Покрай новите кофи за боклук

  • 2 470
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 520
Гледам вече масово рапространиха от новите кофи за разделно събиране на боклука.
Но ми прави впечатление, че май никой не минава да ги чисти.Гледам последните дни тука из уличките, Оборище, Кракра (барабар пред посолството турското), в тоя район, Тези новите кофи преливат, боклук около тях, чудо, даже и да е хвърляно в тях разделно, вече около тях всичко се е омешало. А старите кофи седят празни, видимо е минала кола и е събрала боклука.

От кой се очаква че ще мине да събере и тои бокук от разделното хвърляне.
Да уточна че и в този район когите са идентични, само дето новите са цветни и пластмасови.  Това го казвам защото на Оборище и Васил Априлов има друг вид кофи за разделно събиране и тях и без това старите боклукчийски коли не могат да вдигнат. (Но пък те са си празни, явно някой се грижи за тях).

Въобще началото на какво е това - нова потенциална епидемия, неразбирателство чия работа е да се изчистят и тези кофи.

Гложди ме нещо последните дни, убеждавам се че е практика в района.

# 1
  • Мнения: 5 140
При нас няма още от новите кофи. Rolling Eyes
А защо ли?

А иначе и на мен ми прави впечатление, че наистина около всичките кофи е ад и стари и нови.

# 2
  • Мнения: 920
Същото ми прави впечатление. В доста по-далечен район - Младост. Кофите са на крайно неудобно място - между няколко блока, явно за да ги ползват всички. И ги ползват. Но преливат отвсякъде.
Нормалните кофи се изхвърлят редовно.

И нещо друго - виждам различни кофи. За пластмаса, за стъкло - отделни. На друго място - за пластмаса и метал общо. Дали някой си прави труда да ги разделя впоследствие или това е просто учебна тревога.

# 3
  • Мнения: 1 520
Като се замисля сега май са три-четири модела различни кофи за разделно събиране.
В смисъл - едните са катосатите кофи, едни са с дупка отпред, тия на Оборище само там съм виждала такива, пак с дупка, ама са друг модел.
???

# 4
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ще се намеся - явно става дума за София, но при нас от 4 месеца има кофи за разделно събиране.
Представете си изумлението ми, когато видях камиона, който си събира обикновените контейнери тип "Бобър", как беше навирил контейнера за хартия. Аз, с моята будна гражданска съвест, се развиках на шофьора. Той, вместо да ме напсува /както очаквах/, слезе и ми показа какво има в контейнера за стъкло - всичко друго, но не и стъкло: обелки от краставици, памперси, консервни кутии, цяла торба с бутилки от безалкохолни...
Та от общината явно са решили първо да ни пробват пораснали ли сме достатъчно.

# 5
  • Мнения: 7 110
Тези кофи си ги извозват от Екопак.
Но ми е странно, че тези които събират хартия не полагат елементарно усилие да си я вземат наготово от съответната жълта кофА. Пък преди, дакато беше в общи контейнери си я пробираха  newsm78

Последна редакция: вт, 09 яну 2007, 12:59 от рони

# 6
  • Мнения: 5 140
А аз се чудя, newsm78 дали наистина ще се научим да си хвърляме боклука разделно.

# 7
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ще се научим, но много бавно. Мисля си, че ако научим децата си, ще е добре. Те затова и от Екопак правиха парти на децата, не на нас - с песнички и игри да им набият в главиците, че трябва да се грижат за майките и татковците си, защото те не схващат Joy

# 8
  • София
  • Мнения: 4 867
ще си изхвърлям боклука разделно тогава, когато знам, че го извозват и обработват разделно. тренировките "на сухо" не ме привличат.

# 9
  • Мнения: 5 140
Ще се намеся - явно става дума за София, но при нас от 4 месеца има кофи за разделно събиране.
Представете си изумлението ми, когато видях камиона, който си събира обикновените контейнери тип "Бобър", как беше навирил контейнера за хартия. Аз, с моята будна гражданска съвест, се развиках на шофьора. Той, вместо да ме напсува /както очаквах/, слезе и ми показа какво има в контейнера за стъкло - всичко друго, но не и стъкло: обелки от краставици, памперси, консервни кутии, цяла торба с бутилки от безалкохолни...
Та от общината явно са решили първо да ни пробват пораснали ли сме достатъчно.

