а ако изобщо не ми се гади?

  • 9 644
  • 84
  •   1
Отговори
  • Мнения: 195
Мамита, доколко е нормално изобщо, ама изобщо да не ми се гади по време на бременността? Скоро ще вляза в третия месец и от началото до сега нито ми е прилошавало, нито нищо... Не, че искам де, ама като знам колко бременни около мен се оплакват от обратното и се замислих..  newsm78
Пък и нали докторите казват, че гаденето било добър знак, че бебо се развива и т.н. Аз съм на втория си преглед чак на 25-ти и дотогава какво ли не ми минава през главата  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 640
Възможно е да не ти се гади! Аз лично до сега съм имала позиви за повръщане само веднъж от кисели ябълки... Леко бременеене  bouquet

# 2
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Нито веднъж не ми се е догадило, ама от нищо! Успех!

# 3
  • Мнения: 105
Ако не ти се гади, значе че просто ти се една много щастлива бъдеща мама  Wink
Има и бременни, които се чувстват прекрасно и не изпитват тези "екстри" на бременноста.
Радвай се на леката си бременност!
Пожелавам ти и до края да е все така!

# 4
  • Мнения: 539
Радвай се, че не ти се гади и не се притеснявай. Аз също не съм имала такива проблеми. Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 117
На мен също почти не ми се гадеше(само от запечени закуски с кашкавал-представяш ли си!);нито съм повръщала.Сега имам здраво и жизнено детенце(дай боже все така).Не се притеснявай,леко изкарване на бременността и леко раждане!

# 6
  • Мнения: 174
Не се притеснявай! При всеки е различно. На мен също не ми се гадеше.

# 7
  • Мнения: 260
Радвай се,че не ти се гади. И на мен изобщо не ми е прилошавало. Това не значи, че бебчето не е добре. При всеки си е индивидуално.

# 8
  • Мнения: 702
И на мен не ми е прилошавало Simple Smile

# 9
  • Мнения: 3 334
И на мен не ми е прилошавало Simple Smile
и на мен Peace

# 10
  • Мнения: 990
Не се притеснявай , а напротив ,радвай се!Аз като се сетя какви кризи имах   Crazy...При всеки е различно и аз мисля ,че си щастливка   bouquet Лека бременност ти пожелавам.

# 11
  • Мнения: 195
Благодаря ви момичета, вече съм по-спокойна.  Grinning

# 12
  • Мнения: 999
можеш само да се радваш Grinning. и моята бременност беше лека, такава желая и на теб Peace

# 13
  • Мнения: 131
И аз нито веднъж не съм повърнала до този момент де.Не е късно предполагам:). Пък и чесно да си кажа изкарах много леко до сега. Мога да кажа че нищо не ме е боляло или там от другите симптоми които са имали други бременни. И бебето си е много добре даже. Не се притеснявай.

# 14
  • Мнения: 4 428
На мен ми се гадеше само първия месец, още преди да се е отчело закъснение и бременност и тогава стигнах до повръщане 1-2 пъти  Sick Но така разбрах още преди всякакви тестове, че ще си имаме бебче  baby_neutral
така, че си е напълно нормално да не ти се гади. Всичко си ти е наред  Grinning
Леко бременеене  Grinning

# 15
  • Мнения: 92
Аз със първата бременност бях така,не съм повърнала нито един път,но с втората беше ад,,отслабнах с 4 килограма.Така че просто си от късметлииките дето не повръщат,радвай се.Това в никакъв случай не значи че с бебето нещо не е наред,просто при всеки е различно. Peace Peace Peace

# 16
  • Мнения: 5 026
На мен не ми се гадеше, а бебето ми се беше развило добре. До организъм си е.

# 17
  • Мнения: 2 019
Ако не ти се гади, значе че просто ти се една много щастлива бъдеща мама  Wink
Има и бременни, които се чувстват прекрасно и не изпитват тези "екстри" на бременноста.
Радвай се на леката си бременност!
Пожелавам ти и до края да е все така!
Peace

