Ортопедичен преглед на новородени ?

  • 2 756
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 505
И на дъщеря ми изписаха такива гащи (в Горна баня),макар че нямаше проблем.Носи ги,но вече не помня колко време.Обясниха,че се препоръчвали на момичетата и на недоносените деца.

# 16
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
За енти път се възмущавам от тези профилактични ортопедични гащички,които ги изписват на деца без проблеми.Ми защо да не даваме и лекарства на децата си ей така профилактично,че може да се разболеят.
Конкретно по темата никога не изписвали на децата ми подобни гащи,защото нямат проблеми.
а аз не мога да разбера какъв е проблема да се носят тези гащи.те за това са профилактични.според мен помагат.ето ви и пример.когато малката беше на два месеца и на нас ни препоръчаха да носим профилактични гащи независимо ,че бяхме добре.аз отказах.два месеца по късно ни откриха луксация и носихме 3месеца кайшки и 1месец гащи.лекарят каза,че ако бяхме носили гащи нямаше да се наложи после да се мъчим с каишките.улучихме лятото и детето се измъчи.а и вече беше голяма и не искаше да стои с тях.затова по добре сега,хем не се сеща още детето, а и под дрехите нищо няма да се вижда.това е моето мнение.всеки си решава сам кое най -добро за неговото дете.

# 17
  • Мнения: 3 500
За енти път се възмущавам от тези профилактични ортопедични гащички,които ги изписват на деца без проблеми.Ми защо да не даваме и лекарства на децата си ей така профилактично,че може да се разболеят.
Конкретно по темата никога не изписвали на децата ми подобни гащи,защото нямат проблеми.
Абсолютно подкрепям.Нашата педи каза да купим, че на момичетата презписвала  #2gunfireДреме ми кво била правила.Ортопедът каза, че е абсолютно излишно на здраво бебе да се слагат такива гащи профилактично /водихме я на 38 дни като беше при д-р Драганов - ВМА/. В тая връзка да кажа на авторката - щом той ги е предписал значи има нужда, защото иначе е против профилактичното им слагане.

# 18
  • Мнения: 57
Голямата ми дъщеря носи такива гащи до 6 месец.Но  при нея казаха да ги сложим чак в 3 месец.Тя е раждана в провинцията и нашия район се води с повишена заболеваемост и всички деца до скоро ги снимаха на ренген.Казаха ни, че не е страшно и да ги носим 3 мееца.После се преместихме в София и веднага я заведох тук на ортопед.Но и той потвърди да ги носим 3 месеца.
Втората щерка я водих на 1 месец пак при същия и каза, че всичко е наред.
Но също съм чувала, че в някои родилни домове дават на всички майки такива ортопедични гащи профилактично.На мен ми ги дадоха безплатно от поликлиниката, за това си мисля, че поне  не е нечии бизнес.
Или има нужда, или не.Иди при друг специалист.  bouquet

# 19
  • Мнения: 390
Здравей,Ани! Hug
Ние също ходихме на ортопед и ние сме добре,той каза,че нямаме нужда от такива гащички-така че не виждам смисъл от такива профилактики.Каза,като мине 2 месеца бабка,че било хубаво ползването на кенгуро. newsm10

Общи условия

Активация на акаунт