Трета сливица!!!

  • 118 668
  • 817
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 239
Има ли тук мами на дечица с подобен проблем?
Откакто е на ясла (т.е. септември 2006) нон стоп е болна и накрая
лекарите казаха "Няма смисъл да давате нищо!Всичко е от третата сливица!"
Проблемът е, че нослето й е непрекъснато пълно, стича се секрет и естествено кашля
Давала съм много сиропи - АСС, Хустагил, Стодал, Флудитек!
Пие ги до неделя и в понеделник отново започва да се дере!
Много ми е мъчително да я слушам особено нощно време, когато положението е ужасно!
Давам също Ликуид фор кидс и Лиотон витамини!Тегля носа с помпа и промивам със Стеримар,
но за съжаление всяко облекчение е много краткотрайно!
Та, ако има има някой опит с тези неща, ще съм благодарна за всеки съвет!

# 1
  • Мнения: 1 485
Май има много мами с този проблем.Дъщеря ми е на 3г и 4м от м.май миналата година направи 5 ангини,и през есента ходихме при над 10 лекари специалисти и половината казаха да се вади,другата половина-че ще го израсте.И в момента пак е болна от декември,хърка през ноща,има секрет.Давала съм какво ли не,имуностимулатори,нагревки с лампата на цептер,хомеопатични и всичко което са ми назначили.До сега ефект няма.Сега пие Лимфомиозот капки плюс поредния противоалергичен сироп.

# 2
  • Мнения: 3 456
Моята дъщеря е с трета сливица и диагноза " докато не я извадите така ще е". Тя е на 2, 6 и вече двама лекари ми казват, че е много мъничка за операция. Трябвало да е поне на 3. Виждам, че и вие сте малки. Виж тук в сайта на доц. Лолов, кога е препоръчително третата сливица да бъде извадена http://www.lolov.com/frames/container/info/faq/throat/slivici.html#Q2

# 3
  • Мнения: 1 485
Лорка ,благодаря за този сайт на доц.Лолов, до сега не бях намирала толкова подробна информация.Надявам се ,че и други мами ще са ти благодарни. GrinningЖелая ви късмет и дано не се наложи оперативна намеса! smile3501

# 4
  • Мнения: 2 751
Та, ако има има някой опит с тези неща, ще съм благодарна за всеки съвет!
На нас ни предстои операция и вече знам доста неща по темата.
1. Задължително отидете на УНГ. Някой добър и изпитан УНГ.
Съветвам те който и лекар да изберете да направите изследвания в Транспортна, където мерят сливицата и правят диаграма на състоянието.
Може да има такъв апарат и другъде, аз лично не знам. newsm78
Сиропите за кашлица няма да ви оправят.
Калоян вече постоянно хърка някакви сополи навътре и си кашля, вече така съм свикнала...
Хем много ме е страх от 31ви, когато му е операцията, хем вече искам да идва  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 2 751
Лорка ,благодаря за този сайт на доц.Лолов, до сега не бях намирала толкова подробна информация.Надявам се ,че и други мами ще са ти благодарни. GrinningЖелая ви късмет и дано не се наложи оперативна намеса! smile3501
Кога се “маха” третата сливица и наложително ли е това?
Тук всичко изброено се отнася до Калоян  newsm78
Явно не грешим като го оперираме  Rolling Eyes
Дано...

# 6
  • Букурещ
  • Мнения: 7 826
Да се отчета и аз, днес бяхме на контролен в Транспортна, ( 6 месеца ще ходим всеки месец на контролен докато сме с макарички) - и всичко е ОК Grinning.

Там видях мами на дечица, на които им предсои същото - вадене на трета сливица, макарички, и т.н. доста притеснени бяха.....та пак да кажа, не е приятно усещане, но пък след операцията разликата е огромна, това да ви дам кураж един вид , ако се притеснявате много, и аз много се притеснявах, но всъщност всичко свършва за половин ден, и после (пак да го напиша Wink) - започва все едно нов живот, особено за дечица с дълготрайни проблемни сливица, уши, нос и т.н.

# 7
  • Мнения: 1 680
И ние сме с уголемена трета сливица. За сега не ни препоръчват вадене. С досадната кашлица се справяме с атнибиотични капки на д-р Оливинов, коларгол, нишадър с мед-мажем гърлото и така редуваме до следващия път. Определено има резултат. ще видим как ще е следващата зима и тогава ако положението е същото ще мислим за операция Tired.

# 8
  • Мнения: 2 751
Да се отчета и аз, днес бяхме на контролен в Транспортна, ( 6 месеца ще ходим всеки месец на контролен докато сме с макарички) - и всичко е ОК Grinning.

Там видях мами на дечица, на които им предсои същото - вадене на трета сливица, макарички, и т.н. доста притеснени бяха.....та пак да кажа, не е приятно усещане, но пък след операцията разликата е огромна, това да ви дам кураж един вид , ако се притеснявате много, и аз много се притеснявах, но всъщност всичко свършва за половин ден, и после (пак да го напиша Wink) - започва все едно нов живот, особено за дечица с дълготрайни проблемни сливица, уши, нос и т.н.
Браво, че вичко е наред при ваа! Hug

Аз се притеснявам, може би още не много, но като наближи датата, със сигурност. Rolling Eyes
Калоян е много раздразнителен, все нещо не му е наред, откакто имаме тези проблеми.
Дано се оправят и в тази насока нещата  #Crazy newsm78

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 239
Ох,тази нощ кашлицата отново беше много силна и вече се побърквам!
Мисля какъв сироп да й давам поне да я облекча малко Rolling Eyes
То за излекуване аз вече си знам, че няма шанс, но поне да не се мъчи детенце!
Мисля да пробвам с Проспан newsm12

# 10
  • Мнения: 430
И при Маги нещата са подобни. Отново започна да хърка през нощта. Явно ще махаме слевецата. Аз много се тревожа да не пострада слуха и. За сега успяхме да "продухаме" заглъхналите уши само след 4 процедури в Транспортна, но всяко разболяване носи риска от пореден отит, а докато третата сливица е увеличена, лечението е само замазване на положението.
Лио, радвам се, че Ади е добре. Не знаех, че и макарички са поставени. Малко геройче! Утре имаме час за проф. Едрев, но нещо съм в дилема дали да ходим. Имам 18 номер и сигурно ще висим много. След всичките ни посещения, Тодорова определено ме разочарова.
Във връзка с темата - колко се плаща за операцията? Меричери ми писа, че е в Транспротна болница е платила 150 лв., но имало и други цени. На познати са поискали 600 лв. за същата операция, пат в транспортна. На някои пък не искали нищо.... Доре дошли в България.  Tired

# 11
  • Мнения: 2 229
На мен ми я махнаха като бях на 5-6 години, нито боли, нито нищо, имам само хубави спомени от симпатичния лекар и сладоледа след това. Не мъчете детето, по-добре я махнете. Peace

# 12
  • Мнения: 2 751
Във връзка с темата - колко се плаща за операцията? Меричери ми писа, че е в Транспротна болница е платила 150 лв., но имало и други цени. На познати са поискали 600 лв. за същата операция, пат в транспортна. На някои пък не искали нищо.... Доре дошли в България.  Tired
Френгов ми показа официален и подпечатан ценоразпис на болницата, където операцията струва 300 лв, но ако лицето е осигурено и не искаш фактура, струва 150 лв.

Кажи ми защо се разочаровахте от Тодорова?
Аз ходя при Френгов, но и Тодорова го гледа и тя каза на Френгов, че според нея е за вадене сливицата.
Макар че и Френгов така мисли, но каза, че мнението на Тодорова също е от значение.
Като д-р ли те разочарова или нещо друго? Thinking

# 13
  • Мнения: 2 751
Ох,тази нощ кашлицата отново беше много силна и вече се побърквам!
Мисля какъв сироп да й давам поне да я облекча малко Rolling Eyes
То за излекуване аз вече си знам, че няма шанс, но поне да не се мъчи детенце!
Мисля да пробвам с Проспан newsm12
Ако кашлицата е от сливицата...почти нищо не помага  newsm78
Последно добре му подейства Флудитек.
И противоалергично давам- Калциев глюконат, който също се отразява добре.

# 14
  • Мнения: 512
Мили мами, прочетох линка към страницата на  д-р Лолов, обаче май не видях да е написана възрастта, след която тази операция е възможна. Не мога да преценя дали е рано или не за сина ми, затова моля, дайте някакъв ориентир...  bouquet
Ние започнахме да боледуваме, естествено откакто тръгнахме на градина, и все с ушите. Спи с отворена уста, но много рядко го чуваме да хърка (освен ако хърка, докато сме дълбоко заспали и не го чуваме  Confused), много се поти по време на сън, но така си е от бебе, мен досега това не ме е тревожило.
Какво трябва да следя по-внимателно, за да знам да го заведа ли на унг-консултация за тая пуста сливица? Засега закрепваме някак нещата с хомеопатия, но не смея да се надявам... ужасява ме мисълта, че пак ще се разболее...

Общи условия

Активация на акаунт