мечтата ми да живея в София

  • 31 316
  • 532
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 3 153
За жалост София се превърна в неприятно място за живот. Аз съм родена тук и това е моят град, да. Но ако можех групово да се изнеса с близки и приятели във Варна примерно-щях на мига да го направя! Така или иначе го планирам за близките години, да мога така да си разпределя времето и работата, че да изкарвам достатъчно време както във Варна, така и в София.
За мотивите на хората, които искат да дойдат да живеят тук мога да кажа, че няма достатъчно силни такива! Колкото и тъжно да е София е това, което виждаме, благодарение на целия този наплив, който буквално се изсипа тук! За това разбира се вина имат не само хората, но и икономическата реалност и това политическо напъване София да е център на вселената............. което направи лоша услуга и нас тук и на тези, които дойдоха Rolling Eyes

# 526
  • Мнения: 296
Не е ли шега за нечия друга сметка? Просто не обичам двойният стандарт- за едни може а за други не! И не се шегувам за ничия сметка, просто влезнах в тона на предното изказване.
Не е шега. Жива подигравка си е. При следното мнение:

Цитат
най малкия пример, zащо унитата в София са препълнени с провинцилиасти (не ме раzбирай погрешно) .. ами не zащото са по-умни, ами zащото в провинцията се учи много по-лесно и оценките се пишат ей така, само и само да има висок успех, zа да иzкара иzпита zа дадения Университета в София.Докато в София малко или много си се учи много повече и иzискванията са доста по-високи.


не можах да се въздържа. Така че преди да се вживяваш толкова, изчитай темата, моля. 

# 527
  • Мнения: 1 334
Не е ли шега за нечия друга сметка? Просто не обичам двойният стандарт- за едни може а за други не! И не се шегувам за ничия сметка, просто влезнах в тона на предното изказване.
Не е шега. Жива подигравка си е. При следното мнение:

Цитат
най малкия пример, zащо унитата в София са препълнени с провинцилиасти (не ме раzбирай погрешно) .. ами не zащото са по-умни, ами zащото в провинцията се учи много по-лесно и оценките се пишат ей така, само и само да има висок успех, zа да иzкара иzпита zа дадения Университета в София.Докато в София малко или много си се учи много повече и иzискванията са доста по-високи.


не можах да се въздържа. Така че преди да се вживяваш толкова, изчитай темата, моля. 

Пропускаш важна подробност: това не съм го написала аз (вторият цитат). Който го е писал си носи отговорността. Преди да ме цитираш, защо не погледна какво аз съм цитирала, и защо съм написала така, ти си ми цитирала обяснението, а не причината поради която е направено. Мисля че за 3ти път го пиша, няма значение кой от къде е, а какво може да свърши и колко му е умственият багаж.
И въобще не се вживявам, тука всеки може да пише.

# 528
  • София
  • Мнения: 1 890
Темата плаче за ключ  Whistling

# 529
  • Мнения: 376
Не всички софийски деца учат в техникуми по машиностроене, а дори и да го правят имат някаква причина. А и Люлин и Младост не са населени с много кореняци софиянци.

И как стигна до това гениялно заключение? Явно делението е не само на провинция и столица, но и на София-център и крайни квартали. Хайде спрете да се перчите кой е по-велик. Чудя се дали пък да не ви подразня, че хубави заплати за умни и напредничави хора дават и в чужбина, не само в София. Като ви е мръсно, гадно, неуютно, недружелюбно, защо стоите там? (въпроса е насочен към всеки жител, бил той кореняк или приходящ)
Единствената мисъл, която ме успокоява е че истински стойностните хора не биха паднали до такова ниво, да си чешат езиците с глупави и изопъчени твърдения, като тези които чета тук. Спрете се.

Темата плаче за ключ  Whistling

Аз от кога го казвам.

# 530
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
За жалост София се превърна в неприятно място за живот. Аз съм родена тук и това е моят град, да. ........
За мотивите на хората, които искат да дойдат да живеят тук мога да кажа, че няма достатъчно силни такива! Колкото и тъжно да е София е това, което виждаме, благодарение на целия този наплив, който буквално се изсипа тук! За това разбира се вина имат не само хората, но и икономическата реалност и това политическо напъване София да е център на вселената............. което направи лоша услуга и нас тук и на тези, които дойдоха Rolling Eyes

Напълно съгласна.
Моята мечта пък е да живея извън София. Нека си остане града за нереализиралите се в родните си места, нека живеят тук в собствената си гмеш от простотия, няма да ми пречат.  Peace

# 531
  • Мнения: 22 848
Хайде да започнете да четете малко,стига сте гледали между редовете.Бискара написа горното по повод на следния пост:

Ти ПМГ, аз английска, ама в провинцията, душа !!! Друго щеше да е някой техникум по машиностроене, или СОУ в Люлин 18, или Младост 124...Посипи си главата с пепел и си стой в Габрово. Аз ще си стоя тука ! Софето - само по ТВ-то !!!

# 532
  • София
  • Мнения: 15 219
На голяма част от писалите чувството за мярка им изневери. Пък някои са софиянци, други не са. Rolling Eyes Явно произходът не е чак от толкова голямо значение.

Общи условия

Активация на акаунт