За къпането на момченцата

  • 5 417
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 555
Във връзка с една много разгорещила се в последните дни тема, искам да си сверим часовниците и да ви питам до каква възраст според вас е нормално едно момче да не може да се къпе само. Във въпроса ми влиза и питането, до каква възраст е нормално момчето да не се срамува от това, че е голо пред майка си или че тя е гола пред него.
Почертавам, че говорим само за къпане в домашни условия.
И така, от каква възраст децата ви се къпят сами?
(Темата е за момченца, защото уж те по-късно се научавали)

# 1
  • Мнения: 1 734
Не съм отговорила в анкетата защото нямам никаква идея до кога ще го къпя и от кога ще започне да се срамува. За сега аз го къпя, но до кога така - не знам  newsm78

# 2
  • Мнения: 143
аз си го къпя моя на 6 и нито той, нито аз се срамувам.. но то и няма нищо срамно нито в мен нито в него:)
като го изкъпя го оставям да се къпе сам още малко, но това не е въпрос според мен до момчета или момичета , а до това кога детето може да се къпе само. За сега не мисля, че би могъл да си наглася водата сам и да се изкъпе нормално без мен.
но пък ние по принцип в къщи не се срамуваме от телата си и не се взираме в тях..

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
същото като sia!

...а момента, в който синът къпе майка си...  ooooh!

# 4
  • Мнения: 4 371
Докато не започне сам да проявява желание да го прави или преценя, че е достатъчно голям, за да не се удави, недай Боже.
Иначе ме гони от банята, затваря ми вратата на душ кабината, но аз седя отпред и го чакам да му писне. Не смея да го оставям съвсем сам все още Embarassed

# 5
  • Мнения: 1 383
По принцип баща му го къпе, но се случва и аз да го правя. Вече избягвам да се къпем заедно, макар че не се крия, когато съм гола.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 967
По принцип баща му го къпе, но се случва и аз да го правя.
 


Ипри нас така. Обаче кога ще започне сам да се къпе, това не мога да кажа, нито да предположа.

# 7
  • Мнения: 7 821
От известно време взех да изпитвам известен срам пред Вики, не подскачам като ощипана мома, но започнах да променям правилата си на поведение и постепенно да изисквам повече уединение и интимност. До преди няколко месеца не се притеснявах да се къпем заедно, но сега това е задача на баща му. Вики обаче все още е далеч от срама.
Колкото до това дали може да се къпе сам - може и го прави без главата.

Последна редакция: сб, 13 яну 2007, 09:31 от Ellypr

# 8
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Отговорих до 6-7години, защото дотогава основно го къпех аз. Сега се къпе с баща си и почти се е научил да го прави сам, на 8 години е. Но се случва понякога(много рядко) да влиза с мен в банята. Нито аз се срамувам от него, нито той от мен.

# 9
  • Мнения: 920
Много зависи от семейството.
Ние не се крием особено, но не се и разхождаме голи. Къпала съм го винаги облечена, така ми е по-удобно.
Детето само си показва, стига да му се даде тази възможност.
В началото е на игра - после го изкъпвам.
После - обикновено сам, ако може да се нарече къпане пускането на моторница във ваната, опити да удави гъбата и изплискването на колкото може вода. 1 път в седмицата излъскване от моя страна.
При нас неудобството идваше и от това, че бащата не живее с нас - карах го да ми покаже как си мие пишката - сам.

# 10
  • Мнения: 25 589
Времето, когато едно дете започва да се къпе само няма нищо общо с времето, когато (и ако изобщо) започва да се срамува (или по-точно - да изпитва свян) от голотата си. Синът ми се къпе сам от 5-годишен, но от около 3-годишен си мие сам чурката и косата. Докъм 6-7 години помагах за гърба и контролирах къпането. И сега, въпреки че е голям, се случва да му почукам по вратата на банята, за да му напомня да не се заиграва, а да се къпе.  Mr. Green Laughing
Не съм се срамувала, когато ме вижда гола, просто с течение на времето се стараех да не се налага това. Ако се случи да съм гола в стаята, а той да влезе, просто го моля да ме изчака отвън, докато се облека. След 1-2 пъти се научи да не влиза, когато може да попадне в такава ситуация. Аз също забелязах, че не му е приятно да го сварвам гол отпреди 2-3 години, когато започнаха ранните пубертетски признаци - окосмяване, такива неща. Сега първо чукам, макар и повече предупредително, отколкото да чакам разрешение, преди да вляза в стаята му, за да има време да се прикрие. Съвсем скоро ще ми се налага да чакам и разрешение. Така и мисля, че трябва да бъде.

# 11
  • Мнения: 920
Как Сийка е права - с дъщеря си съм постъпвала точно по същия начин.
С чукането на вратата - също. Естествено говорим за по-голяма възраст. Израз на уважение към личността, а не на срам.

# 12
  • Мнения: 4 176
Мисля, че ще го къпя до 6 год. възраст. т.е., ще бъда в набята с него. Определено още от сега го насърчавам да се къпе сам ( след като го изкъпя му връчвам душа и му казвам кое и как да мие и той изпълнява). Доста сръчен е станал.
Относно голотата не мисля, че трябва да се срамувам, както и той да сме голи един пред друг. Не говоря, че ще седна на дивана с разкрачени крака да гледам телевизия, но ако ме види по цици или изтичам и ме мерне от банята гола , че трябва да е проблем.

# 13
  • Мнения: 3 164
последна опция гласувах, защото големият ми син е на 7 и половина и все още аз го къпя макар и отчасти.не се къпем двамата заедно.той все още не се срамува единствено от мен.

# 14
  • Мнения: 2 082
моят син се къпе сам от 7годишен.може би детето само си показва от кога може да върши дадено действие само...но мисля,че 1-2клас е добра възраст да започнат сами с къпането

Общи условия

Активация на акаунт