Трета сливица!!!

  • 118 902
  • 817
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 751
Момичета, а децата ви имаъ ли сенки под очите?
На Калоян сенките са много синкаво-лилави вече  newsm78 #Crazy

# 46
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831
Ама недей така, моля те!  Hug
Препоръчваме д-ри, от които сме доволни, защото искаме да помогнем, не да навредим.
А в крайна сметка всеки има право на впечатления и с всеки случая е различен.
На мен лично много си помогнала с писанията си, така че...  Hug

Да, права си, така е Wink Simple Smile

Сега кажи за тези сенки под очите, че за първи път чувам за "сенки под очите", на какво се дължи това?

# 47
  • Мнения: 5 531
Аз също не обичам много-много да препоръчвам лекари. Парила съм се няколко пъти, и наистина винаги има и доволни и недоволни. И това е естествено. Но все пак информацията тук е от полза за много родители.
А за сенките, Мария все си имаше някакви сенки под очите. Когато се разболява стават доста изразителни, иначе избледняват. Така и не знам защо.

# 48
  • Мнения: 2 751
Относно препоръчването: всеки сам избира д-ра, при който ще ходи и отговорността си я носи сам.
Така че не е отговорен този, дето го е препоръчал!  Wink

Относно сенките Двама УНГ са ми казвали, че е възможно да е от сливиците, поради недостатъчно кислород (нали все са им запушени нослетата  Confused)
Ама се чудех има ли и други такива деца  newsm78

# 49
  • Мнения: 5 531
o, да ние сме пример за това. Има моменти в които сенките саи много изразителни. От както се оперирахме да се похваля, не е боледувала - нито температура, нито хрема, почти и сенки не съм забелязала да има. Направо е друго дете. Ние се разбихме да ходиме на какви ли не доктори, сега си отдъхваме.

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 32
и моите имат сенки под очите и винаги съм се чудила да не са бъбреци, вие сега направо ме объркахте.
Но има логика в неправилното снабдяване с кислород-ще поразпитам и аз  за това.

А на Liorena благодаря и аз за контакта на д-р Тодорова-в никакъв случай не ми е бил излишен и винаги съм събирала информация оттук, мисля че е по надеждна.

# 51
  • Мнения: 128
Здравейте,

и на моят син, който декември навърши 3 г. предстои вадене на 3 сливица, бях се ориентирала към болница "Лозенец" при д-р Щерева, защото тя ни познава от съвсем малки, но сега като чета постингите ви се замислям сериозно да отида на консултация при д-р Френгов в Транспортна болница.
Що се отнася до сенките под очите и ние сме с такива, като ми обясниха, че е от недостига на кислород, поради запушеното носле дишането му е доста трудно и дори се изпотява от усилията, които полага.
Благодаря ви за полезната информация, надявам се и аз да съм полезна с нещо!

# 52
  • Мнения: 2 751
Здравейте,

и на моят син, който декември навърши 3 г. предстои вадене на 3 сливица, бях се ориентирала към болница "Лозенец" при д-р Щерева, защото тя ни познава от съвсем малки, но сега като чета постингите ви се замислям сериозно да отида на консултация при д-р Френгов в Транспортна болница.
Що се отнася до сенките под очите и ние сме с такива, като ми обясниха, че е от недостига на кислород, поради запушеното носле дишането му е доста трудно и дори се изпотява от усилията, които полага.
Благодаря ви за полезната информация, надявам се и аз да съм полезна с нещо!
Да, ето още едно мнение за недостига на кислород и оттам сенките  newsm78
Дано изчезнат.  Praynig
Все едно е постоянно недоспал и изтощен.
Или все едно съм го била направо...ужас  newsm78

# 53
  • Мнения: 2 751
Момичета, сега като чета толкова много и връзвам 2 и 2...всичко, описано тук от вас съвпада изцяло с Калоян.
Досега никой д-р не ми е обяснявал така подробно.
Кънчева, при която ходихме преди...мислех си, че нищо не е свършила за тези 3 месеца, но се оказа, че си е вършила работата жената, ама просто там е спешен кабинет, винаги е лудница и аз все съм толкова спечена, че половината неща,дето ми ги казва набързо, ги забравям.  newsm78
Вече наистина съм 100% убедена, че сме за операция  Shocked

# 54
  • Мнения: 5 531
Иве, мисля че няма да сбъркате, ако си направите още една консултация. Повече мнения не са излишни.
Кали и аз бях убедена че Мария си е за операция. При нас сливицата беше 2-3 степен, и след като я извадиха док.  каза че е много обезформена и с данни за хронична инфекция. Дори и за операцията на Мария утайката и беше 22мм, все си беше висока. За малко да ни върнат.

# 55
  • Мнения: 2 751
Дори и за операцията на Мария утайката и беше 22мм, все си беше висока. За малко да ни върнат.
Това не го разбрах много-много...
За изследването на кръвта ли иде реч?

# 56
  • Мнения: 5 531
Имах предвид че тя беше постоянно болна. От миналият декември до операцията септември не спря да боледува. Беше почти с постоянна т. Изпи 6 АБ, направи алергия към всички. Секретите и постоянно бяха положителни - стрепокок от гр А. и то след всички тези АБ. Утайката и все беше висока. А сега рзликата е голяма наистина.

# 57
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831
Имах предвид че тя беше постоянно болна. От миналият декември до операцията септември не спря да боледува. Беше почти с постоянна т. Изпи 6 АБ, направи алергия към всички. Секретите и постоянно бяха положителни - стрепокок от гр А. и то след всички тези АБ. Утайката и все беше висока. А сега рзликата е голяма наистина.

 Rolling Eyes 1:1 като Ади. Отивохме с утайка 25 и нас за малко да ни върнат, ама аз като обясних, че не мога да я заведа напълно здрава, и подписах всичко, въпреки, че ден преди операцията имаше 37.2, 37.3 и като чу това анестезиоложката събра цял арсенал доктори и на косъм бяхме от отлагане, ама аз се запънах като магаре на мост и  така, но е добре детето да е здраво, важно е за пълната упойка.
Секретите също ни бяха постоянно положителни, стрептокок група А, стрептокок пневмоние, мораксела катаралис и какви ли не гадини, и т.н. абе точно като при marychery....

само изключвам алергия към АБ.

# 58
  • Мнения: 430
Лио, информацията ти за Транспротна ми беше изключително полезна. И прегледа на Тодорова, и процедурите за отпушване на ушичките. Определено ми даде насока и затвърди решението ми. И най-важното - за сега се отървахме от макаричките. Просто шанс, че някой обърна внимание на детето навреме. Другото е... ала-бала.
Да живее форума! А на теб мога само да благодаря!   bouquet

Мобидик, това което ви е предписала е 1:1 с рецептата на Маги.  Crazy

Сигурно ще ме сметнете за тотално перко.... Ама днес вместо при Едрев, заведох детето в Токуда. Ей така, просто я грабнах и отидохме. Не ме питайте защо. Попаднахме при позната лекарка. Едно мога да им призная - болницата е впечатляваща, а техниката в УНГ кабинета е ...поне на вид е доста лъскава. Такива джаджи не бях виждала досега. Гледаха я с какво ли не. Орева орталъка. Оказа се, че и двете и уши са възпалени /не е серозен отит, но са доста възпалени/, гърлото червено, а носа..."ужас". Лигавицата набъбнала, лилава, почти непроходимо нослето. Хъркането се дължи по-скоро на набъбналата лигавица. Сливицата е леко увеличена, но не толкова ,че да и пречи да диша. Измененията на лигавицата били като при алергична реакция. За операция така или иначе на този етап не може да става дума, защото е направо болна. Дадоха ни 20 дни време да пръскаме с Flexonaze/противоалергичен спрей за нос/ и отново добрия стер Зиртек. И Берлицетин за ушите.
Ще направя и това. След една седмица сме на контролен преглед. Ако след тези 20 дни лигавицата на носа се нормализира и се вижда ясно, че сливицата е увеличена - лично ще настоявам да се махне. Не ми пука къде - в Транспортна или Токуда. Искам това да свършва!

# 59
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831
mumi, моля те, няма за какво да ми благодариш Hug

о, да, мога да предполагам, че Токуда са на светлинни години от всички останали.

само да ти кажа, ако до момента не сте ползвали Флексоназе, това е Кортикостероид и внимателно с него, 20 дни ми се виждат доста за Флексоназе, въпреки, че има лекари, които го предписват с месеци, но когато Ади беше на 3 и нещо години, доц. Лолов категорично ми каза, че е малка за кортикостероиден препарат, Флексоназе-то е по-силно от Назонекс-а, Назонекс-а е по-щадящ, и двата препарата ги ползвахме за кратко, но ги спрях ( не че помогнаха нещо на нас).

Зиртек-а го пихме 10 дни преди операцията, и 20 дни след това, и толкова, даже пак беше дълго, но край, 30 дни по думи на лекарите е напълно, напълно достатъчно.

Но вие пробвайте тези 20 дни щом така са казали, все пак това са лекари, ние тук можем само да споделяме опит, но в крайна сметка каквото кажат лекарите, случаите колкото и идентични, са си и толкова специфични.

Желая само колкото се може по-скоро да се отървете от проблема. Hug Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт