някой пил ли е САМЕНТО?

  • 7 298
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 092
Ползвали ли сте Саменто и за какво?А резултат има ли и колко дълго го приемахте?Аз сега го пия,но искам да чуя и други отзиви!

# 1
  • София
  • Мнения: 570
Сестра ми и семейството и миналата зима пиеха саменто. Цяла зима не бяха боледували. Но дали е от саментото,  не се знае. По принцип знам, че саментото е за цялостно укрепване на организма.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 011
Съпруга ми изпи 3-4 опаковки без прекъсване преди време,защото постоянно беше болен от нещо като грип и месеци наред не се оправяше-обясниха ни,че имунната му система е доста отслабнала и затова пи Саменто.От тогава е имал само едно такова състояние както преди/нещо като дълъг грип/.Мисля,че Саментото доста му помогна да се усили имунната система.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
По препоръка на доки преди 2-3 години го купих за малкия. Изрично ме предупреди да е точно саменто, а не разни подобия. Докато го пиеше не боледува, но в момента, в който го спряхме се започна пак. Не мисля, че имаше ефект. Просто май му дойде времето да спре да боледува, а и пие бромховаксом вече няколко години, може и това да е помогнало. Но саментото при нас определено беше "прехвалените ягоди с празната кошница"

# 4
  • Мнения: 872
От около месец го давам на дъщеря ми и аз го пия.Като мине зимата ,ще кажа дали има резултат.То при нея е по-важно да има ефект...Майките кучета ги ... Laughing

# 5
  • Мнения: 92
Здравей ,мога само да го похваля САМЕНТОТО,вкъщи не оставаме без него и съм много доволна.Когато беше по малък синът ми го пиеше постоянно в грипните сезони и не е боледувал ,а ако се разболееше му минава за 2 дни без антибиотик само със саменто.сега го пие само ако се разболее,и му минава за един два дни.Аз взимам САМЕНТО от 600 мг. на капсули ,разтварям му половин капсула в мало топла вода с мед,защото горчи,имам и книга в която пише по колко се пие.знам че за възрастни по една капсула дневно,може и повече.Аз лично не съм го пила,но за синът ми това е ляка,иначе не ми се тъпче с антибиотици за щяло и нещяло.

# 6
  • Мнения: 468
Аз взимам САМЕНТО от 600 мг. на капсули ,разтварям му половин капсула в мало топла вода с мед,защото горчи,имам и книга в която пише по колко се пие.
Може ли още малко информация по въпроса? На дете на 2 г. и 4 м. по колко може да се дава и не е ли противопоказано да се разтваря в топла вода. Спиртния извлек /капки/ не е ли по - подходящ за деца?
Благодаря предварително!
mama irina, извинявай, че се намесвам с въпроси в твоята тема, но мисля, че и за теб ще е полезна тази информация.

# 7
  • Мнения: 3 456
Има и детско саменто !!! Давала съм го на дъщеря си- два пъти я е спасявало от АБ, но не е чак такава панацея...
И аз съм го пила- същите отзиви...

# 8
  • Мнения: 468
120 mg ама в капсули. Вяра не може да ги гълта въпреки, че не са много големи, затова разтваряне на съдържанието на капсулата или течно /спиртен извлек/ са вариантите при нас, търся по - добрия вариант.

# 9
  • Мнения: 3 456
120 mg ама в капсули. Вяра не може да ги гълта въпреки, че не са много големи, затова разтваряне на съдържанието на капсулата или течно /спиртен извлек/ са вариантите при нас, търся по - добрия вариант.
Няма друг вариант- това са вариантите. Аз също разтварях капсулите. Аз това за детското го написах не защото е по-лесно, просто дозата е точно изчислена- иначе това с деленето на капсула от 600 мг.- не знам- то излиза , че ако се раздели на 2 става 300мг., а детското както си писала е 120мг. Трябва да се дели значи по-скоро на 3, ама то вече много сложно става...

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 446
 Моите деца наскоро боледуваха, даже единият все още не е оздравял напълно и майка ми чела за Саменто хубави неща и купи, но от това на капки да им го давам. Жената в магазина на Лечител и казала по 3 капки сутрин и вечер. Те са на 1год и 5 месеца.
Някой давал ли е на малки деца от течното Саменто? и по колко капки?

# 11
  • Мнения: 717
давах на Лъчко саменто в продължение на 4 месеца, но лекарката беше категорична че разделям една капсула 120 мг. на 2 ежедневно. не че не е имал сополки но поне минаваха много бързо, сега започнахме зелена енергия пък да видим...

# 12
  • Мнения: 1
Здравейте,
Относно Саменто за деца, питах детската докторка и тя ми каза, че за малки деца се препоръчва Ехинацея. За възрастни е добре да се пие Саменто. Аз го пих 3 седмици и като го спрях, се разболях. Друг е въпросът, че не трябваше да го спирам толкова рано...

# 13
  • Мнения: 3 456
Моите деца наскоро боледуваха, даже единият все още не е оздравял напълно и майка ми чела за Саменто хубави неща и купи, но от това на капки да им го давам. Жената в магазина на Лечител и казала по 3 капки сутрин и вечер. Те са на 1год и 5 месеца.
Някой давал ли е на малки деца от течното Саменто? и по колко капки?
Спомням си, че Лори беше на година и 10 месеца, когато й дадох за първи път. Тогава и аз й давах от течното , и на мен ми бяха казали по 3 капки...

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 446
Моите деца наскоро боледуваха, даже единият все още не е оздравял напълно и майка ми чела за Саменто хубави неща и купи, но от това на капки да им го давам. Жената в магазина на Лечител и казала по 3 капки сутрин и вечер. Те са на 1год и 5 месеца.
Някой давал ли е на малки деца от течното Саменто? и по колко капки?
Спомням си, че Лори беше на година и 10 месеца, когато й дадох за първи път. Тогава и аз й давах от течното , и на мен ми бяха казали по 3 капки...
Благодаря ти за отговора. Значи правилно го давам и аз.Simple Smile Надявам се да има добри резултати.

Общи условия

Активация на акаунт