От кога до кога се смята за колко време съм родила?

  • 2 475
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 753
Ами на мен ми изтекоха водите на 7 декември следобяд. Контракциите ми започнаха вечерта. На 8 декември ми включиха системите и 7 часа до раждането си умирах от болки. Аз раждането го смятам тези 7 часа.... иначе.... от изтичането на водите - точно 24 часа.

# 16
  • София
  • Мнения: 39 759
на мен водите ми изтекоха в 5 сунтринта, в болницата бяхме към 7 и нещо, родих в 9:20

# 17
Аз броя от начало на напъните до излизането на бебка-около 17 часа.Ако сложа и контракциите вкъщи,приемането в болницата,спукването на водите,чакането на разкритие...не ми се брои...и малко се плаша!

# 18
  • Мнения: 1 150
Цитат на: tedi_b
Цитат на: dari
Цитат на: tedi_b
Аз броя от първата контракция, която съм усетила  Rolling Eyes
Значи Малчо съм го раждала цяла седмица  #Shocked

Е, аз имах контракции още от четвърти месец, болезнани даже  Laughing
Моите контракции за раждане започнаха на 5 минути, съвсем постоянни. Усетих една, след 5 минути втора, след 5 минути трета... 6 часа по-късно гушках Оги  Grinning


Малко разводнявам темата, но какво представляват контракциите.?Аз усещам някакви болки в корема и  като прочетох че tedi_b е имала контракции още от 4-тия започнах малко да се плаша.
Моля ви обеснете ми

# 19
  • Spain
  • Мнения: 3 750
не си спомням то4но къде и кога съм го 4ела това , става въпрос 4е   някои си  дели  " процеса" на 3  фази  които много добре ги описва
и като "раждане" или бе6е нещо  като " същинско раждане " нау4но обяснява последната фаза дето трае около 30 минути . ама
 нЕмам спомен кои бе6е тоз доФтор .
Цитат на: mickey

Малко разводнявам темата, но какво представляват контракциите.?Аз усещам някакви болки в корема и като прочетох че tedi_b е имала контракции още от 4-тия започнах малко да се плаша.
Моля ви обеснете ми

 не се плаши бе жена - едните и другите контракции нямат нищо общо . като по4нат родилните усещаш остра болка , аз я оприли4авам на гореща вълна която идва отзад от към бъбреците и ти стяга болезнено стомаха за около 4-5 секунди ,може и пове4е .

# 20
  • София
  • Мнения: 754
На мен пък водите ми изтекоха към 22ч. на 7.11., а родих и то с триста зора, щото нямах разкритие чак в 5.55ч. на 9.11. Значи при мен се получават някъде 32 часа Stuck Out Tongue

# 21
  • Мнения: 4 358
Цитат на: mickey
Малко разводнявам темата, но какво представляват контракциите.?
През бременността имах болезнени втвърдявания на корема. Изписаха ми магнезий - болките спряха, втвърдяванията не.
Родилните контракции ги чувствах като съвсем слаба менструална болка (болеше ме коремът, много ниско).
Силните болки започнаха чак около час преди да родя.

# 22
  • Мнения: 64
Раждането има три периода - разкритие ( най-дълъг), раждане на плода и отделяне на плацентата. За начало на раждането се приема моментът на поява на регулярни( през равни интервали), болезнени маточни контракции, които водят до прогресивно разширение на маточната шийка. Обикновено в началото контракциите са 1 на 10 мин., и разкритието е около 2 см.

# 23
  • Мнения: 1 793
на мен ми падна тапата на 12.04. сутринта. вечерта към 22.00 часа започнаха контракции на 5 мин. и така до сутринта. разкритие - 1 см.
 на 13.04 контракциите станаха на 10 мин. разкритие - 2 см.
 на 14.04. пак станаха на 5 мин.разкритие - 3 см. и към 14.00 часа на 14-ти април вече не се търпяха, бяха през 4 мин. бебето се роди на 14.04 в 21.09 часа

та в този случай от кога трябва да боря часовете? щото аз до сега си ги броях от първата контракция на 12.04. вечерта.

# 24
  • Мнения: 2 567
Ох, аз ако трябва да броя откога започна мойта одисея #Crazy
На 30.11 след предизвикване на раждане към 12ч ми започнаха контракциите...и така 2 дни, като лека-полека се засилваха, нощта на 1ви срещу 2ри декември бях с епидурална упойка, а на 2.12 ме срязаха в 9:30  Imp

# 25
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Значи общо взето повечето броим от по-силните контракции натам - в моя случай от слагането на система в болницата до раждането, 3 1/2 часа.

# 26
  • Мнения: 1 581
Аз броя раждането от влизането в родилна зала до излизането на бебето - така им се брои и на майките секцио, нали  Wink
Понеже контракциите ми почнаха в 23:30 на 18/07, отидох в болницата в 2:00 на 19/07, на система за спиране на контракциите до сутринта, после махане на системата, отново контракции, влизане в родилна зала към 9:30 и излизане на последната част от бебчо в 11:45. И си броя 2ч. 15мин.

# 27
  • Мнения: 3 251
Аз с вторият ми син се събудих със силни болки в 7,30ч.,докато се обадя на татито,че ще ходя да раждам,докато заведа големия в свекърва ми и колегата на мъжа ми ме изсипа в родилно в 8,30ч.Пукнаха ми веднага водата и лекарката тръгна на визитация и каза,че скоро няма да родя.Обаче малкото човече на пук излезе като тапа с усукана пъпна връв и вдигната дясна ръка нагоре като "хитлерист".До 8,50 ч. ми бе извадена и плацентата,още 2 часа чакане да дойде лекарката за да почне "великата бг бродерия"И после се смях на дневника в родилното ,че тези 20 минути са се чудили как да ги разпределят и да си впишат задължителните процедури.

# 28
  • Мнения: 343
При мен е лесно броенето: изтичане на водите в 4.00 ч. Arrow контракции Arrow отиване да раждам Arrow бебе в 7.35 ч. = 3.35 часа

# 29
  • Мнения: 439
При голямата контракциите ме заляха като вълна от болка - през една минута и след два часа я бях родила - нямаше предизвестие от контракции на 10 минути Sad . А с бебчо имах умерени контракции и разкритие 2 см. от 17 септември - болница, задържане и ужасии - и бързо раждане на 2 октомври. Не знам дали трябва да броя че съм раждала 15 дни Wink. Второто раждане си го броя час и 20 минути, т.е. по-силните контракции и болки, защото 15 дни изглежда малко бррррррррррррр....

Общи условия

Активация на акаунт