А аз се чудя, newsm78 дали наистина ще се научим да си хвърляме боклука разделно.


Написах го с оглед, написаното от теб.
Някои порастват по бързо от други нали знаеш.

# 10
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
В една посока са ни мислите...

# 11
  • Мнения: 5 140
В една посока са ни мислите...


Абсолютно. Hug Heart Eyes  bouquet

# 12
  • Мнения: 2 700
Въпреки, че съм скептична по отношение на крайния резултат от разделното събиране в БГ, аз лично хвърлям разделно хартия и стъкло. За хартията се оказа, че улеснявам просяците, които намериха начин да изпочупят контейнерите (бяха с капаци и се отваряха относително лесно). За стъклото контейнерите са от друг тип и засега нямат поражения. Не съм видяла да ги събират, но напоследък като пусна през малката дупка я бутилка, а буркан, ехти на стъкло - значи се е понатрупало.

# 13
  • Мнения: 1 520
интересно ми е, така като се хвърля разделно, всяка кофа ще се пълни за различно време. НАпример май хвърляме много повече хартия, отколкото стъкло. Изборът на тези, които ще ги събират кофите трябва да е или да обикалят редовно и покрай понапълнилите се кофи да вдигат и тези, които не са събрали много боклук,или да оставят едните да преливат и да чакат всички да се напълнят.

Тази ми мисъл се ражда по смисъла на това, че едвал ли ще са склонни  да харчат бензин/дизел, каквото е и просто да наобикалят кофите. Това не ни ли обрича на постоянно тънене в болкук.

Те и сега не ги събират, когато са пълни.  Confused

# 14
  • Мнения: 920
Да, да. А пък ние не купуваме вестници. Като товоря компи, хеле БГ Мамма, за всичко се информирам.
А пластмасови - ужас. На ден - около 4 л.

# 15
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ама на партито на Екопак казаха, че вестници и списания не се хвърлят в контейнера за хартия. И в листовките го пишеше. Така и не мога да си обясня защо  newsm78

# 16
  • Мнения: 15 619
При нас вече има изгорели кофи. #Crazy

# 17
  • Варна
  • Мнения: 917
Боклука все още не може да се обработва разделно, така че това с кофите се прваи просто за да свикнем. Лично видях как ги изсипват в един и същ камион

# 18
  • Мнения: 183
При нас все още няма контейнери за разделно събиране на боклук,но се чудя, и у нас ли трябва да имам три кофи, или после да ровя в боклука си и да го изхвърлям едно по едно?

# 19
  • Мнения: 139
Аз успях да убедя всички в къщи да разделяме боклука...Всичко беше ок, до момента в който решихме да го изхвърлим. Трябва да вървиш 5-7 минути докато намериш кофи, от тези новите...А с 4 отделни торби, всеки ден преди работа не върви....
Според мен трябва да има кофи пред всеки блок или поне около него....

# 20
  • Мнения: 14 489
Боклука все още не може да се обработва разделно, така че това с кофите се прваи просто за да свикнем. Лично видях как ги изсипват в един и същ камион

и за май видях нещо подобно. какъв е тогава смисъла?

# 21
  • Мнения: 2 070
Кво ни правят на луди не мога да разбера, вече на всички е ясно, че кофите са само за превъзпитание и не го разделят. Аз съм от тези, които бързо превключват, но засега нямаме такива кофи наблизо в Хаджи Димитър.

Имам въпрос - къде се хвърлят кутиите от натурален сок, които са от хартия и фолио, кутииките от кисело мляко, които не знам от какво са, някаква пластмаса вероятно, една от всичките и всякакви такива, има май доста, които не са само от един материал...

# 22
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
При нас все още няма контейнери за разделно събиране на боклук,но се чудя, и у нас ли трябва да имам три кофи, или после да ровя в боклука си и да го изхвърлям едно по едно?

Достатъчно е да имаш три торбички. Ако искаш - в различен цвят. У нас дребните се занимават с тази дейност и каката е отворила три различни торбички, в които режат опаковките на малки късчета.

