Бронхиална астма и Синкюлер???

  • 9 012
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 903
Здравейте.
От няколко месеца дъщеря ми непрекъснато имаше бронхити и пиеше Вентолин. Вчера я заведох на пулмолог и докторката каза, че имаме начална фаза на бронхиална астма. Изписани като профилактика да даваме 6 месеца някакво лекарство Синкюлер.
Моля ако има някой с подобни проблеми да ми обясни какво представлява това лекарство, Ефикасно ли е? newsm78 докторката каза още че не трябва да й се дават ядки. Искам да попитам за тях ( защото забравих да попитам докторката) - може ли да й давам смлени орехи ( да речем в някакъв сладкиш) или изобщо никакви ядки, защото тя много обича- особено орехи? newsm78

Дали трябва да я заведа и на алерголог? newsm78
Благодаря ви предварително.  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 883
Защо не пробвате лечение на астмата с хомеопатия . До колкото знам успешно и значително по бързо се справя с тези болести  Peace Успех  Peace

# 2
  • Мнения: 5
ние също сме със бронхиална астма и сме на флексотид ве4е 4 мес. но нашата е на основа на алергия моя съвет е да отидете на алерголог.Ако можеш отидете при др.Мустаков в Александровска болница 0888593901

# 3
  • Мнения: 5
а за ядките по добре не ги яжте

# 4
  • София
  • Мнения: 903
emilia1982, този препаратФлексотид д-р Мустаков ли ви го назначи?  Д-р Мустаков приема ли в Александровска или вече е само в частния си кабинет. Защото аз се обаждах в частния и няма свободни часове до края на месеца. В Александровска със записване лие, много ли се чака?
Вас правиха ли ви тестуване за алергии?
Извинявай за многото въпроси, но съм в голяма чуденка какво лечение да предприемем, та затова. newsm78 Hug

# 5
  • Мнения: 872
И дъщеря ми е с асма,на флексотид  от 9 и сингулер от 2 месеца. Флексотида  действа благоприятно на възпалителните процеси-има противовъзпалително действие,намалява секрецията,отока и възпалението на бронхиалната лигавица,понижава броя на възпалителните клетки-мастоцити и еозинофилни клетки.Сингулера  блокира действието на друг вид клетки-левкотриени,които причиняват стеснение и отток на белия дроб.С две думи - имат различно действие.
Ние уж щяхме да намаляваме фликсотида ,но зимата май няма да стане. За сингулера казват ,че е ново и пречистено ликарство.
От ядките зная, че фъстъците са особено силен алерген.
А също така,ако попадне чуждо тяло,ядка например в белия дроб,много наподобява асматичен пристъп.
За тестването за алергии-след 8 години май се правят.След 5 год. могат да се правят тестове само за някой алергени.Но също така самото тестване можело да предизвика ...вече не помня какво беше.
И аз чакам съвети,ако има нещо невярно - поправете ме.Написала съм това което са ми казали и съм прочела.
Но има и друго-дори лекарите имат различни  мнения,и дават различни съвети.Противоречиви най-често... newsm78

# 6
  • Мнения: 1 942
Обезателно поговори и с алерголог. Асмата е голямо ходене по мъките,  но за щастие медицината вече успява да помогне. Боби с годините все по-рядко получава пристъпи и се надяваме с пубертета да отшуми.
Искам само да те посъветвам да не пиете вентолина, а да купите "балон" и само да го вдишвате. Така действа много по-бързо и не преминава през целия организъм. Алерголога държеше да ползваме "балон" /това е пласмасово приспособление от едната страна се впръсква вентолина, а от другата детенцето вдишва дълбоко/.

# 7
Здравей!
   Дъщеря ми е с астма от 2год и 4месеца, а от 1год и 2месеца пие сонгюлер.Лекарството е страхотно, но за да има ефект му трябва ефект поне от 6месеца.Подтиска образуванвето на обструкция като дайства силно противовъзпалително.Честно казано не знам, дали трябва да се дава като профилактика.Дъщеря ми започна да го приема след период на много силно астматични пристъпи,венозни Урбазони и инхалации с вентолин.Докато не взехме сингюлер, в Александровска лекуваха САМО симптомите -тоест се бореха със самия пристъп -да не се задуши, но след като взимаме повече от 1год сингюлер ще ти кажа само, че от 7месеца нямаме пристъпи, а преди 1година по това време имахме от 6месеца 5месеца инхалации и Метилпреднизолон(силен кортикостероид).
    Виж,които те съветва да лекумаш АСТМА с хомеопатия, го посъветвай той да излекува някой пристъп или задушаване с хомеопатия.Първо хомеопатичните са и на билкова основа, а билките могат да бъдат страшен алерген.Но от опит ще ти кажа , че нито тъй наречената класическа хомеопатия, нито другата-френските хомеопатични успяха да помогнат.Аз и до ден днешен като превенция-примерно сме ходили сред много деца и ми си струма, че почва хрема-давам 1опаковка Осцшилококцинум, но истината е, че трйъгне ли хрема-директно МАкситрол, тоест-силен кортикостеро.Не искам да скача форума срещу мен, НО ЛИЧНИЯТ МИ ОПИТ-лечение НАД 1!ГОДИНА С ХОМЕОПАТИЯ-при много прехвалени лекари НЕ ДАДЕ НИКАКЪВ ЕФЕКТ.
   ВЕНТОЛИНЪТ също не лекува АСТМА,той ти помага на дентето ДА ДИША.
   ЯДКИТЕ-под всякаксва форма-смлени, счукани,цели-СА СИЛЕН АЛЕРГЕН!
  Алергени са:МЕД,какао,ядки,цитросови плодове,кожите на праскови, кайсии,ягоди,малини, пух-това са класически алергени и се пишат за такива при всяко дете с алергии.
   Ако детето ти има обструкция и диша трудно, избягвай мляко и млечни,както и вечер преди лягане супи и др.много течни храние, както и бобови-леща, боб и др.храни, които се подуват и могат да затруднят допълнително дишането.
     За сингюлерът пише, че няма странични реакции.Струва окоро 100лв 28хапчета, а се дава без прекъсване-30дни в месеца-2часа след каквато и да било храна и поне половин час преди друга, а най-добре вечер непосредствено преди лягане.Таблетките се дъвчат и са приятни за детето.Лекарството доколкото знам е от около 4години на американския пазар-холандско е по производство, но по поръчка на американска фирма.Ако детето ти бъде диспансеризирано,се изписва безплатно от здравнага каса.
    Успех!Яко се съмняваш,върви на още 1лекар или остави да те води майчинския инстинкт, но недей да лекуваш с хомеопатия или поне САМО с хомеопатия,защото губиш ценно време.Успех!

# 8
ние също сме със бронхиална астма и сме на флексотид ве4е 4 мес. но нашата е на основа на алергия моя съвет е да отидете на алерголог.Ако можеш отидете при др.Мустаков в Александровска болница 0888593901

   Извинявай, но НЯМА НАЧИН ДА ОТИДЕШ ПРИ МУСТАКОВ И ДА НЕ ВИ ОТКРИЯТ АЛЕРГИЯ!!!!
И ние правихме прословутият тест, ама единственото, което каза бяха предалергии(а развихме астма) и 3месеца Зиртек.Пред кабинета в Александровска те гледат лошо, защото не обичат да не си плащаш, а в частния е лудница и стоите по коридора.Моя приятелка води при Мустаков от 5години!децата си, а те нямат астма и все се пред подобрение и дрън-дрън, а ефект-никакъв.Дотук единствено сингюлерът ми е лекувал възпълителните процеси, а всичко друго е било лечение на симптоми-тоест борба за живота на детето ми.За мен Мустаков е като секта-влезеш ли няма изцлизане и не го препаръчвам на никога.Да не говорим, че тестове за алергии преди 5годишна възраст са пълна глупост! Simple Smile

