Отговори
# 15
  • Мнения: 465
Avgusta страхотно е да чуеш добри отзиви от ясла/или градина, браво на малкия Peace но с тези подкопи направо ooooh!
martea кога ще оставиш Теа да спи там? В смисъл че на мен това ми беше по трудно (с баткото) той почти неспеше там. Надявам се с Криси да не е така Praynig
Момичета какво ли става с Ivi 2000 дали е родила вече?

# 16
  • Варна
  • Мнения: 5 499
Сиска, заглавието е чудесно. И аз мисля, че трябва да си остане така номерацията.
Мартеа, дано да успееш да ги накараш тия в яслата да си вършат както трябва работата. При такива проблеми като стояло детенце с  мръсен пачперс обикновено оправданието е че децата били много и те не успявали. Дано на Теа да започне да и харесва.
Августа, наистина звучи много добре това, което си написала за вашата ясла.
Дианка, ти отдавна не беше писала за проблемите на Любачето и аз си мислех че сте ги надраснали. Горката душица.
Катка, честито ти тупкащо сърчице.
Камий, и аз си имам у дома едно такова торнадо, дето нищо не може да го спре.
Гуш, уви такава е ситуацията с нашите болници и особено когато става въпрос за възрастен човек. Когато преди 3 години свекърва ми попадна в болницата след като я блъсна колата в незнанието си в началота не давахме нищо в резултат на което я държаха мръсна и и стана голяма рана, която и до днес вече толкова години след катастрофата не може да се затвори. После взе да плаща мъжа ми на една жена, която вземаше по лев на час, за да я обслужва.
Погледнах при янурките Иви200 още я водят бременна, значи все още не е родила.
Вчера ходихме да вземат на Ивчо кръв, днес ще ходим за резултатите. Уж все нищо му няма, а се скъса да кашля детето. #2gunfire

 

# 17
  • Мнения: 437
Здравейте майчета!
Напоследък гледам да не пиша, щото все негативизъм трябва да струи от мен.. Аман вече, реве ми се от безсилие, не знам какво да правя... Зори цял декември беше вкъщи, позакрепи се.. Сега два дена ходи на ясла и се започна.. кашлица, сополи.. снощи ни е побъркала - поддържа си 38 до 39, легна си с Т, събуди се с Т.. бабите и двете - една ходи на работа, другата търси работа.. двамата с мъжа ми ако липсваме от работа ще ни обезглавят... а аз точно за днес успях да събера сили и смелост да уговоря среща със шефката, с идеята най-сетне да искам повишение, или поне да се кандидатирам за една по-сладка позиция... какво ти повишение, като всяка втора седмица трябва да съм болнични... Да не говорим, че сега след като сме в заветния скапан ЕС, системата с болничните става още по-сложна и скапана... ще има да си чакам с месеци от НОИ да ми ги преведат.. па и при една-две грешки и скапано изчисления.. ходи да гониш Михаля...
изобщо - светлинка от никъде, все гадости. нямам нерви вече Sad  Скапана, скапана ясла! Няма оправия и това е.. не знам какво да правя.. .

# 18
  • Мнения: 4 026
Абе то като се пише май е друго.
Значи, досега голям проблем няма. Дупето, че е подсечено - бях убедена, че така ще стане. На Теа й е много нежна кожата, аз съм виновна, защото и до ден днешен на всяко сменяне бърша с кърпички и мажа с крем - Павлодерм. Спра ли - подсича се. Просто е изнежена.
По-кофтито е, че май ги мият със студена вода. За това ще видя как ще говоря.
За плача - всички плачат, то е ясно. Дори и най-общителните. Освен това тя не е плакала непрекъснато.
За яденето - тя си е злояда, открай време се оплаквам тук по този въпрос. Като казвам злояда, та злояда - голямо прилъгване ни е всяко хранене. Добре поне, че пие мляко, чук-чук.

Днес започна да се жалва още от външния праг. Докато я преобличах се опитваше да ме моли да си тръгваме и да дойдем "утре пак". Като я дадох на сестрата се разрева яко, беше се вкопчила в блузата ми и не ме пускаше, но точно след 1 минута вече не се чуваше рев отвътре.

Много си говорих днес със сестрата. Помолих я да намажат дупето с кремче като я преобуват, тя се съгласи с "разбира се". Разбрахме се да са по-настоятелни с гърнето, както и с храненето. Тя се впусна да ми обяснява за нейните деца навремето, да ми обяснява, че всички се държат така в началото, даже, че Теа се адаптира по-добре от други. Изказа съчувствие за хвърченето ми насам-натам в обедната почивка, като тя ме разпита как действам, изрази и загриженост да не ми направят проблем в работата. Въобще проведохме диалог. Ако и днес забележа следи от миене със студена вода, мисля утре да повдигна въпроса тактично.

За подаръци - ако съм доволна, не мисля, че е подкуп. Обичам да правя подаръци и ако съм благодарна за положените грижи, не виждам нищо лошо в това да почерпя или някакъв подобен жест на внимание. В случая мисля първо со кротце, со благо, пък ако не стане - тогава да се разправям с директорки и т.н. В крайна сметка лелките директно се грижат за децата, може директорката да им се накара и оттам да произлезе още по-лошо отношение към детето. Принципите ми са съвсем други, но колко се променя човек, когато става дума за детето му.
Айде стига съм писала...

А, да и още нещо. Мисля, че е време да я уча на гърне. Даже закъснях. В първия удобен момент започвам. Смятам, че голяма част от тревогите ми биха били спестени, ако Теа беше без памперс. Това като съвет към майките, на чиито деца предстои тръгването на ясла.

# 19
  • Мнения: 4 026
Ох, не е лесно да си майка.
Диана, много ти съчувствам, много силно стискам палци бързо и безпроблемно да се захраните. Скоро Любаче да хапва всичко!

Шуша, напълно те разбирам. Аз работя (в смисъл ходя на работа, иначе от 10я ден на раждането бачках вкъщи) от по-малко от 2 месеца, но откакто започнах, изпаднах в яка депресия. Започнах с болести - първо Теа, после аз.... абе кофти период, сега трябва да се адаптираме към ясла и т.н.... Опитвам се да мисля позитивно, в смисъл да гледам на себе си като на справяща се жена и майка, в крайна сметка откакто работя - вече 8 години, сама се справям с всичко, харча си с кеф парите, които сама изкарвам, търся и допълнително работа и т.н.... Ей такива мисли гледам да ме крепят, да се чувствам значима за самата себе си, но на моменти издъхвам... и мен сега ме плаши първия сблъсък с болничните, не знам при вас как е, но на мен ми ги плащат върху 180 лв, все едно съм в неплатен почти.... Търся нова работа, защото ми писна да работя от 3 места и вечно да правя комбинации, да нямам грам свободно време, защото и къща въртя, все пак... Та си търся нова работа, ама подбирам - като намеря нещо много добре платено - сигурна съм, че това ще стане, нали трябва да сме оптимисти Grinning ще търся бавачка за помощ при такива случаи, а дотогава ще изкретаме някак си.... ох, звуча объркано, но идеята ми е да се опитаме да съхраним свежия поглед върху нещата, всичко ще се подреди... Дано Зори бързо оздравява, това е най-важното! Според мен този период - на адптация и боледуване - все някога трябва да мине. Ако не е сега, ще е в градината, а ако и на градина не ходи детето - ще е в училище. Пъко тогава по-добре да не боледува нон стоп, нали така.

Е, пописах днес....

# 20
  • Мнения: 31
Здравейте и добро утро!

Аз днес също заведох Марти на яслата. Беше голямо тръшкане и рев, той посвикна в къщи и не иска при децата, въпрекиче всеки ден ги споменавахме, да не забравя, че го чакат там. Аз също мога да кажа, че съм доволна от отношението в яслата, дори като стана на 1г 6м ги почерпих по случая и те ми казаха да не се притеснявам, те така или иначе ще го гледат. По този повод гледам винаги да се включваме в инициативите, които организират, събираха пари за играчки, искаха да занесем украса за Коледа и пр. Там винаги участваме. Мисля, че за сега е достатъчно.

Мартеа не се притеснявай, ще видиш как ще се наредят нещата, въпросът е в началото човек да преудолее раздялата с детенце и другите неща ще избледнеят. Подготви се, че следващите дни Теичка ще плаче малко повече, защото започва да се усеща, че това ще е ежедневието и. При повечето деца било така и при Марти беше същата работа, но сестрата ме успокои, че е нормално при условие като влезе вътре и спира.

# 21
  • Мнения: 449
Като не пиша-не пиша, ама като пиша пък... Grinning
Мартеа, Шуша, напълно ви разбирам, и аз преминах по същия път. Почнах да работя един час след 16-часовото раждане, тъй като съм преводач и агенциите не знаели, че съм тръгнала да раждам  Twisted Evil и взели преводи...а аз съм единствена в нашия град с гръцки.
Та така, де. Положението мие ясно. Какво направих аз, тъй като за мен яслата е най-добрият вариант.
1.Повярвах на директорката, която ни каза, че "няма несвикнали деца, има несвикнали родители".
2. Отнасях се любезно и с уважение към възпитателките и лелките, но когато забелязах, че памперсът не е сменен, намерих начина да го вметна. Това повече не се повтори.
3. В началото почти всеки ден се виждахме с главната възпитателка/по взаимно желание/ за да се осведомяваме взаимно за поведението на детето във и извън яслата. Тя ни обясняваше, че трябва да сме търпеливи, защото детето може да проявява необичайна раздразнителност, че за него това е голям стрес и т.н.
3. Започнах да давам имуностимулатори и настоявах на тях/вече съм убедена, че при нас действат/. Убедена съм на 100% в полезното действие на клеевата тинктура, която, за мое голямо учудване, синът ми пие с удоволствие. Аз давам по 1 капка сутрин+10 капки Есберитокс в компот, прясно или кисело мляко, и, както казах, съм убедена в ползата от това. Още повече, че клеевата тинктура помогна и на мен за вечните ми проблеми със стомаха. Освен това, доказано помага за увеличаване на апетита-поне при нас със сигурност.
4. Никога не навличам много детето в яслата. Нашата ясла е газифицирана и вътре всички ходят по къс ръкав. Аз обличам Ники с тениска, чорапки 3/4, клинче и блузка или комплектче/от тънките, без вата/. Виждала съм други майки как навличат децата си, е, това си е нарочно изнежване Crossing Arms
5. На гърнето го слагам от 6-тия месец, сутрин задължително е на гърне, изаква се,  после го обличаме и тръгваме. И през деня си ходи без проблем, и въпреки това не сме махнали още памперса, така, че Мартеа, не се притеснявай толкова за това.
6. Не избързах с оставянето на малкия за сън. Тъй като той тръгна и малко след това се разболя, всъщност остана за сън когато възпитателките ни казаха, че е време-около 3 седмици след тръгването. Аз много се притеснявах, защото вкъщи винаги заспива на гърдата, но за мое голямо учудване там няма никакъв проблем със спането.
Та така. Ако мога с нещо да съм полезна по отношение на яслите-винаги съм на разположение. Според мен най-лошото наистина са болестите, но при нас децата се термометрират 3 пъти на ден и болните се връщат още от входа-антибиотици и такива не се приемат в яслата. Затова и може би като цяло децата в тази ясла не боледуват много/пу-пу, де/. Ама и на мен като ми го разправяха преди, не ми се вярваше. И все пак е факт.


# 22
  • Мнения: 4 026
Августа, много добре звучиш. Стрес е и за двете ни, то е ясно. Надявам се скоро да влезем в някакви релси.
Кременхен, момичета, благодаря за подкрепата. Знам си, че все пак тук е единственото място, където сме баш на едно дередже, нищо, че не пишех известно време по разни причини.

Можеш ли да ми дадеш повече инфо за клеевата тинктура? Като не съм давала мед, мога ли да давам от нея? В смисъл - алерген ли е?
А есберитокса (ехинацеята) всеки ден ли я даваш? Мои приятелки я дават само в случай, че видят подозрителен носен секрет или чуят кашлица. Аз давах на няколко пъти Осцилококцинум в такъв случай миналата седмица. В момента давам само витамини.
И друго - кърмиш ли още? Теа за първи път днес сутринта забрави, пък и аз не предложих. Да видим.

# 23
  • Мнения: 449
Благодаря, и аз вече най-сетне се чувствам по-спокойна, а Ники просто си е във възход-всеки ден се променя пред очите ми.
Значи, Мартеа, инфо-то за клеевата тинктура аз го взех от Гугъл, като пуснеш една търсачка излизат най-разнообразни сайтове. Аз лично попрочетох доста, но за това дали е алерген-не знам Embarassed. Аз давах мед без проблем, давам и нея. Децата, които съм я препоръчала, досега не са проявили реакции, но предвид вашия случай по-добре пусни едно питане във форум алергии на дир-а или питай алерголог.  Есберитокс не давам всеки ден, ама аз и клеевата тинктура не я давам всеки ден. Давам 5-6 дни, спирам, ако забележа, че нещо не е наред-пак почвам и така. По за няколко дни. Кърмя още, да. Вечер преди заспиване, сутрин вече по-малко, но за сметка на това по цяла вечер. Интересното е, че тая тинктура веднага пресича заболяването-пак казвам, това са мои впечатления. Може при всяко дете да не действа така. А за апетита-мои приятелки първо ми казаха, че откакто я пие доста се е повишил, а сега и аз го забелязвам при нас. Изяждал си всичко на яслата, и после като се прибере вкъщи опустошава де що види. Даже онази вечер го боля коремчето от преяждане явно и ака посред нощите Grinning Ама явно и към това свикнахме,де. Така че спокойно. Нещата ще си дойдат по местата-полека-лека. Гарантирам ви, че като ви дадат първото произведение на детето ви/нашето беше самостоятелно надраскано кълбо от картинката "Коте с кълбо" Laughing, ама нашето ми се видя най-кръгло, де Laughing / ще се разплачете. Предстоят ви много хубави мигове-и на вас, и на децата ви. Хубавите неща обаче не стават лесно. Затова успех  bouquet
Само да добавя, че клеевата тинктура има дискутирано и в бг.мамма. 

# 24
  • Мнения: 437
Августа, наистина оптимистично звучиш. Мартеа, мила, все едно слушам себе си, като те чета..
дано най сетне просветне, че.. егати Sad
Аз от няколко дена започнах да давам Цитросепт, ама чудеса от храброст не очаквам... Ефект може би в перспектива може да се очаква, ама знае ли човек...

# 25
  • Мнения: 664
Само да кажа нещо за клеевата тинктура, аз вече няколко пъти точно тук споменах за нея, има много изписано в Здравния форум. Аз си я чакам в колетче от Бг, обаче реших да се разтърся и намерих и тук...на всички сиропи, капки и т.н. с прополис ( клеевата тинктура е прополис в спиртен разтвор) обаче е написано, че не се препоръчват за деца под 3г. Вече не знам какво да мисля, ще се посъветвам с някоя аптекарка, не виждам с какво могат толкова да навредят две капки (дава се по капка за всяка година на детето)...

# 26
  • Мнения: 920
Грешката е в мене... за номерацията говоря - помислих си че е от раждането.. ама някак... малко ми се видяха 80 теми за 1,7 години и за това реших, че са с годишно броене  Tired .

Леко със свито сърчице ви чета с тия яслени воли и неволи  Confused .

Последна редакция: ср, 10 яну 2007, 14:32 от Tia

# 27
  • Мнения: 4 026
Днес е свършила голямата работа в гърнето!
И си е изяла цялото второ!
Само дето не бяха я намазали с кремчето.
Беше пред заспиване, с баща й бяхме навити да я оставим, условията бяха перфектни - изакана и нахранена, но сестрата настоя да е утре. Дано имаме напредък вече!

не се препоръчват за деца под 3г. Вече не знам какво да мисля, ще се посъветвам с някоя аптекарка, не виждам с какво могат толкова да навредят две капки (дава се по капка за всяка година на детето)...

включването ти ми е много важно, спомням си като обяснявах за Рибомунила като имуностимулатор как ми каза, че не се препоръчват там на толкова малки деца. Пък после нали си намерих някаква моя си връзка между усложненията на Теа от вируса и неосъществения втори прием на Рибомунил.

Шуша, за Цитросепта изчетох сума ти хвалби, и аз мислех да давам, а как го възприема Зори, нали бил много, ама много горчив?

Августа, аз мисля да купя Ехинацея, а какво пише на упътването - че нали пък в нея има някакъв алкохол. Аз навремето, покрай рецидивиращети ми бронхити и астматични усложнения, пиех Есберитокс - то пак е ехинацея, но е на хапчета.

# 28
  • Мнения: 1 705
     Мартеа, Есберитокса го има и на кпаки, подходящ за деца като нашите.  Има алкохол наистина в него, но пак е малко.  Желая наистина успех на Теа, а и на теб с адаптирането. Все някога всички ще минем по вашия път на работещи майки и деца на ясла/градина. Радвам се ,че пак си тук!

# 29
  • Мнения: 302
Опитвам се да мисля позитивно, в смисъл да гледам на себе си като на справяща се жена и майка, в крайна сметка откакто работя - вече 8 години, сама се справям с всичко, харча си с кеф парите, които сама изкарвам, търся и допълнително работа и т.н.... Ей такива мисли гледам да ме крепят, да се чувствам значима за самата себе си... ... ох, звуча объркано, но идеята ми е да се опитаме да съхраним свежия поглед върху нещата, всичко ще се подреди...

Eй тия редове ми оправиха настроението днес! Мартеа, много хубаво си го казала! Благодаря ти!   bouquet Желая ти успех!
Радвам се да прочета , че Теа е прекарала добре днес в яслата...Ама що не я оставихте да спи, въпреки мнението на сестрата...
Диана, вашите захранващи неволи край нямат ли, бре! Ха, да чуем скоро добри новини!
Катка честито пулсаторче! 

Общи условия

Активация на акаунт