# 23
  • Мнения: 11 543
Когато бях на гости на моя приятелка в Германия преди 5 год.,първото нещо,което ме впечатли беше,че в кухнята си има 5 кошчета за отпадъци  Shocked .1-за биопродукти/предимно отпадъци от кухнята и остатъци от храна/,2-за неразградими отпадъци/косми,нокти/,3-за хартия,4-за метал,5-за стъкло.Отделно на няколко места в градчето имаше специални контейнерчета за батерии,и ми беше много странно,когато трябваше да ходим до там.Да не забравя да спомена,че на няколко места имаше отделни контейнери за бяло,зелено и тъмно стъкло.Изхвърлянето на боклука ставаше по график,подаден от самата фирма,в торби доставени също от нея.В началото цялата тази история с боклука ми се стори малко смешна,но за месец-два се убедих,че всичко е добре организирано и изобщо не е толкова досадно и сложно.Не мога да си представя обаче кога и дали въобще някога ще можем да управляваме боклука си по подобен начин.

# 24
  • Мнения: X
mama007, почти така е и в Швеция, с тази малка разлика, че кофи навън почти никъде няма - почти всяка сграда си има неин килер за тази цел, има си човек, който се грижи да ги изкарва навън, когато минава съответната кола да ги прибира
НО: на всяка опаковка пише как да се сортира, отделно има няколко сайта, където може да се провери
отделно има специални места, където се изхвърля опасен боклук като остатъци от боя, машинно масло, ел. уреди както и мебели
и не на последно място - огромни глоби за неправилно изхвърляне, както и скрити шпиони, които следят кой какво и как изхвърля
възрастните се възпитават само като им се бръкне дълбоко в джоба
моето дете беше силно възмутено от тези кофи в Люлин - "мамо, как ще ходим 1000 метра, за да си изхвърлим хартиите?" - малък, ама мисли повече от някои на отговорни постове

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
До колкото разбрах вестниците и списанията не могат да се хвърлят там, защото те не плащат вноска във фирма като Екопак за рециклиране. Това не значи, че не могат да се рециклират ...  Crossing Arms
Получава се обаче парадокс - хем да няма вестници и списания, хем да хвърляме по-малко картони (поне така пишеше в брошурката)... а пък всичките опаковки са главно картонени..
Не знам при вас как е, но аз установих, че хвърляме повече пластмаса и от хартията и метала и стъклото взети заедно... а това чудо няма разлагане  newsm78

# 26
  • Мнения: 2 759
          Аз предлагам всеки да сподели каквото знае за разделното изхвърляне, та да се ориентираме и ние, по-незнаещите. Аз например знам, че мазнините от готвене се изливат в шише или буркан, затварят се и се изхвърлят при битовите отпадъци (така е нарисувано на кутията на фритюрника), обаче съм събрала отделно хартии и пластмаси, пък незнам какъв цвят са им кофите, за да ги изхвърля. И на мен кофите са ми в съседния квартал, обаче не ми пречи - имам ентусиазъм в излишък.
         А за изхвърлянето на косми и нокти - не разбрах - те къде и как се изхвърлят newsm78? Трябва да смачквам пластмасовите бутилки и шишета, а хартиите да режа на парченца? С какви размери горе-долу? Батериите ясно - ще ги държа отделно вкъщи, докато ми докарат отделни кофи. Освен това, на хладилниците и другите уреди пише да не се изхвърлят, а да се връщат в магазина. Да, ама не. На нас не ни искаха стария хладилник, казаха да си го изхвърлим при битовите.
         Също моля, отговорете ми къде бъркам. При хартиите съм сложила: две хартиени кутии от фритюрна мазнина; една кутия от еднодневки; кутия от масленки; цигарени кутии без найлончетата; няколко плика; хартиените опаковки от Орбит Про; малки картонени кутиики; сметки; листове от тетрадки. При пластмасите (тук съм доста несигурна): две бутилки от олио; една бутилка от препарат за петна; опаковки от яйца на Фантастико; опаковки от душ гелове, шампоани, балсами; различни наилонови опаковки от замразени зеленчуци, картофи, риба и други; кофички от кисело мляко. При битовите: опаковка от вафла Мура; опаковка от носни кърпи; опаковки от хапчета; кости; капачета от кисело мляко; обелки от картофи; косми (ден за фризьор Mr. Green).

# 27
  • Мнения: 2 759
          Къде да изхвърля шишенцата от лак? Ръкавиците, с които се боядисах? Запалките. Счупените чинии. Гумени неща (пате).
          Като изхвърлям хартиите и пластмасите след малко, с торбичките ли да ги изхвърля, или торбичките отделно? М-м-м-м, newsm78?

# 28
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Боклука все още не може да се обработва разделно, така че това с кофите се прваи просто за да свикнем. Лично видях как ги изсипват в един и същ камион

Точно. И в "24 часа" четох статия за това, бяха си направили труда цял ден да карат след един камион, за да видят какво става. Ами, изсипват ги всички видове боклуци в един камион, после в някакви складове или халета  цигани ги сортират ръчно и което не става за никъде се хвърля на сметището, другото се извозва до съответната фирма. Аз като знам, че някой ще ги смесва и отново разделя след мен, кое точно ще ме стимулира да си събирам и съответно хвърлям разделно боклука? Ей на това му казват "Хубава работа, ама българска".

Последна редакция: нд, 04 фев 2007, 14:07 от ШоколаДка

# 29
  • София
  • Мнения: 676
   При нас няма от разделните кофи. Само, че един познат разказа как ги събирали в едно и също камионче,т.е. ти си ги слагаш отделно в кофите, а те накрая ги изсипват на едно място  Shocked. Не знам имали нещо което не сме побългарили  newsm78

# 30
  • Мнения: 222
Ако ми позволите, ще поясня: Статията във в. "24 часа" е манипулирана и тенденциозна, защото първо: ако сте забелязали кофите на Екобулпак (например) са различни като форма (зелените и жълтите), което прави автоматично невъзможно вдигането и изсипването им на едно място; второ, аз лично съм засичала камионите им, които извозват боклука и те са различни. Относно кутиите от натурален сок-те са композитен материал и се изхвърлят при общия боклук, защото не могат да се рециклират.
Ако всеки прави това, което семейството на Де Ваня без да сме мнителни чисто по български, много от добрите начинания в България ще се случват.
Защо е мръсно около кофите за разделно събиране: отговорът е прост и ясен, защото не си правим труда да се информираме за начина, по който да си хвърляме отпадъците. А именно-кашоните, пластмасовите бутилки и всички други обемисти отпадъци следва да се намачкат, нагънат или друго каквото се правят и тогава да се изхвърлят. Съгласете се, че не е възможно камионите да обикалят по три пъти на деня (примерно), защото около търговските обекти още в 10.00 часа кофите вече са пълни с отпадъци и въздух от тях (губи се място). Другият проблем са клошарите, които ровят и разхвърлят боклука, а те го правят защото все още има пунктове за изкупуване на вторични суровини. Никъде в Европа това го няма!
Нямаме необходимата култура! Това е! И да, в къщи е редно да имаме толкова кофи, колкото и различни видове отпадък изхвърляме. Освен това отпадъците от опаковки, за да се изхвърлят в кофите за разделно събиране, трябва да са почистени. Например бутилката от олио ще изхвърлим при общия боклук, освен ако не сме я почистили с вода и миещ препарат, в което се съмнявам, че някоя българска домакиня ще направи. И нещо друго, кофи има на достатъчно места, поне в нашия квартал (Екобулпак са се погрижили) е така, та дори и някой ми се струват излишно близко една до друга.
А иначе оправдание винаги ще си намериме, ако не искаме да си излезем от коловозите (образно казано). Никого не искам да обидя, просто разсъждавам "на глас".

# 31
  • Мнения: 2 759
          bobche, понеже съм от търсещите информация, би ли погледнала в боклука ми по-горе дали бъркам някъде? Тиа, дет са вика..

# 32
  • Мнения: 222
MechoPuh, да правилно си се ориентирала, едно уточнение: Замърсени, омазнени хартии не се изхвърлят в боклука за разделно събиране, както и тубичките от шампоани, балсами и др. такива трябва да са изплакнати. Тубите от почистващи препарати при битовия отпадък, тъй като са опасни отпадъци. Опаковките от замразени зеленчуци се изплакват предварително. Кутиите от фритюрна мазнина зацапани ли са? Ако да се изхвърлят в общия боклук.
Накратко правилото е такова-всичко до което ни е гнус да се докоснем с гола ръка се изхвърля в битовия отпадък, а всичко което пипаме без притеснение- при разделния боклук.

