Зимен студ макар да вее, ЮЛСКО слънце в мене грее

  • 14 004
  • 301
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 26
Добро утро и от мен мами!
Много се радвам за всички мами и техните бебоци, които си плуват в коремчетата и си смучат пръсчетата  Hug
Аз съм на доктор в понеделник и силно се надявам да видим повече нещица. Искам и аз да ми кажат пола, но май всичко зависи от бебо-ако реши ще ни покаже, ако ли пък не ще си го обичаме и без да знаем какъв пол ще бъде.
Лек ден за сега
Добре дошли на новите мами и лека бременност и приятно изкарване при нас във форума!

# 46
  • Мнения: 161
Здравейте на всички!
За БХС и аз не мисля да го правя стига лекарката да не настоява, заради грешните резултати.
А относно феталната морфология мисля че е още рано да се прави, на мен ми казаха към 20 г.с. и в тази връзка бих искала да попитам BOOTY /понеже виждам че е от Варна/ да каже при кой лекар е била на какъв видеозон са я гледали просто да даде повечко инфо, като смятам че и за другите момичета от Варна ще е интересно.
Лек и спорен ден на всички.

# 47
  • Varna
  • Мнения: 439
Здравейте на всички!
За БХС и аз не мисля да го правя стига лекарката да не настоява, заради грешните резултати.
А относно феталната морфология мисля че е още рано да се прави, на мен ми казаха към 20 г.с. и в тази връзка бих искала да попитам BOOTY /понеже виждам че е от Варна/ да каже при кой лекар е била на какъв видеозон са я гледали просто да даде повечко инфо, като смятам че и за другите момичета от Варна ще е интересно.
Лек и спорен ден на всички.
Аз също искам да знам къде е ходила BOOTY, защото за сега само за доц. Балев съм чувала добри неща, но доколкото разбрах е кошмар да си запазиш час. Вчера ходих до там, но всеки петък от 8:00 до 08:30 часа записват на място само за следващата седмица и не може да си вземеш час за по-следваща. На мен ми казаха да отида в 18 г.с..

# 48
  • Мнения: 616
Здравейте петъчно и от мен. Hug
Записах  си час за четириизмерния видеозон на 29 01 казаха  ми че трябва да е м/у 16 и 20 седмица .Понеже тук в Силистра няма нито 3D  а камоли 4D зато ва ще се наложи да отида до Тутракан ,но сега нямам търпение вече да стане 29. Blush

# 49
  • на пистата
  • Мнения: 5 837
момичета я кажете аз в Пловдив къде мога да направя фетална морфология,моята док ми каза,че със сигурност ще ме прати на бхс, искам не искам ще ида.на док не съм ходила от 20 ти дек и мисля през седмицата да ида и ще докладвам,и друго да питам правиха ли ви на вас вече изследвания за токсоплазмоза.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 204
Здравейте!
Наложи се да се включа и да пиша въпреки, че отговорих на hana1 на лични.Оказа се , че и други се интересуват.Всичко което успях да събера като информация от нет-а и от познати е , че доц. Балев и д-р Давидков са най-добрите специалисти във Варна по ранна пренатална диагностика.При Балев наистина е трудно за час, но ако се отиде на место в петък сутринта в 8.00ч. в клиника Темелков/а не по телефона/ вероятността да се снабдите с час за преглед е голяма.За Давидков съм чувала мнения и хубави и лоши, но хубавите са повече.Във Варна избора не е голям и мисля, че на който и от двамата да се доверите няма да сгрешите.Аз лично посетих доцент Балев, смятам да направя същото след 3 седмици и с другия доктор.Сега съм в 16 г.с. и доцента ми каза следващите прегледи да са в 20 г.с. и 32 г.с.Желая успех на всички и лек ден.  Laughing

# 51
  • София
  • Мнения: 3 524
h.kirova, аз пък не знаех че има 4Д Embarassed Rolling Eyes
Привет коремчета. Много ми се иска да усетя и аз скоро дреби да ме подритва и пдбутва, толкоз беше сладък на монитора, истинско съкровище  Grinning
За БХС-то - и аз ще питам доки дали се налага и ако счита че не е нужно, ще си го спестя. Мисля че понякога прекалената информация е излишна и може д адоведе до погрешни изводи.
mds честитио потвъррждаване на новината за момченце! Ех че хубаво наистина, иска ми се и аз да знам. Според всички калкулатори, мнения и "родова обремененост" откъм мъжо, трябва да е момче, но така си мечтая за момиченце! Praynig Ама да ни е живо и здраво, каквото и да е Mr. Green
Хубав петък на работещите коремчета Simple Smile Peace

# 52
  • Мнения: 493
elpet и аз много искам момиченце,но почти съм сигурна,че е момче.Почти нищо сладко не хапвам,защото не ми се яде,дори и любимата ми плодова пита на "Неделя"не ми е вкусна вече.По това съдя,че е момче.Поне всички така казват.
Снощи много ме боля корема.Много се притисних,ама днес съм по-добре.Лягам на ляво-боли ме,на дясно-също,не съм се наспала изобщо.
Сутринта си пуснах изследвания-спин,хепатит,кръвна картина,урина,токсоплазмоза,антиген,сифилис.Чудя се ако имам едно от тези неща какво следва.Много ме е страх.Незнам как ще дочакам до 5 часа.
elpet купих чашка както ми каза,много удобна работа,мерси. Hug
ами мога само да ви пожелая лек ден и после ще ви кажа резултатите. Simple Smile

# 53
  • Мнения: 616
И аз не знаех че има 4D даже питах кое е четвъртото измерени и ми казаха че това било времето а видеозона бил цветен и може да ти запишат прегледа на диск и после да си го гледаш пак.Обаче искам да ви питам какво е БХС  Embarassed
Ангела аз със синът ми бях се побъркала да ям сладко живеех за да се тъпча със шоколадови неща ама пак излезе момченце.

