ВЪЗПАЛЕНА БЦЖ ВАКСИНА :(

  • 17 584
  • 19
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 559
Ей сега като къпах бебетата, забелязах на едното на рамото възпалена ваксина. Голяма е колкото кабарче, тъмно червено и има не много ясно изразен връх Sad  Sad  Sad . Вчера беше пак беше червено, но много по-малко - като голяма главичка на карфица (и на другото бебе в момента е с такъв размер, но при нея по късно се показа самата ваксина).
Трябва ли да се притеснявам и да тръся утре педито или това е нормално ???  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes
Благодаря ви предварително

# 1
  • Мнения: 5 255
Аз също се бях притеснила за рамото на Лора, и когато попитах педиатърката, тя ми отговори че е нормално.
За да си по-спокойна се чуй с педиатъра на малките.

# 2
  • Мнения: 2 006
Нека ви види доктор,но аз си мисля,4е е нормално-нали4ието на пъп4ица озна4ава,4е бцж ваксината е успешна.Понякога пъп4ицата е с големината на грахово зърно,може и пове4е.Добрата ваксинална реакция е показател за траен имунитет срещу туберкулозата. Grinning

# 3
  • Мнения: 910
И ние бяхме така. На мен педката ми обясни, че това трябва да го има, за да е 'хванала' ваксината. Ако няма нищо, ще трябва да се прави манту. Ако го има това червеното, няма нужда да се прави манту.

# 4
  • Мнения: 6 155
Нормално е. Може да започне да набира и да се образуват корички. Те в никакъв случай не трябва да се махат /чоплят/, а да се оставят сами да паднат.
Но за да ти е по-спокойно, ако искаш се консултирай с педито.

п.с. Алекс си ходи близо 3мес. със зачервен и гноящ белег #Puppy dog

# 5
  • София
  • Мнения: 754
И на Лори така й се получи на раменцето, даже и гной си излизаше, но педиатърката ни каза, че е нормално и да не се притесняваме. Спокойно, явно при много бебчовци е така;)

# 6
  • Мнения: 4 965
Споко, Биби,
И при нас на Криската се беше подула и аз мислех, че е нещо опасно. Докторката обаче каза, че е съвсем нормално и показва много добра реакция на ваксината (дори беше по-доволна отколкото, че при Еската мястото само посиня). Не трябва да я пипаш и да я мажеш с нищо. Само внимавай при къпане и при бърсане да не нараниш мястото. Не изисква специални грижи. До няколко седмици постепенно спада и избледнява. На Киси й падна на люспички.
Ако много те притеснява или загнои, говори с лекар. Може да ти каже да правиш някакво компресче.

# 7
  • Мнения: 7 821
Само ще допълня, че при Дани пъпката се възпали и завехна напълно чак към 5, 6 месец - но е нормално. Тъкмо ще остане хубав белег и няма да се наложи реваксинация на 1 г.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 663
Нормално е! На големия изобщо не се появи и се наложи да му правим манту.

# 9
  • Мнения: 717
Какато всички са ти отговорили: нормално е  Grinning  Така организмът показва, че реагира, значи всичко е наред.

# 10
  • Мнения: 3 211
Така трябва да бъде. При нас имаше и гной, не трябва да се пипа, като се къпе трябва внимателно. Продължи около 2 мес

# 11
  • Мнения: 317
Нормално е ,и при нас се появи по същия начин , образува връх , след което коричка и тази коричка сама падна...нашто педи видя пъпчицата и каза , че е нормално...

# 12
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз правих компреси от равни части спирт70% и реванол,така ми каза педиатърката.Къпех го на вечерта и нищо му нямаше.Не знам,питай дали евнтуално да направиш такъв комперс.Но вече се уверих от тук,че педиатрите си имат собствени стилови и мненията им много често се разминават Sad

# 13
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: bibi
Ей сега като къпах бебетата, забелязах на едното на рамото възпалена ваксина. Голяма е колкото кабарче, тъмно червено и има не много ясно изразен връх Sad  Sad  Sad . Вчера беше пак беше червено, но много по-малко - като голяма главичка на карфица (и на другото бебе в момента е с такъв размер, но при нея по късно се показа самата ваксина).
Трябва ли да се притеснявам и да тръся утре педито или това е нормално ???  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes
Благодаря ви предварително


Биби, белега от ваксината точно така трябва да стане! Когато не се появи такова нещо се преваксинирва, когато бебочката стане на 7 месеца. Юли не получи такава реакция и педи. то каза, че пак трябва да се прави.

# 14
  • Мнения: 811
Цитат на: Erica

Биби, белега от ваксината точно така трябва да стане! Когато не се появи такова нещо се преваксинирва, когато бебочката стане на 7 месеца. Юли не получи такава реакция и педи. то каза, че пак трябва да се прави.

Аха - значи вахсината е "хванала"
Но ако няма пъпчица / а впоследствие белег/ първо се прави манту, и ако трябва се повтаря ваксината.

Общи условия

Активация на акаунт