# 33
  • MUC
  • Мнения: 297
Как така точно опаковките от сокове и т.н. не могат да се рециклират? Тук в Германия те се изхвърлят в контейнери за Wertstoffe, а именно материали, които могат да се рециклират. Всякакви опаковки Tetrapak тук си се рециклират, включително тези от сок, мляко и каквото подобно се сетите още.

Не се заяждам, просто питам, стана ми странно.

# 34
  • Мнения: 814
Все още съм малко не наясно . Съпругът ми редовно разделя боклука, мие стъкления амбалаж, приготвя отделни пликове за отпадъците...Ама като си представя колко препарат  и топла вода изразходва, за да измие стъкления амбалаж, за физически труд не споменавам, а нямаме още заводи или фирми за преработването му,/ за пластмаса и хартия не коментирам! и като гледам как сутрин се измъкват измитите бутилки от някои...за предаване като вторични.......е,НЕ!  Трудно ми е да приема на 100 % добрите пожелания за рециклиране на битовите отпадъци!

# 35
  • Мнения: 222
asseto, в Германия Tetrapack си плаща за рециклирането, а в България -не. Там е разликата!

# 36
  • Мнения: 222
Точно, проблема е в клошарите и решението трябва да дойде от държавата, в случая в лицето на общините. Трябва да се закрият пунктовете за вторични суровини! Категорично! И аз като съвестен разделно събиращ гражданин искам да ми се намали такса смет от общината! И да започне да се търси отговорност от тези, които не си разделят боклука! И още, и още.........................Освен това повечето от пунктовете за разделно събиране не отговарят на изискванията за отстояние е др. Кой има интерес от тяхното съществуване? И още и много въпроси...........

# 37
  • София
  • Мнения: 1 244
Стъкленият амбалаж не се мие. Изпразва се от съдържанието и е пожелателно (но не задължително) да се изплаква.

За което имате съмнение, дали може да се събира разделно (т.е. не е със сигурност хартия, пластмаса, метал или стъкло) вкл. шишенца от лак и изрязани нокти или стара манджа -отива в общия контейнер. Това важи за омазнени и замърсени хартии.

Етикети не се махат. Но капачките - да. Стъклени шишета с метални орнаменти (от алкохол например) отиват в стъкло.

Боклуците СЕ РЕЦИКЛИРАТ. Различните фирми (а те са няколко) са избрали различни системи за разделно събиране. Някои са на 1 контейнер и се сортират - дали от хора или от машини си е работа на фирмите. НО! Дори боклуците в отделни контейнери (например само хартия) ЗАДЪЛЖИТЕЛНО минават през сортировъчна машина. Това не е само в БГ, а навсякъде. В различните страни е възприет различен метод. В Германия има 15 вида контейнери ( Mr. Green За хартия, за пластмаса, за биомаса, за зелено, за бяло, за кафяво стъкло...и т.н.), но в други държави са смесени. Това НЕ означава, че сметта не се рециклира. Всъщност, доколкото знам, е по-евтино.

Надявам се фирмите за разделно сметосъбиране да направят най-накрая свестна разяснителна кампания.  Peace

И накрая: Някой ден това би трябвало да доведе и до намаляване на такса смет  Twisted Evil Grinning
Но според мен също така трябва да се измисли начин за глобяване на "несъвестните разделячи"  Laughing

# 38
  • Мнения: 222
С phil сме се повторили. Съгласна! Peace

# 39
  • Мнения: 2 759
          Добре, че сте вие да се светна и аз на някои неща... За тетрапаковете и аз съм изненадана...
          От друга страна и аз като arita се чудя къде му излиза края на всичкото това разделяне, миене, препарати, отделни сметосъбиращи коли и т.н.т.. Съвсем нерентабилно ми се вижда... Ама щом са го сметнали хората  newsm78...

