Има ли промени в определението "Самотен родител"?

  • 1 565
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538

Хай с око.

Но излиза, че ако запишеш вишу, нещата ще се подредят.

П.П. струва ми се че имам правописна грешка в средата на първата дума, но не ми иде на ум как да я поправя.
(нямам вишу)

# 16
  • Мнения: 2 792



Чл. 41. (1) Таксата се заплаща с 50 на сто намаление за:
1.  деца с един родител;
2*. деца, отглеждани от единия родител, след влязло в сила бракоразводно решение
2.  деца чиито родител отбива военна служба;
3. деца единият от родителите на които е редовен студент или редовен докторант.
(2) За деца на многодетни родители таксата се заплаща с 50 на сто намаление за първото и със 75 на сто за второто дете.
(3) Когато две деца от едно семейство са приети в едно или в различни детски заведения, таксата за второто дете се заплаща с 50 на сто намаление.
(4) Разпоредбите на ал. 1 и ал. 3 могат да се прилагат едновременно.

 2 * го измислих за 30 секунди, може да се включи и уточнението за деца родени в брак, за по-голяма сигурност, да не вземе някой използвач да изсмучи, някой и друг лев женейки се и развеждайки се заради заветното 50%-тово намаление.
  Защо не е дописано, така защо на никой не му пука, че има разведени, по важното е, че има тарикати, дето не се женят и няма как да ги цакаме, както се казва различен ни е фокуса (интереса)  Wink

# 17
  • Мнения: 25 447
Според мен има и такива родители, които не могат да докажат неизвестност на бащата по друг начин освен през съда, а това са си разходи, които не всеки може да ги отдели  и тн.

Този номер как става?  newsm78
Доколкото знам, чрез съда се доказва "известност" на бащата, т.е. бащинството. Не съм чувала някой да доказва, че бащата е неизвестен, щом е вписан в акта за раждане.  Thinking
Спорното бащинство го оставям настрана. Там проблемите са други.

По въпроса за разведените и вдовиците... Вдовиците и децата им получават някаква пенсия, въпреки, че е мизерна, знам. Но не всички разведени получават и то редовно издръжка.
Чудя се просто докога ще продължава тази порочна соц.практика да се дава "на калпак", вместо на тези, които наистина са в нужда? Много е лесно да напишеш закон или разпоредба, да чакаш на бюрото като на гюме хората да ти носят разни документи и от висотата на бюрократичното си поведение да отсичаш: "За тебе - може, за тебе - не!".
Няма ли най-накрая тези служби да тръгнат да проверяват кой в крайна сметка има нужда от тези пари или привилегии и кой - не? И нека този, който се нуждае, да получава сериозни суми, с които да си реши проблема, а не мизерни подаяния.
Какво значение има дали съм вдовица, разведена, неомъжена, студентка и прочие, ако работя или имам някакви доходи (от рентиерство например), които осигуряват на мен и детето ми нормален живот? Какво, ако съм инвалид, но притежавам половината център на София? Защо трябва да ми се дава нещо от държавата, когато нямам нужда от него? С какво моите нужди са повече от тези на омъжена бяла жена с безработен/болен/ниско заплатен съпруг, която се чуди как да купи хляб на децата си?
Но всичко това няма значение. Важното е бюрократите да имат по-малко работа с хората и повече документи за обработване, които да изискват разширение на щата. Ето, това е най-важното!

Последна редакция: ср, 10 яну 2007, 09:22 от Как`Сийка

# 18
  • Мнения: 94
Гледам че темата е леко изместена, та да се включа и аз. Не съм омъжена, имам две деца от един и същи баща, с когото живеем прекрасно заедно (дай боже все така Laughing). Небракуването си е наше решение по някави си причини. НО НИКОГА И ПРЕЗ УМ НЕ МИ Е МИНАВАЛО ДА УНИЖА ЧОВЕКА ДО МЕН КАТО СЕ ИЗКАРВАМ САМОТНА МАЙКА.  Докато не престанем ние самите да искаме неща, които ни се полагат по недоглеждане в закона, но на които морално нямаме право няма как да очакваме чудеса. Аз съм се отказала доброволно от детски, помощи и т.н. и се надявам един ден те да отидат при хора, за които са необходими. А по въпроса за детските градини - тези *самотни майки* как крият бащата. Той не води ли детето, не го ли взема ами тържествата пропуска ли ги? newsm78 Ако се отказва от това за 20 лв на месец .... #Crazy

Последна редакция: ср, 10 яну 2007, 12:48 от dei_dei

# 19
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Аз съм се отказала доброволно от детски, помощи и т.н. и се надявам един ден те да отидат при хора, за които са необходими.


Ще цитирам един бестселър:
"Блажени са вярващите."

Пък и темата не е за кой от какво се е отказал.
Въпросът е принципен.

Защо за студентите и докторантите може намалена такса, а за разведените майки отглеждащи сами децата си - не?
Аз логика тук не виждам.

Писанията на Как'Сийка, естествено отново са в право в целта. 
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт