Дайте съвет .... моля ви

  • 583
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 179
 Здравейте , момичета Simple Smile
Пиша тази тема , защото днес цял ден се рових и не намерих отговор на въпроса си Simple Smile ... е може и да съм пропуснала нещо , но нямам много време за размотаване из нета Simple Smile
 та случката и въпоса ми са следните:    
Моя приятелка ноември месец забременяла след 2г. опити и точно установила наличието на бременност след голям стрес губи детето . С мъжът й се пазеха доста стриктно (поне по нейни думи  ) , но мина се не минаха 3-4 седмици и тя пак бременна  ... искам да кажа , че следващият й цикъл така и не се появи  . На 10-ят ден от закъснението на М си направи  тест и се оказа , че е положителен , но едва 3 дена по - късно прокърви и влезе в болница за 1 седмица . Това беше точно преди Коледа . Сега си лежи и пие Но- шпа , но въпреки всичко има постоянни болки ниско в областа на яйчниците и около пъпа . Бяха понамаляли болките , но днес е много притеснена , защото снощи се е стреснала от GSM си и от тогава не е спирало да я наболява . 
Дайте съвет  Praynig Какво да прави ? Дали да ходи в болницата или да си лежи и да си пие Но-шпа .... мислите ли , че има опасност за плода ?
В момента трябва да е в 10-11г.с.  . В понеделник беше на лекар и всичко беше О.К. , но сега е много притеснена и незнае как да постъпи . А аз незнам и какво да я посъветвам Sad
 аз също съм лежала за задържане и с двамата си разбойници  и тя чака с такава надежда да я посъветвам , че направо незнам какво да й кажа  Shocked

 

# 1
  • Мнения: 1 950
Ами нека да се посъветва с лекаря си. В крайна сметка нали лекарите са точно за това, да поемат отговорност, да помагат и т.н. Каквото и да и кажем ние, едва ли ще бъде достатъчно точно за нейния конкретен случай.

Успех и късмет на приятелката ти  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 35 814

Съжалявам, но нищо неможе да направи, ако е писано ще има бебе.
Много често причините за ранните аборти са генетични /там трудно може да се повлияе, защото са десетки хиляди/ и имунологични.
Ако има проблем с ембриона "природата" просто го унищожава
/жестоко е, но е факт - остават само най-силните ембриони/.
Просто трябва да чака. Дано да се размине с проблема и всичко да е наред.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 242
Щом го е докарала до сърдечна дейност, има мн. по-голям шанс да го задържи, а след 12 седмица шансовете съвсем скачат. Да лежи, да пие но-шпа, магнерот и утрогестан /или прогестерон/ и да се поуспокои. По-добре вкъщи - в болницата няма какво повече да направят.

Денис, ако имаше генетична причина, щеше да го е загубила. В такъв случай обикн. става до 8 г.с.

Последна редакция: пт, 12 яну 2007, 20:25 от Лекси

# 4
  • Мнения: 2 005
Моят съвет е незабавно да постъпиш в болница.Там все пак ще бъдеш под лекарско наблюдение,макар че никак не е приятно,но в името на детето...Аз с мойта бременност изкарах всички празници и дни там,но сега се радвам на щастливо и дългоочаквано бебче.Е,той вече е мъж на 1г. и 6м.УСПЕХ,мила  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт