И на мен ми се случи

  • 11 254
  • 134
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 281


Обаче на мен това не може да се случи  Simple Smile

И на мен.  Mr. Green
Изобщо не бъдете сигурни  Naughty човек понякога докато е забързан, вдига телефона, блокирва, действа първосигнално...  ooooh!     И на мен не ми се е случвало, ама ще имам едно на ум Wink

# 46
  • Мнения: 4 202
Трето, БТК няма практиката да уведомява абонатите за неплатени сметки - просто спират телефона... Laughing Просто иде реч за нов чешит измамници, които звънят по стационарните телефони с вестта, че е неплатена сметката и предлагат да дойдат до дома да вземат парите. Който се върже - добре дошло!

А има, имат, от скоро звънят любезни жени и любезно напомнят за неплатените сметки.

# 47
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Нимфетка ти ме шашна с това. На мен редовно ми се обаждат за неплатени сметки, но никога не са ми предлагали такава екстра-плащане на врата. Явно, че вече това се прави и у нас. И между другото вече не изключват за неплатени сметки, те се натрупват и може да плащаш на части, както сам прецениш.

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 443
Трето, БТК няма практиката да уведомява абонатите за неплатени сметки - просто спират телефона... Laughing Просто иде реч за нов чешит измамници, които звънят по стационарните телефони с вестта, че е неплатена сметката и предлагат да дойдат до дома да вземат парите. Който се върже - добре дошло!

А има, имат, от скоро звънят любезни жени и любезно напомнят за неплатените сметки.
За неплатени сметки се предупреждават фирмите,от служители от отдел бизнес клиенти и то не винаги.За домашните абонати няма такава практика-случвало ми се е в брат ми на запис женски глас да предупреждава за предстоящо изключване.
Но каквото и да стане- никога няма да дойде служител на БТК до вас,за да вземе парите-това противоречи на всякаква фирмена политика.Още повече че за да се отметне платената сметка,трябва специална програма за това и след това съответно издаване на касов бон и бележка.Затова не се лъжете на подобни недомислици!
И да,неплатената сметка може да се прехвърли в следващ месец и да не се изключва телефона,но сумата не трябва да надхвърля 100 лв.

# 49
  • Мнения: 1 616
Информацията ми е стара, защото това се случи преди два-три месеца. За тогавашния момент не са имали тази практика. Сега явно е по-различно. Всъщност измамата се състои в това да се съгласиш да дойдат до дома ти и да им дадеш парите.

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 443
Ами то и сега няма практика да се предупреждават домашните абонати-казвам ти го,защото знам.И защото няма как да стане-адски много са неплатилите физически лица,които са в списъците за изключване и в същото време персонала е доста намален,за да стане това.Както и да е.Искам само да вметна,че понякога стават и грешки-има случаи (за съжаление),в които клиент си е платил сметката (най-често след като са го изключили) и все още се води длъжник-просто не е подадено до съответната служба,която трябва да му включи линията.Но това са подробности.
Аз лично се чудя на смелостта на тези хора,които ще дойдат да ми вземат парите на ръка  newsm78.Направо ще ги изям с парцалите,че и бой може да ядат  #2gunfire

# 51
  • Мнения: 5 468
Първо - в събота няма кой да звъни по домовете. Второ, нямат там МИлена... Трето, БТК няма практиката да уведомява абонатите за неплатени сметки - просто спират телефона... Laughing Просто иде реч за нов чешит измамници, които звънят по стационарните телефони с вестта, че е неплатена сметката и предлагат да дойдат до дома да вземат парите. Който се върже - добре дошло!
Хм... не вярвам да са мошеници. На нашия телефон също са звъняли много пъти, за да кажат, че сметката ни надвишава лимита и трябва да го платим. В събота също ми звъня някаква от БТК. Не й запомних името, но се разбучах, че много ми досаждат с това звънене и да го изключват, ако щат.
А на ръка да ми дойде някаква да й платя - никога, ама никога няма да стане..., ако ще да съм със счупен крак в момента.

# 52
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
На мое име се води един служебен телефон и дойдоха на ръка да ми донесат писмо да го платя, а личен за мин сметка не дойде писмо. Сигурна съм че от БТК се обаждат за неплатени суми, а системата вече единна за цяла България и за обаждане да правят го, но за идване на ръка да платят не. Енергото идват и един съсед им даде за сметката ама твърди, че после не била платена сумата.

# 53
  • Мнения: 3 491
А телефонният секретар не е ли някакво решение? Аз например у дома не вдигам телефона, тук пък все някой нещо се опитва да ти продава, дори и да си регистрираш телефона, за да не ти се обаждат, пак звънят за разни дарения и какво ли не още. И да чуя, че се звъни, не отговарям. На когото му трябвам, ще остави съобщение, или просто аз ще прекъсна рецитацията и ще се обадя, но поне ще знам с кого говоря.

# 54
  • Мнения: 495
Значи хем има престъпление, хем понеже щетата е незначителна(видиш ли 10 лв), никой не му се занимава да гони подобни престъпници, а и обществената опасност била незначителна...

