Забавя ли прохождането проходилката?

  • 1 692
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 382
Нас не ни е забавило, но и не сме стояли много в нея, по 15 минути на ден, лятото пред гаража, и това в продължение на 2 месеца Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 35 915
Според мен - да.

# 17
  • Мнения: 1 013
Извинете ме, но познавам доста мързеливи мами, които връзват детето си с колани в количката и си почиват в градинката. Детето ще проходи, но по-добре според  мен да се провокира този процес, всяко ново двигателно действие изисква упражняване за да се успее! Мисля, че проходилката е измислена да улесни мамите!

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Ползвахме проходилка 2-3 месеца,после я оставих сама да се придвижва по мебелите,като соновно си пълзеше.Проходи преди 2 седмици.

# 19
  • Мнения: 27 524
Блонди без лоши чувства ама защо да не е хубаво ранното прохождане?? newsm78 Това не е ли естествено развитие на децата , а с проходилката според мен се забавя...само за да може мама да си почива по дълго време Twisted Evil

Заради укрепването и здравината на костите. Не казвам, че е хубаво да проходи на 2 годинки, но на 9 месеца например е рано. Няма непроходило и предвид месеците, смятам, че е за предпочитане по-късно.
Какво искаш да кажеш с естествено развитие? То е естествено да седим, но слагаме бебоците най-рано след 6 навършени месеца да сядат. Всичко с времето си  Simple Smile
За почиването на мама....  Laughing не виждам нищо лошо в това... по тази логика дай да не ползваме памперси, понеже мама я мързи да пере пелени от плат  Laughing
Разбира се, че нямаш (и аз нямам) лоши чувства, не се притеснявай, обсъждаме си и никой не е длъжен да е съгласен с друго мнение  Hug

# 20
  • Мнения: 5 103
Според мен забавя , а и съм съгласна с всичко написано от Блонди  bouquet

# 21
  • Мнения: 1 517
Иво от 7 месец го слагах в проходилка, проходи на 9 месеца и половина. Не мисля че ранното прохождане е вредно, според мен детето прохожда когато се чуства достатъчно укрепнало физически и психически. Не съм го насилвала да ходи, той сам започна да се пуска и да си стъпва, защо да го бутам назад, като преча на естествения ход на нещата.
Аз съм проходила на 10 месеца и това не е имало никакви неприятни последици за костната ми система.

# 22
# 23
  • Мнения: 799
Ползвахме проходилка 2-3 месеца,после я оставих сама да се придвижва по мебелите,като соновно си пълзеше.Проходи преди 2 седмици.
При нас е същото, с тази разлика, че малката още не е проходила.

# 24
  • Мнения: 1 030
Нямам желание детето ми да проходи рано - предпочитам да проходи по-късно, но стабилно. В проходилката се радва определено.

# 25
  • Мнения: 864
Мисля, че да. Но не виждам нищо лошо в това. На кого му е зор да тича по-рано  Mr. Green
Криско от 7-ми месец е почти целодневно в проходилката и проходи вчера  Laughing
Ранното прохождане така или иначе не е хубаво.
Съгласна съм с Блонди!!!Това ми е трета бременност и с първото дете имах проблеми,защото младежът беше решил да се опитва да ходи на 6 месеца.Лекарката ми се накара,а аз нямаше как да го вържа  Grinning.Проходи на 10 месеца Shocked Shocked Shocked и почна да криви крачетата.Сега е на 14г. и се спава и на прав път  Grinning Grinning Grinning

# 26
  • Мнения: 903
Аз мисля, че няма проблем   bouquet

# 27
  • Мнения: 801
надявам се да не е така, защото Радост съм я сложила в проходилка от седмия месец, все още не е проходила, но пък и не пълзи, иска постоянно да е в проходилката, аз също се притесянвам леко по този въпрос.

# 28
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Поне при нас не е имала отрицателно влияние.Синът ми проходи на 9 мес. и половина,но затова пък не можеше да пълзи(не знам дали има някаква връзка).Не смятам че ранното прохождане вреди.Мисля,че детето само си преценява.Например на 1 год.  ние тежахме 15 кг.Достатъчно за здрави крачета. Party

# 29
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203

Съгласна съм с Блонди!!!Това ми е трета бременност и с първото дете имах проблеми,защото младежът беше решил да се опитва да ходи на 6 месеца.Лекарката ми се накара,а аз нямаше как да го вържа  Grinning.Проходи на 10 месеца Shocked Shocked Shocked и почна да криви крачетата.Сега е на 14г. и се спава и на прав път  Grinning Grinning Grinning

Аз пък някак не съм съгласна с теб... Много ти е пресилено изказването  Peace Чак пък от 6 месечно да се юрне да ходи... Stop И моята щерка проходи рано, нямаше 11 навършени месеца. Не е кривила крака. Съседчето проходи на година и два, без да е ползвало проходилка и се спъва като за световно, майка му е притеснена не на шега. Но като се знае тя колко е спъната, й минават притесненията  Mr. Green
Та мисълта ми е- за мен няма пряка връзка между ранното прохождане и правилното вървене. Още по- малка връзка откривам между проходилката и забавеното прохождане  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт