Как е при второто раждане?

  • 2 967
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 125
Момичета,предстои ми второ раждане през февруари и ме е страх много,защото при първото беше истински ад.Вкараха ме да раждам 10 дена преди термина ми ,така и не разбрах защо ,планирано да било,пукнаха ми водите и силните болки започнаха към 10 ч. и всички мислеха,че ще съм родила до 14ч.Да ама не ,родих чак към 20.30ч.Имах страхотни предродилни мъки ,сложиха ми система ,имах разкритие ,но не ми се изглаждаше шийката и така часове .На два пъти идва лекарката,която бях ангажирала да ми се развика ,че съм викала много и съм се гевезила и това е от лекар на когото разчитам(д-р Пенчева от АГ -Варна не ща да я видя).Когато и бебето започна да се задушава ме сложиха на кислород и ТЯ бръкна и ми скъка шийката(така поне ми казаха).Самото раждане мина доста трудно ,наложи се да ми поставят пълна упойка защото не ми излизаше плацентата.След няколко часа се разбра,че не ме е зашила добре и кървя обилно .Вдигнаха цялата болница и извикаха по спешност д-р Протопопов заедно с д-р Пенчева и хайде пак пълна упойка ,отшиване и наново зашиване .Три дена бях в реанимациятя под наблюдение .Крепеше ме само мисълта ,че бебенцето ми е добре .Сега не зная какво да правя.Страхувам се да не се появи същия проблем с шийката и този път.А искам да родя нормално.Вярно ли е че вторият път е по-леко ?

# 1
  • Мнения: X
По принцип, всичко е индивидуално и такова писано правило, че втория път е по-леко - няма. Но при повечето жени е така, защото веднъж разширен, родовия канал не достига пак същите си размери както при нераждалите жени, и се предполага че това толкова дълго и  трудно разкритие, ще се получи по-бързо. Мисля, че няма от какво да се страхуваш в твоя случай. Преди време това което е станало се е дължало на не до там кадърната лекарка, сега предполагам няма да раждаш пак при нея? Трбва да знаеш и нещо друго, че при жените които са раждали нормално и имат разкъсвания, при второ раждане много често ( не винаги), се получават отново разкъсвания на същите места. Но след като твоите са били в последствие на "бъркане", тоест по неестествен начин, много вероятно е да не ти се случи нищо подобно сега. Ако пък ти е останала толкова голяма травма и се притесняваш да не се случи пак ( малко вероятно е според мен, едно с едно раждане еднакви няма!)откажи се от нормалното раждане и поискай секцио, но според мен ще бъде напълно излишно! Права си че искаш да родиш нормално, от това по-хубаво раждане няма, и възстановяването е много по-бързо. Успех ти желая, леко раждане, прекрсано здраво бебче и не се страхувай от нищо. Вече знаеш, че минава и че всичко си струва!:) Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 5 079
Аз също мисля, че е много индивидуално всичко, но вярвам, че вторият път наистина е по - лесно и бързо. Длъжна съм да вярвам ако някога се реша да раждам за втори път.  Grinning
Мисли в по - светли краски, не може още веднъж да преживееш това, все пак вече си по - подготвена и наясно с това, което ти предтои и се иска от теб. Сменяй лекарката, настрой се празнично (като за среща с рожбата си), не чакай раждането със страх. Много жени около мен с по три деца ми се кълнат, че едно с едно ражданията им не си приличат. Този път ще мине леко. Вярвай го и ще видиш, че ще предзвикаш късмета си.
Успех и кураж, миличка!