# 18
  • Мнения: 1 382
И на мен не ми се гадеше, нито свят ми се виеше, смея да кажа,че през бременността си се чувствах много по-добре, отколкото преди това...и ми изчезнаха разширените вени, още не мога да си го обясня Simple Smile. Леко бременеене Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 666
можеш само да се радваш Grinning. и моята бременност беше лека, такава желая и на теб Peace

 Peace
На мен даже спря да ми става лошо и при пътуване... за съжаление ефекта отмина с раждането.

# 20
  • Мнения: 189
И на мен не ми се е гадило, нито пък съм повръщала, но нито за иг не съм си помисляла, че нещо с бебчо не е наред, а напротив.Радвах се че съм от щастливките дето се чувстват прекрасно през цялто време.Сега ще видиме раждането как ще е.Термина ми е на 13 и го чакам всеки момент

# 21
  • Мнения: 959
Разбира се,че при всеки е различно,както и всяка бременност.С първата ми се гадеше и повръщах до края,докато при втората никога.

# 22
  • Мнения: 155
Радвай се и не се притеснявай! На мен прилоша само 1-2 пъти, но след като разбрах, че е от един парфюм и го спрях всичко си беше прекрасно. Сега отнового ползвам и пак ми харесва!
Лека бременност!

# 23
  • Мнения: 1 101
Не се притеснявай! Всичко е наред! И на мен изобщо не ми се е гадило. Лека бременност Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 35 938
Това може само да те радва. Щастливка си  Wink

# 25
  • Мнения: 239
и през двете бременности не съм повръщала нито пък ми се е гадело, нито ми е прилошавало.

# 26
  • Мнения: 5 362
Не е задължително да ти се гади.Защо си мислиш обратното?
Просто си една от щастливите мами,които имат такъв "проблем Wink"

# 27
  • Мнения: 777
Вече съм в 5ти месец, а досега не зная какво е това да ти се гади  Wink Дано изкрарам така до края. Някъде бях чела, че жените, чието бебета ще са момчета им се гади в късните месеци, а мамите с момиченца им се гади в началото на бремеността. За мен поне май се оказа вярно, понеже след ехографския преглед ми казаха "МЪЖ"  Laughing Нека и други мами споделят дали има нещо вярно във това с гаденето в ранни и късни месеци и пола на бебчо?  newsm78

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
През цялата бременност нито веднъж не ми се пригади,а за повръщане не говорим въобще.Не съм се притеснявала за бебка,всичко си е до организъм.Но за сметка на това си имах на по-късен етап киселини.

# 29
  • Мнения: 1 043
И на мен не ми се гадеше и много се притеснявах,като се има впредвид,че всички бременни около мен се чувстваха зле постоянно Rolling EyesМислех,че нещо не е наред и все досаждах на доктора с глупавите си въпроси LaughingЖелая на всеки такава лека бременност като моята Peace

# 30
  • Мнения: 711
Само можеш да се раздваш за това, че не ти е лошо. Аз повръщам по няколко пъти на ден и почти постоянно ми се вие свят. Просто ти завиждам за "проблема".  Wink

# 31
  • Мнения: 1 427
Това може само да те радва! Според статистиката, в половината от случаите няма гадене и повръщане в началото на бременноста(или в повече от половината newsm78) При мен също беше така! Peace

# 32
  • Мнения: 5 178
Аз повръщах само два пъти и то не в ранните месеци - единия път от миризма на чесън, а втория път от шоколадова бисквита

# 33
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Искам да ти кажа,  че на мен не ми се е гадило въобще, както и на моите приятелки, те вече си имат здрави бебчета, аз съм в осми месец, така че спокойно!!!

# 34
  • Мнения: 3 695
И аз бях така през цялата бременност, не се притеснявай, а се радвай !
Чух, че вероятно сме от една и съща кръвна група с бебето и това  е причната. Още не знам дали е така, но ми се струва вероятно!
Успех!

# 35
  • Мнения: 2 039
Ами радай се!  Party

# 36
  • Мнения: 2 242
По принцип е много относително – с първата бременност повърнах 2-3 пъти, а сега е някакъв ад Sick

Една от причините за гаденето е нивата на хормона задържащ плода, до образуването на плацентата. Колкото по-високи са нивата толкова повече ви е зле. За съжаление знам това от проблемите на моя много близка приятелка. Жени с ниски нива приемат допълнително хормона през първите месеци на бременността.
Естествено гаденето не е достатъчен показател, при съмнения лекаря трябва да назначи хормонално изследване Peace.

# 37
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
радвай се че не ти се гади.аз започнах да повръщам от втория и спрях накрая на третия месец.гадеше ми се от почти всичко.тогава работех на бензиностанция и просто беше кошмар от миризми.

# 38
  • Мнения: 689
Не се притеснявай. Аз също не разбрах какво е да ти се гади по време на бременността.

Радвай се на бременността си.
Желая ти лека и безпроблемна бременност до края.  Peace

# 39
  • Мнения: 656
Нито веднъж не ми се е догадило, ама от нищо! Успех!
И аз бях така Peace

# 40
  • Мнения: 5 393
Напълно нормално е да не ти се гади- аз бях същата.Един единствен път ми прилоша в маршрутката, но беше много претъпкано, бях във втори месец.Иначе нямах никакви проблеми-нито от миризми ми ставаше лошо, нито от храни.Леко бременеене  bouquet

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
И аз като теб се притеснявам че не ми се гади.Имам само леки неразположения отвреме на време.Дано да е до организам и всичко с бебчовците ни да е наред.

# 42
  • Мнения: 46 510
... гаденето било добър знак, че бебо се развива и т.н. ...

И аз затова се притесявах, но всичко беше наред Peace
Лека бременност Grinning

# 43
Ако не ти се гади, значе че просто ти се една много щастлива бъдеща мама  Wink
Има и бременни, които се чувстват прекрасно и не изпитват тези "екстри" на бременноста.
Радвай се на леката си бременност!
Пожелавам ти и до края да е все така!
Peace

# 44
  • Мнения: 8 242
Нито веднъж не ми се е догадило, ама от нищо! Успех!

 Hug

# 45
  • Мнения: 864
Може само да се радваш,че караш лека бременност!

# 46
  • Мнения: 2 616
Нито веднъж не ми се е догадило цяло бременост, нито съм повръщала, за което естествено съм много благодарна и щастлива. За сметка на това наддавам повечко. Важното е да сме добре с беб.

# 47
Това е възможно най-добрия вариант! Аз съм в средата на 3-я месец и ми се гади лекичко само от време на време и то вечер. Гаденето започна към средата на 2-я месец и вече почти преминава. Кефи се, не се притеснявай!!!

# 48
  • София
  • Мнения: 4 588
И на мен никога не ми се е гадило и не съм повръщала, а вече съм в 6 месец.Не се притеснявай, радвай се,че караш лека бременност.Аз не съм имала никакви от обичайните симптоми, нито повръщане, нито болки в гърдите и т.н. Но това не значи, че бебето не с еразвива нормално. Grinning
Желая ти все така лека бременност докрая!  bouquet

# 49
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Споко просо си късметлийка.Незнаеш колко е гадно да ти е лошо сутрин,обед и вечер.
Лека бременност!!! Joy

# 50
  • Мнения: 111
еми,радвай се!Не мисля,че само ако ти се гади,плодът се развива нормално,не се притеснявай излишно,това са глупости,при всеки е различно!

# 51
  • Мнения: 3 360
С първата бременност и аз бях така,ама с втората наваксах Sad

# 52
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
 HugИ на мен не ми се гадеше, нито от храни, нито от цигари, нито пък от миризми! Peace

# 53
  • Мнения: 2 159
изобщо не ми се е гадело през цялата бременност, нито ми е прилошавало

# 54
  • София
  • Мнения: 3 064
От нищо не ми се е гадило. А приказките, че това било добър признак са за успокоение на мамите, на които им се гади. А всъщност, четох някъде, че  се случва на 50% от бременните!

# 55
  • Мнения: 683
Нито веднъж не ми се е догадило, ама от нищо! Успех!
Peace

# 56
  • Мнения: 57
Спокойно, просто си късметлийка, че при теб липсва тая екстра на бременността. На мен също не ми се е гадило, когато бях бременна и въобще имах чудесна бременност. Бебето си расте напълно нормално, нищо му няма не се тревожи, а се радвай.  Simple Smile

# 57
  • Мнения: 2 807
silvan4ence , щом не ти се гади си една от бременните късметлийки  Grinning Hug

Това дето го пишат по книгите, че гаденето е сигурен знак, че бебето се развива нормално е само за успокоение на мамите  Wink
Това, че на някои бременни не им се гади или не повръщат, не означава, че има проблем с бебчето  Peace

Познавам 3 мами, на които изобщо не им се гадеше по време на бременностите - имаха леки бременности и здрави дечица накрая... Няма от какво да се притесняваш...

Радвай се на леката си бременност и  Hug на малкото човече, което носиш в теб  Heart Eyes

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 846
На мен също не ми се гадеше през бременността, и нито веднъж не съм повръщала. Нормално е, не се притеснявай!

# 59
  • Мнения: 260
никога не ми се гадило, не ми е ставало лошо от миризми и т.н.
ако бях с нередовен цикъл преди това, изобщо нямаше да забележа, че съм бременна, докато не ми се появи корем Grinning

# 60
  • Мнения: 2 498
Можеш само да се радваш, че не ти сегади...аз връщах всичко...бях като гейзер....

# 61
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Радвай се  Wink А това, което са ти казали лекарите е пълна глупост за мен! Mr. Green

# 62
  • Мнения: 463
За цялятя бременност не ми се е догадило нито веднъж. Не ми се подуваха краката, не съм имала никакви неприятни усещания, освен няколкото пъти в 8-я месец, когато ми се появиха киселини. При  цялата тази спокойна и безпроблемна бременност си родих много красиво и спокойно бебче. Съветвам те просто да се надлаждаваш на тези 9 месеца. Joy

# 63
  • Мнения: 528
Единствено ми се гадеше от миризмата на риба и накрая на бремеността защото мойта принцеса я растеше коса

# 64
  • София
  • Мнения: 1 230
Гадеше ми се единствено от задръстванията. Тогава работех в НДК и започваше да ми се гади малко преди светофара на Орлов мост, кулминацията беше по средата между "Граф Игнатиев" и моста на НДК. Нито веднъж не повърнах, но беше ужасно: тръгни-спри, тръгни-спри /мамите от София ще ме разберат, защото знаят, какви задръствания стават в този участък/. След 4-5ти месец спря и от това да ми се гади. Но от миризми, цигарен дим, парфюми или каквото се сетите не ми е ставало лошо.
Лека и безпроблемна бременност!

# 65
  • Мнения: 2
 да ти  кажа и аз имах опасения за това че и на мен не ми гади, но като ви слушам се успокоявам.мислех си че заради това че е съм в савсем ранна бременност(савсем скоро се открих) но явно си е до организъм. ама много ме болят гърдите направо се будя понякога от това но чета в някой статии че си е нормален признак.
скоро ще ходя на лекар и дано всичко е ОК

# 66
  • Мнения: 11 003
Радвай се, че не ти се гади  Hug
На мен досега не ми се е гадило никога и от нищо, нито съм повръщала.

# 67
  • София
  • Мнения: 6 011
Не е задължително да ти се гади-и на мен до последно не ми се гадеше,нито ми ставаше лошо и за пръв път чувам,че това има нещо общо с развитието на бебето!!!Също така нали казват,че когато му расте косата може да ти се гади-е да,ама не-родих момче с много дълга и гъста коса и пак нищо!По.скоро наистина се радвай,че бременността ти тече леко! smile3521

# 68
  • Мнения: 454
Поздрави за леката бременност. Аз вече съм 9 месец и оплаквания нямам - спя си перфектно крака, кръст нищо не ме боли. Не се притеснявай излишно.

# 69
  • Мнения: 6 461
Напълно нормално е да не ти се гади.
Не мисля,че точно за това трябва да се притесняваш.
Можеш единственно да се радваш за това.
Лека бременност. Peace

# 70
  • Мнения: 683
Нито веднъж не ми се е догадило, ама от нищо! Успех!
И на мен! Успех!

# 71
  • Мнения: 949
Нито веднъж не ми се е догадило, ама от нищо! Успех!
И на мен! Успех!
И при мен беше така! Peace

# 72
  • Sofia
  • Мнения: 907
Ами живей си живота тогава и се радвай Wink

# 73
  • Мнения: 942
Ами живей си живота тогава и се радвай Wink
И на мен изобщо не ми се е гадило

# 74
  • Мнения: 2 897
Късметлийка Grinning
Радвай се на бременността си и не се тревожи излишно Peace

# 75
  • Мнения: 1 425
Две деца родих и с нито едното не ми се е гадило. Радвай се. Дано и киселини да нямаш и тогава наистина ще си щастливка.

# 76
  • Мнения: 205
Изобщо от нищо не ми се гади. Дори дим на цигари не ми пречи. Вече сам в 15 седм. и до сега съм без проблем. Дори за Нова година бях на круиз за 10 дни и от краба, също не ми беше зле.  Laughing

# 77
  • Мнения: 742
Аз също си изкарах леко бременеенето Mr. Greenставаше ми лошо само то много силни миризми (дразнещи), но не съм повръщала.

Можеш да се радваш Heart Eyesлеко бремеенеене

# 78
  • Мнения: 41
И на мен не ми се е гадело досега и то от нищо, но доктора всеки път ми казва, че бебчето се развива добре. Така че не мисля, че има за какво да се притесняваш - според мен си просто една от щастливките, които си карат по-леко бременността.  Hug

# 79
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Първото нещо, което си казах като ти видях въпроса е "Значи си щастливка". Иначе е вярно, че това е хубав симптом (колкото и абсурдно да звучи). Но има много мами (на които завиждам), при които няма и помен от гадене, изкарват безпроблемна бременност и раждат здрави деца. И болезнените гърди са уж нещо задължително, но и те не са 100%отова предпоставка за здраво бебе. Сподели с наблюдаващия те лекар твоите опасения и страхове, аз съм сигурна, че всичко ще е наред!

# 80
  • Мнения: 8 917
Не ми се е гадило и не съм имала болезнени гърди.  Peace

# 81
  • Мнения: 1 454
На мен също не ми се гади засега и се надявам така и да продължава. Общо взето трябва да се радваме на лека бременност, въпреки че понякога по нищо не усещам че съм бременна, ама е още рано

# 82
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Можеш само да се радваш Grinning И на мен не ми се е догадило нито веднъж за цялата бременност, но какво от това Mr. Green Свиркай си и се радвай на бременеенето и си помисли, че на някои жени от гадене изобщо не им е до радост...

# 83
  • Мнения: 193
Не се притеснявай изобщо и се радвай на късмета си! Какво по-хубаво от една лека бременност?!
На мен също не ми е прилошавало, не съм повръщала....и бях много доволна от този факт!  Mr. Green

# 84
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
И на мен изобщо не ми се гадеше Wink...та затова още през първите месеци хапвах като невидяла ooooh!.

Общи условия

Активация на акаунт