# 9
  • Мнения: 872
Това за Мустаков и аз съм го чувала...

# 10
  • Мнения: 5
Бяха ми изписали вече флексотид когато отидох при  Мустаков.Тои само допълни лечението ни.  нас ни прие в александровска.дори когато му се обадих  да си запазя час т.к. не сме от София ми каза да отида там.А за изследванията ни взеха крав от вената защото сме малки

# 11
  • Мнения: 1 866
Една моя близка приятелка дава на детето си това лекарство. То също има установена бронхиална астма и приятелката ми е страшно доволна от лекарството. Сега вече 2-ра година го взима и пристъпите практически са почти изчезнали. Детето се чувства добре и даже ходи на ясла и не боледува.

# 12
  • София
  • Мнения: 903
БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА ОТГОВОРИТЕ!   bouquet

Явно наистина дори и лекарите не са на едно мнение по въпроса за астмата и дават все противоположни съвети.
Нашата педиатърка смята, че тъй като ( според нея) астмата ни била със сигурност  на алергична основа , нямало смисъл да я водя на алерголог и да я тествам за алергия.  Аз не съм лекар, а икономист, и чисто логически си мисля: " Не трябва ли в такъв случай да се лекува  причината, а не само последствието?" newsm78
Вече наистина незнам кой да слушам. newsm78

А иначе пулмолога ни каза само да не й давам ядки, газирани безалкохолни, цитрусови плодове ( по-малко) и ягоди и малини ( да се внимава с тях и да се дават по малко). Изобщо не спомена за мед, какао и т.н.  Изобщо- нямам думи newsm78 Вече наистина ми е трудно да преценя кой е крив и кой прав.

# 13
  • Мнения: 4 458
Моите деца са на "Сингюлеър".

Направи ми впечатление че са ти изписали лекарството за 6 месеца. За първа доза се изписва само за 2 месеца и след това трябва пак да отидете на консолтация и в зависимост от резултатите се продължава с лечението ии се спира и заменя с друго.
За това лекарство знам че НЕ Е първия избор на лекаря. Трябва да имате неуспешни опити за лечение преди това! Трябва да имате доказаи алергии и/или астма за да се предпише.

Тестове за алергия се правят след 4 годишна възраст по спешност, а иначе е добре да се изчака поне до 5г. Кръвните тестове НЕ са сигурна диагноза. Най - добре е да се направят кожни изследвания и ако се окажат положителни след около седмица да речем да се направят подкожни за да се потвърди както налична алергия така и други алергии.

Астмата е следваща степен на алергия (ако се базира на това) и може да се предизвика от възпаление или прекомерно свиване на мускулите обвиващи бронхиалните стволове. Трябва да се разбере каква е причината за пристъпите за да се отстрани. Не ме питайте как се разбира защото и аз не мога да си го обясня и не намерих някой да може да ми го изясни този въпрос.
Има тестове за астма но  при малки деца са неефикасни т.е не може да се разбере със сигурност ккакво е.
за съжаление астмата (поне леката/начална степен) предизвикана от алергия е доста рудна за различаване и за това лекарите могат само да гадаят дали това е или не е астма.

Определено бих те посъветвала да си направите изследвания за алергия. По този начин ще си сигурна какво става и какво лекувате.

За ядките - да по-добре е да не даваш никакви поне докато не се установи причината за кашлицата.

Успех

# 14
  • Мнения: 239
Здравейте,моя син от една година приема СИНГУЛЕР-4мг.От тогава само веднъж е правил пристъп.Много съм доволна от медикамента,но проблемът ми в момента е,че от петък трябваше да вземем новата опаковка,а нашите 4мл. на хапченца я няма в цяла Варна.Днес говорих с дистрибуторите и ме увериха,че в понеделник ще доставят.Не знам дали пречи прекъсване от 10 дена,при положение,че повече от година го пием без прекъсване.Ако сте запознати-моля ви да пишете.

Общи условия

Активация на акаунт