# 3
  • София
  • Мнения: 3 610
Първото ми раждане беше доста зле е не като твойто Wink,приеха ме с изтекли води и никакви контракции.Втория път ме приеха в 14ч,като не бяха сигурни че ми е дошъл точно момента,но бях след термин и за това ,но нещата тръгнаха много бързо и за учудване на всички в 19ч вече бях горда мама на второ момченце HugНай важното е че знаеш какво точно да очакваш и си по подготвен,болката не е по-малка,но пък е по бързо.Успех

# 4
nai dobre e da tragne6 kam bolnicata kogato tragnat i 4estite kontrakcii i bolki i bez nikakvi poznati doktori i nabutvane 6te ti e mnogo po leko i spokoino.pri men parvoto se rodi za 2 h sled priemaneto mi v rodilniq dom,i se nadqvah 4e vtoroto 6te e sa6toto,no s devoikata be6e drugo.vodite mi tragnaha 2meseca po rano da izti4at i s predizvikvane e ujas.No samo spokoistvie mu e maikata.

# 5
Аз като раждала второ,мога да кажа че правилото важи,но само за по-бързо.Първото ми раждане беше по-леко като болки,но при второто имах нетърпими болки,но пък за сметка на това родих толкоз бързо че не успях и да се усетя кога стана.В 1,00 часа ми започнаха болките,аз до 4,00 се размотавах в къщи,защото вече знаех какво е и не бързах за болницата.Родих второто си момченце в 5,20 Hug
Така че и аз мисля че всичко е индивидуално!Много успех и стискам палци всичко да е наред!

# 6
  • Мнения: 252
Pri men 2ria put beshe mnogo po-burzo -v 13.30 mi iztekoha vodite v kusthi,a v 15.30 veche biah rodila. dokato razbera kakvo se sluchva - i veche biah rodila.Pojelavam ti uspeh i leko rajdane!

# 7
  • Мнения: 2 807
По-бързо и по-леко - не се притеснявай  Hug

# 8
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Чувала съм, че зависи от времето между двете раждания. Колкото е по скоро след първото е по лесно. И все пак е много индивидуално. Не се притеснявай, 2-ри път едва ли ще ти се случи подобно нещо. Те лошите неща веднъж се случват.

# 9
  • Мнения: 891
Раждала съм само веднъж...така че не мога да отговоря от опит, но се надявам, че втория път наистина е по-леко.  Rolling Eyes
Дано се включат повече майка с по 2, 3 раждания, за да споделят от опит. Praynig И мен ме вълнува темата.
/не съм бременна, но пък ми се иска второ детенце/

# 10
  • Мнения: 1 744
И при мен първият път беше гадничко, но за сметка на това юнаците се родиха бързо и доста лесничко. Хем бяха две , а всичко стана за около 3 часа - от пукането на водите до раждането. А се родиха по 3 кг.
Не се притеснявай и се концентрирай върху дишането. На мен това много ми помогна.
Желая ти леко раждане!
newsm51

# 11
  • Мнения: 116
Аз като раждала второ,мога да кажа че правилото важи,но само за по-бързо.Първото ми раждане беше по-леко като болки,но при второто имах нетърпими болки,но пък за сметка на това родих толкоз бързо че не успях и да се усетя кога стана.В 1,00 часа ми започнаха болките,аз до 4,00 се размотавах в къщи,защото вече знаех какво е и не бързах за болницата.Родих второто си момченце в 5,20 Hug
Така че и аз мисля че всичко е индивидуално!Много успех и стискам палци всичко да е наред!

Само,че при мен беше от 6.30 до 10ч. сутринта.Мисля си,че и ти ще си по-опитна и това също има значение.

# 12
  • Мнения: 229
При мен второто раждане също мина доста по-леко. В 9 часа влязах в болницата ,в 12 без 20 вече бях родила.За сравнение първия път траеше около 10 часа (след като ме приеха в болницата).Втория път самите контракции бяха някак по-кратки .След това се възстанових много по -бързо .
Желая ти всичко да мине леко и бързо !

# 13
  • Мнения: 1 680
родих за 2 часа, а 1-вия път за 10.болеше си пак но агонията ми беше значително съкратена

# 14
  • Мнения: 3 360
По-бързо и по-леко - не се притеснявай  Hug



Подкрепям!Желая ти леко реждане!

Общи условия

Активация на акаунт