какво направи с английския.

Финалните тестове в края на миналия месец минаха добре. Всеки ден имаха поне по 2 теста и аз затова ваканцията изобщо не съм я пипала. Спрях я и от тренировки. Изобщо, пълен релакс. Така е при нас. Сега чакам да ми се обади да ми каже как е минал денят.

# 2
  • Мнения: 1 517
То и аз съвсем съзнателно го оставих да си почине ваканцията - то пеене, акордеон, танци...и все сам се натиска да ходи. Ама яко го е стегнал мързела. Вчера ми идеше да го удуша - гледа като застрелян и прави една и съща грешка няколко пъти, след милион обяснения от моя страна.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Моята ходи само на уроци по английски и на гимнастика. Но всеки ден по 3 часа са й само тренировките. И затова й дадох свободно. И английският мина по допирателната. Вчера като писа скъсахме един лист, защото за един ред направи 3 грешки от блеене. Като скъсах листа и бързо-бързо влезе в релси.

# 4
  • Мнения: 275
работата е една и съща навсякъде.Разсеяни, бавни, а като почнат след два урока и таблицата, нямя ня къде ще се спретнат и ще наблягат на книгите , а не на компютрите. Иначе и при нас е така на 2 реда 10 грешки, късам, поправям, преписва, с коректор мръчка, абе........не е си работа.
До кога ще сме им над главите не знам.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Нашата девойка отдавна започна таблицата. Сега са на таблицата с 6. И умножение, и деление.

# 6
  • Мнения: 1 517
Не мога да го науча за най-малкото да не ме вика. Искам да си напъне малко гънките, да помисли, да го напише в упражнителна тетрадка и след като го проверя да си го препише нещото в училищна такава. Е да , ама не! Това как е, онова ми го кажи ти... Не винаги е така, но в повечето случаи. Иначе като реши, че е "добро дете" и се постарае сам, няма грешка. Може. Но с мама и тати е по-лесно.  Laughing

# 7
  • Мнения: 2 700
Аз оплаквания нямам. През ваканцията не съм я насилвала за нищо, но тя се занимаваше доброволно сама. Днес сутринта стана даже сама, радостна, че отново тръгва на училище.
Иначе точно преди ваканцията беше явно преуморена (училище, занималня, 3 пъти танци + английски) и беше станала разсеяна. Сега е отпочинала, но да видим до кога.

# 8
  • Мнения: 275
браво на детето, което по собствено желание се занимава дори през ваканцията.Браво и на неговата учителка и майка, че са успяли да го мотивират да учи или са събудили интереса и любопитството му.Пожелавам си скоро да го постигна и аз -да видя , че сам е взел книга станична от учебниците.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 654
Ние сме набор '99, но също сме във втори клас. Изкарахме празниците и от 3-ти по малко решавахме задачки, преговаряхме думички по английски, а вечер четеше приказки. Не мога да се оплача -много се старае, но е далеч от темпото което е нужно Naughty. 2 часа пише домашно по математика и 2 реда по писане...мислех си че е от възрастта-все пак сме от 6-годишните, но като чета другите мами явно е повсеместно.

# 10
  • Мнения: 227
Здравейте!Моята дъщеря е 98-ми набор,но е трети клас,тъй като е родена януари!Аз не бях съгласна и доста се покарахме с мъжо,но в края на краищата той надделя и я пуснахме по-рано!
Както при повечето и моята хубавица е доста разсеяна и я домързява-трябва доста настояване и мрънкане от моя страна......трудна работа.Най-вече са и трудни текстовите задачи.Вие още не сте почнали с разкзвателните-Човек и природа(нашето природознание)иЧовек и общество-ужас и мъка ви казвам.Ще се включвам периодично-лека ви вечер! Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 069
 Трудна работа си е това ученето! Основно преразказите му се опъват. Устно преразказва, ама като трябва да го напише...
 Споделете, моля, коя книжка е интересна на вашите деца, защото ми е много трудно да го накарам да чете.
 Постоянно нещо губи. Току- що ми съобщи, че не знае къде му е бележника и почти ме изкара мене виновна

# 12
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Аз съм направо отчаяна, не му се учи, ама хич даже, все се скатава все нещо губи..все едно не е моето дете.. и с личната хигиена пак така направо незнам какво да правя.Вечер съм толкова уморена и той също не му се занимава с нищо.От днес пак имат нова учителка надявам се да е за последно..Незнам как ще се справя с това учене, все насила..

# 13
  • Мнения: 45
Здравейте! И аз да се разпиша при вас. Ники е 99, но е второкласник. Той си е по-принцип старателен и с домашните е така. Определено предпочита математиката. Писането му е по-трудно.  
Valieta, пробвайте с четене на приказки. Има една поредица - Синя книга на приказките, Зелена, Червена, Златна...Кратки са, с интересни герой. Ники много ги обича. Чете си ги сам с удоволствие. Друга любима книжка е Пипи.
Колко са дълги - като брой упражнения например - домашните на децата ви? Кога учат - преди, след училище? Някой ходи ли на занималня?
Ники е цялата година ІІсмяна и не му давам да учи след училище, само сутрин. Представям си ако от 2 клас запоне да пише нощем домашни, какво ще прави като стане по-голям. Доста ги натоварват дечицата, според мен.
Dara в обикновено училище ли е детето ти? Чудя се защо са толкова напред по матемаика при вас?
До сега имало ли е тема за 2класниците?

# 14
  • Мнения: 1 069
terryberry, благодаря за предложенията ще се пробваме с приказките, защото Пипи я прочете, но усещането ми е, че не му беше много интересна.
 Емо ходи на частна занималня в самото училище и съм доволна, защото в началото на първи клас беше в обикновената, но там нещата не вървяха.

Общи условия

Активация на акаунт