бременна съм, да продължавам ли да работа?

  • 5 022
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 873
здрасти и от мен!
аз съм психолог,работя предимно с деца,чиито родители са егати родителите,но това е друга тема-дай боже ние да сме по-добри Praynig в 20 г.с. съм и постоянно ми се лепят вирусчета,а колко лесно настивам-не е истина просто.в офиса ми е студено,понеже е голям и едва го отопляме,а в кабинета за индивидуални срещи е тясно и като ти кашля някой на среща не можеш да се отдръпнеш кой знае колко.съпругът ми ме навива за болничен,но като как мога да си взема по-продължителен болничен?ако някой знае -да сподели.утре ще го питам аз направо какво би ме посъветвал лекарят ми.а иначе карам на отпуски,но и те ще свършат.ако наистина не си спокойна на работа-никой няма да ти даде медал,че се жертваш,така че марш от там!

# 31
  • София
  • Мнения: 3 064
Мисля, че вирусите са по-опасни и от нервите за теб сега, така че няма да е лошо да се откъснеш поне временно. После, пролетта, ако се чувстваш добре можеш пак да си поработиш, и след това, лятото, да си вземеш отпуската Peace

# 32
  • Мнения: 152
Здравей, аз също съм учителка в начално училище и след 3 месец помолих моя гинеколог да ми даде болничен и така вече съм си вкъщи. Надявам се да продължи да ми ги дава по 30 дни и да си остана докрая у дома. В училище, сред толкова много деца е доста рисковано за теб, а нервите са ми ясни. Моята директорка е прекрасен човек и сама ме посъветва да го направя, мисля че повечето хора биха разбрали...Сега гледай себе си и мъничето!

# 33
  • Мнения: 2 336
Здравей, аз също съм учителка в 21г.с., но щом разбрах че съм бременна приключих с нея/ с работата/. Реших,че за мен е по-важно бебето, а пък работа ще има много. Още повече сега с вируси, хипатит и заушка поне при нас е така. Приятно и леко бременеене Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 1 635
Здравей,
мисля, че наистина е важно да предцениш ти как си по- добре.
За мен лично е облекчение да ходя на работа, а не да си седя в къщи.
Това ме мотивира за много неща. Да се разхождам след работа.
Да си следя храната, която ям. Да не си мисля ужаси, които биха могли да ми се случат.
И естествено, гледам да не си слагам задачите на сърцето,
за де не хабя нерви. Но при теб не знам. Аз не бих работила, като учител без да съм бременна.
А камо ли ако съм. Наистина е най- добре сама да си предцениш. И имай предвид, че наистина е важно ти как се чувсташ, а не някой друг.


Поздрави и лека бременност.

П.С. Дано да не ти се догади. Аз си повръщах от едната страна на учицата и като пресека пак.
Много неприятно. А и сега ако прекаля малко с количеството ме наказват моменталически.

# 35
  • Мнения: 2 407
Най -добре е да прецениш сама,ако се чувстваш добре си работи.Ако ти става лошо спри.

# 36
  • Мнения: 6 618
Съвет не мога да ти дам аз например работих до последния ден работата ми е доста динамична и изнервяща.Родих без проблем бебчето ми е сравнително спокойно ,ако си бях останала в къщи и бездействах щях повече да се изнервям .
Лека и безпроблемна бременност!

# 37
  • Мнения: 942
Най -добре е да прецениш сама,ако се чувстваш добре си работи.Ако ти става лошо спри.
И аз така мисля.Аз имах проблеми с кръвното и докторите казаха или почивка или в болница Thinkingи аз естествено избрах първото,но ако всичко беше на ред щях да съм си на работа до последно Confused

# 38
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Моят съвет е сама да прецениш... Имах преподавателка в университета (преди 2 месеца), която бе6е в 38 г.с. ... , но все пак едно е да се занимаваш с палави ученици, и съвсем друго със студенти... Лека бременност!

# 39
  • Мнения: 2 197
Съвет не мога да ти дам аз например работих до последния ден работата ми е доста динамична и изнервяща.Родих без проблем бебчето ми е сравнително спокойно ,ако си бях останала в къщи и бездействах щях повече да се изнервям .
Лека и безпроблемна бременност!
Аз също работих до последно. Седях си в къщи една седмица и влязох да раждам. Според мен е крайно некоректно да се взимат болнични ако няма някакъв истински здравословен проблем. Аз също работя с хора (рекламна агенция), но не съм излязла и за един ден в болничен с изключение на една седмица, в която бях в болница за изследвания (аз съм от патологичните бременности, защото съм с диабет).

# 40
  • Мнения: 1 157
Аз спрях да работя в 3-я месец без никакви оплаквания,защото мисля,че една бременна жена трябва да се грижи за своята бременност ако ми е писано да имам второ детенце а ние с моя много искаме ще спра още когато разбера,че съм бременна

# 41
  • София
  • Мнения: 2 802
Благодаря на всички за съветите! Както ви бях писала, взех си една седмица болничен и не се чувствах по- добре (за съжаление), даже напротив- по-зле. Дали защото се отпуснах, незнам, но бях наистина като болна. Когато отново тръгнах на работа се стегнах и се чувствам много по- добре и по- жива. Вярно е, че има нерви, но се старая да се контролирам. Засега мисля да поработя още известно време, пък ще решавам после какво да правя...

# 42
  • Мнения: 163
Радвам се ,че се чувстваш добре !Дано и занапред всичко върви нормално и леко бременеене Peace

# 43
  • Мнения: 463
аз работех като дознател и работата и шефовете ми ми действаха доста зле на нервите, а и ми се налагаше да ме будят сред нощ и да ходя на огледи. След два огледа през ноща излязох в болничен, въпреки, це се чувствах много добре. Ако работата ти те натоварва психически, най-добре е да си стоиш в къщи на спокойствие. Леко бременееене.

# 44
  • Мнения: 141
Ти сама трябва да си прецениш дали наистина ти коства много нерви, все пак бебето е по- важно от всичко друго.А и наистина има голяма опасност от болести.Ако се чувстваш застрашена по- добре си вземи болнични.

Общи условия

Активация на акаунт