Наказателен кодекс:
(2) Не е престъпно деянието, което, макар формално и да осъществява признаците на предвидено в закона престъпление, поради своята малозначителност не е общественоопасно или неговата обществена опасност е явно незначителна.

НПК:
Отказ на прокурора да образува досъдебно производство
Чл. 213. (1) Прокурорът може да откаже да образува досъдебно производство, за което уведомява пострадалия или неговите наследници, ощетеното юридическо лице и лицето, направило съобщението.
(2) По свой почин или по жалба на лицата по ал. 1 прокурор от по-горестоящатата прокуратура може да отмени постановлението по ал. 1 и да разпореди образуването на досъдебно производство и започване на разследване.

Чл. 24. (1) Не се образува наказателно производство, а образуваното се прекратява, когато:
1. деянието не съставлява престъпление;

все пак прокурорите се водят от законите в своята работа, нали така  Wink
оценка на работата на магистрат може да направи друг магистрат или поне юрист  Wink  Peace

# 55
  • Мнения: 5 616
При нас пък се опитаха да ни измамят със сметката на стационарния телефон. Една събота съм на гости при мама и татко и звъни телефона. Бях сама в къщата и вдигнах. Приятен женски глас ми се представи като Милена някоя-си от БТК и безгрешно изрече трите имена на баща ми, както и сумата за телефон с точност до стотинка. Каза, че имаме неплатена сметка за телефона и попита кога ще имаме възможност да я платим. Аз се изненадах, защото знам, че преди ден-два нашите плащаха сметки, но обещах на дамата, че ще предам на баща ми да плати. Онази попита къде ще плати и аз й казах, че в понеделник ще плати там, където трябва - на касите. Пожелахме си приятен ден и толкоз. Разказах на нашите и се оказа, че сметката наистина вече е платена, мама извади и бележката. Звъннахме на наш приятел, който работи в БТК и разбрахме от него каква е далаверата. Първо - в събота няма кой да звъни по домовете. Второ, нямат там МИлена... Трето, БТК няма практиката да уведомява абонатите за неплатени сметки - просто спират телефона... Laughing Просто иде реч за нов чешит измамници, които звънят по стационарните телефони с вестта, че е неплатена сметката и предлагат да дойдат до дома да вземат парите. Който се върже - добре дошло!
У нашите звъняха два пъти в рамките на 3 месеца. И двата пъти в събота и се улучих аз. И двата пъти сметката беше платена. НО първия път аз се притесних и изявих желание да платя веднага. Жената ме осведоми доколко часа работят и къде точно се намира касата и това беше. Не е искала да идват у дома и т.н. Добре че междувременно ношите се прибраха. Втория път не се занимавах. Директно я отцепих, че не знам нищо по въпроса и ще предам на нашите да се оправят.  Mr. Green

# 56
  • Мнения: 5 622
И на мен са ми се обаждали, представяйки се за служители на БТК. Нямало е проблем. Просто ми каза, че вече втори месец не съм платила (което беше така) и ме пита каква е причината и дали съм забравила или друго. Аз и балгодарих, че ми напомни, тя каза, да платя в най-близката ми каса и това беше. Не мисля, че това е някаква измама. На нас скоро не са ни спирали телефона, май я няма вече тази практика. Просто плащаме няколко сметки накуп и това е  Peace

# 57
  • Мнения: 1 616
Хм... Явно на някои места наистина напомнят за неплатените сметки... newsm78 Но не в обаждането е проблемът. Както вече ви казах, служител от БТК ни предупреди, че има такива измамници, които разчитат на това някой да прояви готовност веднага да плати. И ако пак звъннат, да ги поканим, но да повикаме и полиция. Така че имайте едно наум!

# 58
  • София
  • Мнения: 1 230
Попаднах на форума на Мицубиши България. Натъкнах се на една тема, в която се разказва за добре познаните ни измами по телефона. Засегнати по принцип са възрастни хора, готови да помогнат на "внучетата" си. Човека пуснал темата, е записал разговорите си с един от измамниците.
ТОВА са записите общо 8 на брой. А това е ТЕМАТА във форума на Мицубиши.
Да се смееш ли, да се ядосваш ли...

# 59
  • Мнения: 4 176
А номера с пръстена знаете ли го?
Върви някой отпред и изпуска "златен ГОЛЯМ пръстен". Върви жертвата след него ( в случая гледат да е жена на около 50-60 години). Зад нея върви комбината на този дето изпуска пръстен.
Жената вижда пръстена и се навежда. Посяга да го вземе и  онзи отзад и той скача да го вземе. Почва спор кой го е видял пръв. Накрая мъжъ казва " ми...този пръстен е някъде за около 500 лв. Дай 100 лв. и го взимай ти, като пъро иска максимално повече пари. Накрая склонява на 100-200 лв. " Жената вади колкото има и щастлива от сделката тича при златар и установява, че е менте Simple Smile

Същото се получава с пари ( фалшиви).

Общи условия

Активация на акаунт