# 40
  • София
  • Мнения: 1 244
Нерентабилно за теб?

# 41
  • Мнения: 2 759
Точно, проблема е в клошарите и решението трябва да дойде от държавата, в случая в лицето на общините. Трябва да се закрият пунктовете за вторични суровини! Категорично! И аз като съвестен разделно събиращ гражданин искам да ми се намали такса смет от общината! И да започне да се търси отговорност от тези, които не си разделят боклука!
         От друга страна клошарите май само от това живеят newsm78? Все пак в Библията Господ беше казал, че когато береш плодовете на труда си да не се връщаш, ако пропуснеш нещо, за да могат после да минат и тия, които си нямат нищо, та да се нахранят и те.. Мен лично ми е жал за клошарите.
         Отделно, такса смет не вярвам да се намали, напротив. Да споменавам ли, че се повишават цените на домакинските уреди заради таксите по изхвърлянето им.
         Относно отговорността на неразделящите боклука... вероятно когато в ромските квартали започнат да си плащат тока, ще минат сто години и ще започнат да плащат данъци, пък след още сто и ще сметосъбират отделно.
         Фил, а за кого трябва да е рентабилно?

# 42
  • София
  • Мнения: 1 244
Сега ще прозвучи прекалено възвишено, но: За природата.... .... и за самите рециклиращи компании разбира се.
Тва че ромите не правят нещо си, те спира ти да го правиш?
Ако ще се разграничаваш, разграничавай се.
Аз събирам разделно, плащам си тока, къпя се...

# 43
  • Мнения: 2 759
Сега ще прозвучи прекалено възвишено, но: За природата.... .... и за самите рециклиращи компании разбира се.
Тва че ромите не правят нещо си, те спира ти да го правиш?
Ако ще се разграничаваш, разграничавай се.
Аз събирам разделно, плащам си тока, къпя се...
          Не ме спира, както съм писала по-горе и не за това беше думата. Колкото до природата - как точно се случва? Искам да ми е ясно, а не ми е.. Защо трябва да хабя още доста вода и препарати, за да спестя хипотетично нещо друго? Моля някой (бобчето примерно) да обясни къде е ключът от палатката и какво се спестява...
          Иначе не виждам за какви глоби става дума - аз като искам хартиите да си ги сложа в битовите, че ме мързи - ми ще им излея мазнината отгоре (вместо и нея да хвърлям отделно). И какво? Пак нищо. Не мисля, че глобите оправят нещата (справки глобите в градския транспорт).

# 44
  • Мнения: 222
Да, чрез рециклирането ние се грижим за природата. Как? Ами като спираме да изсичаме дървета за направата на хартия, а рециклираме отпадната и я правим отново гадна за употреба. Както и пластмасата, стъклото и т.н.
А ако ни мързи да се грижим за природата си (и изливаме мазнина върху чистата хартия), респективно за нашето здраве, ами newsm78..........спираме да се оплакваме и си затъваме в "кочинката". Не съм природозащитник, моля не ме обвинявайте в популизъм, аз просто искам нещата в България да се случват и да спрем да хленчим колко ни е мръсно, пък некомфортно, пък............в нашата страна. Защото в Германия например, не само че си изхвърлят разделно, ами и си вървят с боклука километри, за да го изхвърлят и не мрънкат! Да не би тях да не ги мързи! Ама го правят, защото са осъзнали необходимостта да се понапънат малко и да живеят щастливо. И не търсят под вола теле! Уфффф ooooh! разфилософствах се! Извинете!

# 45
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Бобчо, и аз искам да сме по-разумни и отговорни, и аз искам да живеем в по-чиста страна, но трябва всички да се напънем, само гражданите, но и фирмите, и институциите. 

В нашия квартал, например няма кофи за разделно събиране, най-близката е на около два км и то само една - тази за пластмаса. Значи, след като измия стъклото, нарежа хартията и смачкам пластмасата, ще трябва да вървя 2 км с торбите на ръце и детето, за да ги хвърлям в съответните кофи. И не съм съгласна, че проблема с повторното сортиране - ръчно или не - е само на фирмите - нали те ни го калкулират и тогава става наш проблем. Иначе за статията в "24 часа" съм съгласна - може и да е тенденциозна, не съм от тези, дето вярват, че всичко написано във вестника е истина.... но дори само една фирма да постъпва така пак прави лошо впечатление и прецаква идеята, нали?

# 46
  • Мнения: 2 759
          Към километър ходих аз, за да ги изхвърля в неделя, ама не ми пречи. Обаче днес се поразходих из града и що да видя: наредени... четири контейнера за хартия един до друг. И никакви други. Разни такива странни неща срещнах тук-там (около Родина май беше). Иначе има цветни кофи от най-различни видове и материали - много са забавни и весели. Само да има кой да изхвърля разделно...

Общи условия

Активация на акаунт