# 54
  • Мнения: 295
здравейте и от мен в последния работен ден от седмицата Simple Smile вчера писах, писах и нещо стана със сайта и нищо не съм успяла да постна Sad здраве да е.
както виждам почти всички сте добре, което ме радва. Аngela и мен корема ме боли долу ниско до операцията ми от апендицит. болеше си ме от самото начало, но на миналия преглед доки не видя нищо съмнително и каза да не се притеснявам - най-вероятно е от нарастващата матка.
за 3д и 4д видеозоните - сега ще си запиша координатите на д-р Томова (щом толкова я хвалите Wink ), но ще съм благодарна на момичетата, които кажат и координати на доктор с 4д видеозон - много искам да си направя като му дойде времето.

и още нещо (за момичетата, които се осигуряват на по-малко, отколкото взимат всъщност) - говорете с началниците си за 6 месеца назад от датата на излизане в болничен по майчинство да се осигурявате на по-голяма сума, защото според новия закон 8 месеца от майчинството се получават 90% от месечното възнаграждение за последните 6 месеца преди настъпване на събитието. защо да не вземем от държавата повечко пари като можем Wink

чао от мен и приятна почивка уикенда

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 523
Мами, утре мисля да ходя на гимнастиката във фитнес Младост.
ако някоя от вас, която е минала 3ти месец иска да се присъедини - нека да пише!
За осигуровките - Аси е права - все пак стига само сме давали - заслужаваме и да вземем! Мен сега ме осигуряват на една доста прилична сума - макар и аз да давам част от парите, но после ще ми е по-спокойно да си гледам детенцето с 90% от заплатата.

# 56
  • Мнения: 766
Здравейте девойки  bouquet
Писах, писах и нещо се бъгна и сега наново Rolling Eyes
h.kirova това за БХС, честно казано и на мен още не ми е много ясно  newsm78 Но ей тук има готина статия http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=132
И аз още много му се чудя да го правя ли да не го ли правя  Thinking От една страна ми се ще да го направя, за да съм сигурна. От друга пък незнам дали няма само да се побъркам от притеснения с тези не толкова точни резултати. А аз каквато съм - сценарист на филми на ужасите .............
Лекси мисля да се обадя да си запиша час за феталната след 22 Януари. Сега съм в фактически в 13 седмица и мисля че ми е още раничко. Доки каза че е най-добре да я направя около 20, за да се виждат по-добре нещата.
Аз съм на преглед чак на 22 Sad а това ми се вижда толкова далече! И тогава пак ще подложа Доки на разпит за пустите му изследвания, 3D и 4D видеозони и т.н.
Като чета май повечето искате момиченца, аз пък се надявам на момченце  Wink И така ме гложди да знам вече какво е  Rolling Eyes
Вие замисляте ли се за имена?
А за осигуровките - говорих с шефа и от декември ме осигуряват подобаващо. По схемата на arksi_ аз си плащам част, шефа поема другата Wink
Как ви завижадм на всички, които сте видяли малките бебоци  Hug
И да не забравяме че днес е петъъъъъъъъъъъък  smile3558

# 57
  • Мнения: 140
Хайде още малко остана работещи мами. По отношение на пола, аз много искам момченце, но таткото така се е запалил за момиченце, вече твърди наляво и надясно, че чакаме момиченце. Ще има някой изненадан, но кой ли ще е. Joy

# 58
  • София
  • Мнения: 3 524
Радвам се че съм била полезна, Анжела, в крайна сметка и без друго се виси да чакаш, защо да си го утежняваш  Wink
Пиши като ти излезнат изследванията. Моите са готови, но доки нещо е много заета напоследък и не можеше да говори. Чакам днес да ми се обади към 17ч. и да говорим, тъй че ще пиша утре или тия дни. А за пола, много искам, да, но както казах, каквото и да е (А дори и две да са, макар че не са), си го искам и си го чакам с нетърпение  Mr. Green
Там-там аз вече обмислям някои варианти, при все че е рано, поне пола да знахме  Laughing ама пусто нетърпение, сърце не трае.
Аркси, на мен м исе идва много, но уви утре съм фул със задачки и няма да мога. А пък и да се консултирам с доки може ли да се раздвижа вече че само лежа напоследък.
Както каза Там -там днес е петък, работещи коремчета, а за мен остава час и 10 мин и бегом марш от работа  newsm44

# 59
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
Привет и от мен..

Там-там и аз с подобни дати си сметнах посещението при д-р Томова само дано не си правя сметки без кръчмар.

За пола - снощи разказвам на тати как е минал прегледа за ръчичките, крачетат и т.н. а той ме попита само "А п__ка има ли?"  Joy. Ех как ми се иска да знаех ама Laughing! Та много сме навити за момченце нали си имаме девойка ве4е. Всъщност то ве4е си знае какво е само дето ни държи в невидение!
Хайде живи и здрави всички пък пола да е проблема!

Общи условия

Активация на акаунт