Питка-хризантема?

  • 80 243
  • 91
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 243
2ри февруари!!! Този повод достатъчно добър ли ти се вижда? doh

# 16
  • София
  • Мнения: 3 883
Ами утре е 2-ри февруари. Празник е....

Иначе можеш да спретнеш една петъчна вечеря за вас и някои много близки приятели. Питката наистина е много лесна.

Само да допълня, че триъгълниците се правят правоъгълни. Моите не бяха и най-външните листенца не се получиха много добре. Не, че беше грозно или остана, но все пак.

# 17
Цитат на: Gvendolin
....А би ли пошушнала с какво са пълни ананасите?

Както Erica е споменала .....само, че пооочти руска Wink
Пълнежа го правя от сварени пилешки гърдички (нарязани на кубчета), малко шунка, сладка царевица, кисели краставички, сол, черен пипер и всичко объркано с майонеза.
По принцип "оригинално" рецептата има и за декорация отгоре от към опашката на ананаса ягоди и мандарини. Мандарините се накъсват на малки парченца, а ягодите се режат на филийки и се редува, мандаринка, ягодка......, ама и без тях както се вижда може да се мине. Wink

boo, поводи да искаш Wink . Почваш на ред. Трифон зарезан (по старому и ново му) , Св. Валентин, купила си ново червило, парфюм, телевизор ..... Wink  Grinning . Абе поводи да искаш. Laughing  Laughing

Малко офф от тема, се сещам на времето няколко приятелски семейства на родителите ми се събриха така за щяло и нещяло. Един си купил ножица, друг ютия, трети телевизор, четвърти кола и т.н. и все бяха поводи за "напиване" Laughing  #Silly

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 797
Как така триъгълниците са четириъгълни? Shocked

# 19
  • София
  • Мнения: 3 883
Правоъгълни триъгълници, не четириъгълни. Режеш сплесканото руло на правоъглници и ги делиш на две по диагонал.

# 20
  • Мнения: 72
Цитат на: Raya
Правоъгълни триъгълници, не четириъгълни. Режеш сплесканото руло на правоъглници и ги делиш на две по диагонал.

Момичета, сплесканото руло не се реже така. Правят се срезове един път наляво, после - надясно, така че да се получат равнобедрени триъгълници и срезовете са катетите, а основата е по-тясна. Триъгълниците се редят полуизправени, с основата надолу, а срезовете са отстрани и при печенето отделните пластове на тестото се разпукват като хризантема. Съжалявам, че нямам снимка, за да ви покажа как точно изглежда питката. Иначе, вариантът на Хонда също е много красив Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 3 883
Виждала съм този вариант, в който всеки триъгълник се разпуква на върха. Става много "рошава" пита. Аз говорех за варианта на Honda. Там би трябвало да са правоъгълни триъгълниците. Аз го направих с рабнобедрени и нали видя, какво излезе...

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 797
Ъъъм, дали ще стахе с бутер-тесто? Мъжът ми си умира за бутер-работи.

# 23
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 797
Момичета, просто не мога да не ви се похваля:
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=1283&AlbumId=4924& … mp;PhotoId=178050

Това е с бутер-тесто! С 0,5 кг. Намазах го с яйце, поръсих с мак и сусам, отгоре - кашкавал настърган. Навих на руло и рязах по обясненията на Raya. Предполагам, че може и още да си поиграе човек - на две по-тънки рулца, че да се редят мънички листчета... Но и така стана чудно красива баничка Wink
На 220 градуса (предварително загрята фурна) стана бързо - колкото си взема баницата обикновено. Разставих листенцата на разстояние, за да могат да се надуят добре.

# 24
Браво boo, изглежда вкусна и си е "Хризантемка" Grinning
Мерси за виртуалната почерпка

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Явно сме месили задружно Sunglasses
Аз също правих питка вчера, но не я направих точно по тази рецепта и не точно като Хризантемка. Но горе долу оформянето става на един и същи принцип.
Много вкусна става, но и много калорична, понеже съдържа много масло.
Ето я и аз ви черпя по едно виртуално парченце за закуска Wink

# 26
  • Мнения: 180
Валерия изглежда прелестно. Моите поздравления. На мен тези неща много не ми се отдават  Embarassed

# 27
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 797
Цитат на: Rus0koska
Валерия изглежда прелестно. Моите поздравления. На мен тези неща много не ми се отдават  Embarassed

Rus0koska, за нас с тебе - бутер тесто и като моята баница Wink

# 28
  • Мнения: 180
boo права си. В събота правих бухти за закуска. Станаха супер обаче докато ги омеся всичко стана в брашно. Беше неравностойна битка в полза на тестото  Embarassed  ужас. Но няма да се отказваме все някога ще се преборим  Wink

# 29
Еееееех, нямате милост. В ранна утрин ме "тормозите" с такива гледки Grinning
Благодаря де Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт