Как да накарам бебчо да пие вода?

  • 1 529
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 101
Дайте ми съвет как да накарам синът ми да пие вода. Embarassed

# 1
  • Мнения: 46 488
На каква възраст е детето? Захранено ли е? Колко течности приема за деня?

Ако не иска, най-вероятно си набавя необходимото количество течности от млякото, не трябва да го насилваш, защото ще намали хранителните вещества за сметка на водата.

Дъщеря ми пропи вода на 1 г. и 3-4 месеца, до тогава само мляко, не е пила нито вода, нито чай и сокове.

# 2
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
ние също не пиехме вода до 6месец.не пие и сокове.пропи след шестия месец.сега пие по едно шише на ден.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 672
Сина ми и досега не пие вода
Пие само фрешове и през лятото ги разреждах доста с вода ,че чистичка водица не ще и не ще.... Laughing
От 2-3 дни и млякото ми отказа ooooh!-пиеше кисело вечер преди лягане,а АМ ми отказа още преди 4,5 месеца ooooh!-слагам му го в манджите ,уж да го приема все пак ooooh!
Сори за оф-а ама ако някой може да ми помогне да го накарам пак да пропие мляко ще съм му много благодарна Praynig

# 4
  • Мнения: 1 427
Ако е под 6 месеца вода не му е нужна-млякото е достатъчно!И над тази възраст, ако приема достатъчно течности-мляко, чай, сок, вода не е необходима.Дъщеря ми пропи вода на годинка! Peace

# 5
  • Мнения: 2 019
ние и сега пием много малко вода

# 6
  • Мнения: 990
На каква възраст е детето?Ако е под 6 месеца си набавя вода от млякото. Моите деца започнаха да пият вода след тази възраст, до тогава не можех да ги накарам изобщо.сега пият по 1 шише вода и по толкова сок.

# 7
  • Мнения: 1 448
Явчо все още не пие вода  Rolling Eyes Дай някакви подробности за детето...

# 8
  • Мнения: 2 197
На каква възраст е детето?Ако е под 6 месеца си набавя вода от млякото. Моите деца започнаха да пият вода след тази възраст, до тогава не можех да ги накарам изобщо.сега пият по 1 шише вода и по толкова сок.
Това не е вярно. Просто както и при възрастните някои бебета обичат вода, а други - не. Моята дъщеря винаги е пиела много вода, независимо, че е кърмена 4 месеца и половина. Все пак когато беше на 3 месеца температурата беше 35 градуса. Много ми е чудно как ще си набави необходимата вода от млякото. От друга страна сина на една от девойките, с които родихме заедно така и не пропи вода. Просто не иска и това е. Сокове пие, но вода не. В момента аз умишлено и давам само и единствено вода, защото не искам да се пълни със захар или още по-лошо - с изкуствени подсладители, стабилизатори и всичките други боклуци, които се съдържат в соковете. А за фрешовете - аз просто нямам време да правя.

# 9
  • Мнения: 990
boto моите деца не са кърмени и са били изцяло на АМ. До 6 месец не приемаха изобщо вода. Естествено и аз като авторката на темата бях притеснена , а и нямах опит и се съветвах с педиатърката . Тя  ми обясни ,че не е редно да ги карам след като не искат значи организмът им си набавя необходимото от млякото. Стори ми се неправдоподобно и се обърнах към неонатоложката , при която бяха след раждането и тя потвърди. Нормално е всяко дете да пие различно количество вода , но моите са близнаци и двамата отказваха. При кърменето обаче  незнам дали така стоят нещата , затова отбелязвам че ние бяхме изцяло на АМ.

# 10
  • Мнения: 4 621
Яна пие вода много рядко - предпочита сокчета.

# 11
  • Мнения: 374
Пробвай с леко затоплена подсладена вода.

# 12
  • Мнения: 1 427
Пробвай с леко затоплена подсладена вода.
В никакъв случай не пробвай това! Close

На каква възраст е детето?Ако е под 6 месеца си набавя вода от млякото. Моите деца започнаха да пият вода след тази възраст, до тогава не можех да ги накарам изобщо.сега пият по 1 шише вода и по толкова сок.
Това не е вярно. Просто както и при възрастните някои бебета обичат вода, а други - не. Моята дъщеря винаги е пиела много вода, независимо, че е кърмена 4 месеца и половина. Все пак когато беше на 3 месеца температурата беше 35 градуса. Много ми е чудно как ще си набави необходимата вода от млякото. От друга страна сина на една от девойките, с които родихме заедно така и не пропи вода. Просто не иска и това е. Сокове пие, но вода не. В момента аз умишлено и давам само и единствено вода, защото не искам да се пълни със захар или още по-лошо - с изкуствени подсладители, стабилизатори и всичките други боклуци, които се съдържат в соковете. А за фрешовете - аз просто нямам време да правя.
С каква категоричност го заявяваш само! Убедена ли си , че е така!? Странно, как ще си набави вода от млякото-та то съдържа "само" 88% вода.....!

# 13
  • Мнения: 832


Ако не иска, най-вероятно си набавя необходимото количество течности от млякото, не трябва да го насилваш, защото ще намали хранителните вещества за сметка на водата.




newsm10
И моят син пропи вода около годинка, но пиеше сок.

# 14
  • Мнения: 832

 Joy
 PeaceЕстествено, че си набавя вода от млякото.

Общи условия

Активация на акаунт