? Мога ли да кърмя, когато съм с висока температура ?

  • 1 151
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 438
От вчера през нощта съм с висока температура 38,5-39,2 , хрема,дълбока кашлица , треска -просто съм много зле. "Баткото" е на същия хал. Та въпросът е -дали мога да кърмя бебчо. Пия Парацетамол, витамини и някакъв сироп за кашлица, на който пише, че не преминава в кърмата, но аз въобще не съм сигурна в това. Направо ме ужасява мисълта, че можем да заразим и бебчо, а няма как да го отделя. Какво да правя-никак не ми се иска да го отбия точно сега... Sad

# 1
  • София
  • Мнения: 10 291
Когато бях болна, педиатърката ми каза, че е препоръчително АКО нямам висока температура да кърмя бебка. С кърмата се предават антитела и е по-малка вероятността да се разболее.
Мисля, че трябва да се посъветваш с лекар, той ще ти отговори най-добре!

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Няма проблем да се кърми И при висока температура. Това е най-сигурният начин, че бебето ще поеме антитела и няма да се разболее, или ако се зарази - че ще го изкара по-леко.

# 3
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Като кърмиш слагай маска, за да не заразиш бебо. Бързо оздравяване.

# 4
Цитат на: nad_tab
Когато бях болна, педиатърката ми каза, че е препоръчително АКО нямам висока температура да кърмя бебка. С кърмата се предават антитела и е по-малка вероятността да се разболее.
Мисля, че трябва да се посъветваш с лекар, той ще ти отговори най-добре!
  Много правилен и точен отговор, с едно изключение - няма значение температурата! Хубаво е да се избягва, ако може, контактът на детето с другите болни от семейството.Носенето на маска на устата от майката е също препоръчително,както и проветряването! Вирусите вного "обичат" влажни,непроветрени и свръхтопли стаи!.... smilie_colors

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Абе маската няма да предпази детето - нали допреди да се разболееш видимо,си носила вируса и детето е било и продължава да е в непрекъснат контакт с тебе Rolling Eyes Но за собствено успокоение можеш да я носиш Simple Smile
Иначе наистина не е проблем да кърмиш и с висока температура(т.е. - не е проблем за бебето,макар че на теб едва ли ще ти е много лесно ),а и с антителата в кърмата най-сигурно ще го предпазиш - Sad Бързо да минава  Hands Thumbsup

# 6
  • Мнения: 673
От както съм родила до сега съм боледувала 6 пъти. Нито веднъж не успях да заразя бебо, кърмила съм го ВИНАГИ и при всякаква температура. Първиите 2 пъти сложих маска, но после не.
Ако си спомняте, наскоро имаше тема, в която майката беше с вирус, отделили бебката, тя се цедила уж да не зарази, а накрая бебето болно.  Именно защото докато се появят симптомите, вирусите си съществуват, но просто ние не знаем. Това с отделянето и некърменето е след дъжд качулка, положението става по-зле.
Стаята на болните наистина не трябва да е много топла, но за сметка на това трябва да е влажна! (справка Д-р Сиърс).

# 7
  • Мнения: 2 609
И аз имах до преди няколко дни висока температура и педито ми каза докато не я смъкна до 37,5 да не кърмя,незнам...

Общи условия

Активация на акаунт