Диетолог Огнян Симеонов?

  • 51 076
  • 304
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 958
мисля 4е в форума-тялото бях 4ела само добри отзиви за него,как едно моми4е свалило 30 кг с голяма лекота. Провери там.
Да, аз от там взех инфото.

Я дайте линк за там  newsm78

Бомбе, какво стана, ходи ли ?  Simple Smile Hug

И ходи ли?   bouquet

# 16
  • Мнения: 10 758
Ходих, да bowuu
Имам си сега програмка, по която да си хапвам Party
Ще трябва да ям пет пъти на ден.
Знаете, че ще се включвам и ще ви информирам Peace
Ако спазвам програмата  за 4 месеца ще успея да върна килцата Hug
Направо не ми се вярва, но в момента съм яко нахъсана и спазвам всичко стриктно.

Ето го линка Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 2 840
Хубаво, бе Цомбе, изчетох почти цялата тема в "тялото", ама наистина ли 2 часа трае прегледът newsm78 #Crazy

А кажи горе-долу каква система ти направи.
Не искам да я копираш, да не си помислиш, че си пестя стотинките за консултация, просто ми е интересно Mr. Green

# 18
  • Мнения: 10 758
Хубаво, бе Цомбе, изчетох почти цялата тема в "тялото", ама наистина ли 2 часа трае прегледът newsm78 #Crazy

А кажи горе-долу каква система ти направи.
Не искам да я копираш, да не си помислиш, че си пестя стотинките за консултация, просто ми е интересно Mr. Green
Час и половина Wink

Хапвам протеини, въглехидрати и мазнини.Задължително от трите по малко.
Ям по 5 пъти на ден.
Има 2 листа.
Закуската си избирам от лист№1 по 1 ред от всяка колонка(протеини, въглехидрати, мазнини) или 1/2 кис мляко с 3 лешника(примерно).
Обяда е лист №2.Той може да се замени с 1 кофичка кис.мляко и 6 лешника.
Следобедната закуска е като сутрешната.
Вечерята е лист 2 плюс 1.Пак се избира от трите колонки.Ако е много храната не взимаме нищо от 1.

Преди да си легна хапвам същото като закуската..

не ми пречи да ти изпратя програмата, но според мен е индивидуално.

Като отидох при него, той ми даде един лист с храни.Трябваше да слагам плюс на тези, които ям, и минус, на тези, които не ям.
Риба не ям изобщо.Както и треволяци - марули, спанак, лапад, коприва и тем подобни.
Хляба трябва да е само Бонус, а млякото само от 0,1%.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 840
Цомбе, нямам проблеми аз с минусите по листове с любими храни.Просто няма да има такива.Ям всичко Crazy
Без плодове.И без риба мога.

Час иполовина, казваш...хъм...бая те е огледал и поощипал, за да те измери коректно Wink

# 20
  • Мнения: 6 958

Благодаря ще го погледна  Peace

А за колко време е диетата казваш?  newsm78

# 21
  • Мнения: 235
La Bomba, труден ли е режима за изпълнение и гладува ли се много?

# 22
  • Мнения: 13 766
Какво гладуване!? Щом се яде по пет пъти на ден и то от всичко. Не знам количествата как са, но дори и да са малки порциите, пак гладен не се седи.

Бомбе, по Зоната ли е?
Ще чакаме отчет за резултатите.
Успех Peace

# 23
  • Мнения: 696
Сега попадам на мойте тема от януари.Аз се свързах с него мисля че беше февруари, направи ми режим/всичко беше по скайп/,и почнах. Но нещо не стана както трябва .Отслабвах много малко, а спазвах стриктно.Накрая се отказах.Иначе режима на хранене е по Зоната. Само че при него не е блокове, а точки и дозите са в грамове а не в чаши. Той предлага един улеснен за употреба режим. Меренето е същото както при Зоната.Даже ми прати рецепти който са копирани от книгата.
Храната е в достатъчно количество, даже бих казала че е много.
Ако имате въпроси питайте

# 24
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806

благодаря за линка

Успех

# 25
  • Мнения: 13 766
Питам Hug

По колко като грамаж препоръчва от различните видове храни - месо, зеленчуци, въглехидрати?

Книгите на самия Б. Сиърс и българския вариант ги имам. Спомням си, че си направих и измерванията. Четох, смятах, но нещо не стигнах до реализация в практиката. Вече не помня защо newsm78 Всъщност, сега като се замисля, аз сложното (сметките) направих, а...

Ако не те затруднява, дай едно-две примерни менюта за деня!
Хм, точки newsm78 Той да не прави някаква комбинация между Зоната и точковата!?

# 26
  • Мнения: 696
Питам Hug

По колко като грамаж препоръчва от различните видове храни - месо, зеленчуци, въглехидрати?

Книгите на самия Б. Сиърс и българския вариант ги имам. Спомням си, че си направих и измерванията. Четох, смятах, но нещо не стигнах до реализация в практиката. Вече не помня защо newsm78 Всъщност, сега като се замисля, аз сложното (сметките) направих, а...

Ако не те затруднява, дай едно-две примерни менюта за деня!
Хм, точки newsm78 Той да не прави някаква комбинация между Зоната и точковата!?


Няма нищо общо с точковата. Просто в книгата е блок, а при него е точка.Блоковете или точките се изчисляват от количеството протеини които трябват на организма по коефициента на двиг. дейност. При мен са 9.
Ще ти копирам примерно едно меню от 9 точки/блока
закуска 2 точки
Яйца 1бр.+40гр сирене;1ф.“Бонус”+120гр домати+200гр краставици;6бр маслини средни
обяд 2 точки
56гр. Пиле;300гр зелева салата;1 непълна чаена л. Зехтин
сл.закуска 1 точка
1/2 кофичка к.мляко 0,1%+3 бр.лешник
вечеря 3 точки
90гр нетлъсто месо+400гр. зеленчуци микс+100гр ябълка+ч.л.зехтин+6 маслини
късна вечеря 1 точка
50гр извара/обезмаслена/+1  филии “Бонус+3 маслинки
Общо взето е това , но трябва да си го правиш по разнообразно. Това са продукти които може да вкараш и в готвено например
Абе може да хапваш и сладичко но непременно в съчетание с белтък . Моят мъж ми се смееше: да лапаш торта или шоколад със сирене.

# 27
  • Мнения: 13 766
Ясно!
Мръвката малко Tired Аз по повечко обичам Mr. Green
Ще взема пак да попрочета книгата и дано си намеря сметките, че те бяха доста увъртени.

Торта със сирене не е проблем. Ти дай тортата Grinning

Благодаря  bouquet

# 28
  • София
  • Мнения: 1 890
Аз точно, щото не можах сама да си ги направя тия изчисления, и отидох при него - да ми ги направи той  Laughing А има и нещо друго - човекът е много оптимистично настроен, внушава ти, че няма неъзможни неща и дори и да имаш много да сваляш, не е проблем. Аз преди прегледа бях много отчаяна, изобщо всичко ми се виждаше в черни краски  Confused, а от кабинета му излязох надъхана, заредена... bowuu Освен диетата ти дава и много допълнително инфо - за маргарина, за аспертама, едни филмчета ми препоръча да гледам, които бяха много интересни. Обяснява много добре - примерно казва не просто "трябва да ядеш мляко 0.1%", а ти казва точно коя фирма и къде се продава, и със сиренето така...Долу-горе 2 дни му е нужно на тялото да свикне, че приема храна през 4-5 часа, и като спре да трупа "запаси", почваш интензивно да сваляш. Peace

# 29
  • Мнения: 235
Mirena80, би ли споделила твоите резултати? Колко време беше на този режим?

Общи условия

Активация на акаунт