Как да си отгледам авокадо?

  • 3 735
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 420
    Grinning Отт известно време се опитвам да си отгледам авокадо. Четох в един сайт как да набуча семката с три клечки за зъби и така да я поставя във вода, която леко да я покрива. До тук добре - пуска корени, засадих го в пръст, порасна много красиво храстче, високо около 50 см, но в един момент листата започват да се набръбръчкват и стават кафяви. Вече 5-6 растения отгледах до това ниво и като станат около 50 см високи загиват. Моля, дайте съвет какво да правя!

# 1
  • Мнения: 428
Аз имам същият проблем - развиваше си се много добре до есента, когато започнаха да му покафеняват листата и спря да расте. Почти го бях отписала, но тия дни забелязах, че като че ли на върха покарват нови листенца Thinking
Възможно ли е просто да му окапват листата - дърво е все пак...  newsm78

# 2
  • Мнения: 3 447
Възможно ли е просто да му окапват листата - дърво е все пак...  newsm78

Според мен - не. Мойто е около 1.20 в момента, не е капало. Но пък не е като храст, а единично стъбло без разклонения, само с листа. Не съм го засаждала по някакъв специален начин - направо костилката в пръстта. Засега не е имало проблеми, но пък баща ми се оплаква, че все не може да си прихване - и при него така покафеняват листата. Нямам представа на какво може да се дължи.

# 3
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Възможно ли е просто да му окапват листата - дърво е все пак...  newsm78

Според мен - не. Мойто е около 1.20 в момента, не е капало. Но пък не е като храст, а единично стъбло без разклонения, само с листа. Не съм го засаждала по някакъв специален начин - направо костилката в пръстта. Засега не е имало проблеми, но пък баща ми се оплаква, че все не може да си прихване - и при него така покафеняват листата. Нямам представа на какво може да се дължи.


   Моите също са стигнали до около половин метър. Единични стъбла с листенца. Можеш ли да кажеш колко често го поливаш и на каква светлина го държиш? Мерси!  bouquet

# 4
  • Мнения: 420
  Лятото го поливах през ден, сега зимата веднъж седмично, даже и по-рядко. Държа го близо до прозорец, за да му е светло.
  Лятото го държах на терасата, където до обед го печеше слънцето и се развиваше много добре. Но като се захлади времето започнаха да се набръчкват листата му и стават кафяви. Прибрах го в стаята, за да не замръзне и вече не изглежда толкова добре. Обаче лятото държах едно растение в стаята и листата му станаха пак набръчкани и кафяви. Питам се дали и зимата да не то държа навън?
   За поливането четох в един сайт, че зимата е най-добре почти да не се полива.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 866
моето е над метър високо, единично стъбло. поливам го през 2-3 дни, иначе листата му увисват. не е много красиво, има умърлушен вид и май трябва да го преместя в по-голяма саксия. стои ми в пералното помещение - стая с прозорци на изток и на север, където е много светло, топло и влажно. през лятото ще го пробвам как ще се държи навън.

# 6
  • Мнения: 747
Засадих моето директно в саксията при дифенбахията и след 1,5 години поникна.
Държа го на много хладно- в коридора на стълбището. Поливам на 10-на дни веднъж. Много е свежо.

# 7
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
  Лятото го поливах през ден, сега зимата веднъж седмично, даже и по-рядко. Държа го близо до прозорец, за да му е светло.
  Лятото го държах на терасата, където до обед го печеше слънцето и се развиваше много добре. Но като се захлади времето започнаха да се набръчкват листата му и стават кафяви. Прибрах го в стаята, за да не замръзне и вече не изглежда толкова добре. Обаче лятото държах едно растение в стаята и листата му станаха пак набръчкани и кафяви. Питам се дали и зимата да не то държа навън?
   За поливането четох в един сайт, че зимата е най-добре почти да не се полива.
   Мерси за инфото!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт