Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 12 ян. 2007, 11:22 ч.

И на мен ми се случи

• 9 829
  • 134
  •   1
Отговори
# 15
Обадили се на моята баба, ама тя веднага се усетила и започнала да се прави на "три и половина". Обяснили й те как да иде, да купи ваучер и така нататък. Обаждат се втори път и започват да й обясняват:
"Ти купи ли ми ваучер?"
"Купих."
"Сега отзад има една сива лентичка, вземи една монета и я изтрий, Изтри ли я?"
"Изтрих я,"
"И какво пише там?"
И моята баба вика: "Пише да се е...ете майката! Със стари хора да не се подигравате!"

# 16
  • София
Цитат
А тези или имат вътрешен човек, или защитата на БТК, в случая, е рехава, та може да се влиза и да се ровичка из данните им. 
И това само за възрастта на абоната...Ами как събират данни за близки - кои са, къде са, какви са - та да те вържат с достоверна история.
Има един сайт, в който има на почти всички абонати ()телефоните. Сега не мога да се сетя кой е, но набираш тел произволно и ти излиза името, на което се води.  И така се пробват.

# 17
  • Тайна, майна
Обадили се на моята баба, ама тя веднага се усетила и започнала да се прави на "три и половина". Обяснили й те как да иде, да купи ваучер и така нататък. Обаждат се втори път и започват да й обясняват:
"Ти купи ли ми ваучер?"
"Купих."
"Изтрих я,"
"И какво пише там?"
И моята баба вика: "Пише да се е...ете майката! Със стари хора да не се подигравате!"
Това ми хареса!!!  Joy Баба ти е реагирала по-адекватно от мен.

# 18
На мен ми звъняха преди много време на мобилния телефон, за транспортните ленти.
ПОнеже се усетих обаче за какво сатава въпрос, та разпитвам ли разпитвам и накрая му викам... аз толкова пари нямам ама ще Ви дам номера на един познат, той ще Ви свърши работа... Той ми вика - пиша... а аз - номера е лесен 166... а той явно не се усеща и пита - и кой да търся... викам му - който и да вдигне ще ти свърши работа, само му обясни подробно... онзи ми благодари и затвори... след малко пак звъни и като взе да псува, а аз  smile3532 smile3532 smile3533 smile3532 smile3532

# 19
Вчера:
Аз - Ало
? - За много години
Аз - За много години, кого търсите?
? - Пенка Иванова(телефона се води на свекърва ми)
Аз - Имате грешка
? - Е, как аз да не съм неграмотен Shocked
Аз - А бе, я си .............

Това ни се случва за втори път и ме е яд, че не го забаламосах нещо. А на среща не смеят да ходят, всичко става по телефона. Close

Свекърва ти ли е Пенка Иванова?
Ми може да е искал някой да я поздрави.
Що така крайно сте реагирали?!?
Ако разговорът е бил само това, няма нищо нередно.

# 20
  • Бургас
И на мен сутринта ми звънна много ентусиазиран мъж.На въпроса ми "Кого търсите ?" - "Не ме ли позна?",аз съответно казвам "не" и той ми трясна телефона.Дори не се опита да ме баламоса нещо и аз не можах да му тегля една...,да му се не види.

# 21
"Ти купи ли ми ваучер?"
"Купих."
"Изтрих я,"
"И какво пише там?"

Браво на баба ти Peace

Моята свеки "изгоря" така с 10 ваучер преди месец. ooooh!

# 22
  • Бургас
В крайна сметка мисля, че е избрал този номер, защото телефонът се води на татко ми. А той е на 74 год. и онзи е предполагал, че ще чуе пенсионер, когото евентуално може да метне.
Съмнявам се,по-скоро мисля че е звънял на посоки.Това с данните на лицето,на което се води телефона,е поверителна информация,която няма как да се получи,освен от вътрешен човек в БТК.И дори и в този случай-не от всички отдели.А и първо се влиза по номер и тогава се виждат данните на лицето-като ЕГН и адрес напр.От телефонен указател може да се види името на титуляра,но не и ЕГН.
Искам да кажа,че скоро в нашият отдел имаше подобен случай-звънят на мобилния на колежка и питат за г-жа Петрова (това е често срещана фамилия) и тя-понеже имаме такава,вика-ама вие хххх Петрова ли търсите,нейният номер е ...... (номерата са служебни,в група са и са поредни,та тя помислила че оня е объркал последната цифра) И после като взе да ни разправя това и как я попитал отначало не го ли е познала по гласа и веднага се сетихме какво става дума.Тя звънна на колежката и се оказа,че е един от тия мародери,ама тя само му се изсмяла,защото вече била наясно,пък и като започнала да го разпитва,той бая се издънил...и накрая сам затворил.

# 23
"Ти купи ли ми ваучер?"
"Купих."
"Изтрих я,"
"И какво пише там?"

Браво на баба ти Peace

Моята свеки "изгоря" така с 10 ваучер преди месец. ooooh!

ей, опасно бабче Laughing

Аз друго недоумявам - Каква е играта с тия ваучъри newsm78
Говори с часове от мобилен телефон, а проси ваучър за 20-50 лв.
Обяснете ми моля

# 24
  • София
На дядо ми така му искали пари, уж от името на негов роднина в провинцията. Ама той се беше усетил, та не им дал. И аз се чудя за това с валчерите, къде им е сметката?  newsm78

# 25
Обяснете ми моля
Аз доколкото разбрах от такива истории, звънят предимно на стационарни телефони.

Последна редакция: пт, 12 яну 2007, 16:40 от gingerina

# 26
"Ти купи ли ми ваучер?"
"Купих."
"Изтрих я,"
"И какво пише там?"

Баба ти е ебати отраканата мацка. Поздрави я!  Grinning

# 27
[quote author=PolarFox link=topic=156118.msg3016644#msg3016644
Обяснете ми моля
Аз доколкото разбрах от такива истории, звънят предимно на стационарни телефони.
[/quote]

защото Вивател и бТК са едно и също- безплатните минути и цени са обикновено и за двете мрежи.

# 28
Май и аз съм имала такъв случай, но не съм сигурна. newsm78

Звъннаха ми преди време и
- Ало?
- Здрасти!
- Здравейте, кой се обажда?
- Еееее не ме ли позна??
- Амиии не...
- Еее как няма да ме познаеш бе, я стига!
- Миии не се сещам Rolling Eyes. (тук се смутих, да не ми се обиди някой сега че не го познавам Confused и мисля мисля и не се сещам кой може да е! Shocked )
- Е правиш се сега, как няма да не ме познаеш!
И така 15 минути при което накрая се вбесих, защото много мразя някой да не си казва кой е и какво иска.
Накрая спомена някакво име и аз не знам защо реших, че търси брат ми и му дадох на него телефона. Онзи затворил като казал че ме объркал с племенницата си...

И сега се чудя да не би да е била същата история, но като е чул брат ми да се е изплашил. newsm78 Не знам ама беше много странно...

# 29
Искате ли да ви"окуража", като ви препиша какво написаха от полицията по повод жалба от баба ми за съшият случай?  Wink

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт