питане за хълцането

  • 904
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 133
моля кажете знаете ли дали хълцането след кърмене е признак за преяждане на бебето, ние сме на 7 дни вече. newsm78

# 1
  • Мнения: 3 500
Може да е вследствие от много неща, може и просто така да си хълца, МОЖЕ  и да е от преяждане.Моника не пропуска ден без да хълца, още от корема та  и до сега.Не съм забелязала да е от преяждане.

# 2
  • Мнения: 429
Нормално си е. Сигурно си има физиологично обяснение, но новородените хълцат. След хранене подръж бебето изправено докато се оригне. Като хълца, го погали по гръбчето и му дай водичка  Hug

# 3
  • Мнения: 506
Съвсем си е нормално. И също след баня доста хълцат, не се притеснявай. Дори и леко да върне след ядене, (ако не е на фонтан) пак го водят за нормално.

# 4
и ние много хълцаме и ни казаха че е нормално. Той още от родилното си хълца и дано скоро да спре - така че не се притеснявай Simple Smile

# 5
  • Мнения: 2 019
Може да е вследствие от много неща, може и просто така да си хълца, МОЖЕ  и да е от преяждане.Моника не пропуска ден без да хълца, още от корема та  и до сега.Не съм забелязала да е от преяждане.
още си хълцаме и ние

# 6
  • Мнения: 2 271
Съвсем си е нормално. И също след баня доста хълцат, не се притеснявай. Дори и леко да върне след ядене, (ако не е на фонтан) пак го водят за нормално.
След баня хълцат,когато им е студено!
А и моята дъщеря много хълца и до днес.След ядене,преди и не само!

# 7
  • Мнения: 108
И ние хълцаме много - през първия му месец беше след всяко хранене  Shocked. Не знам дали е от преяждане, но с хълцавицата обикновено връща малко мляко.

# 8
  • Мнения: 260
Иван хълцаше още в корема. и до сега си хълца. понякога връща малко мляко след кърмене, понякога като кихне му излиза мляко през носа - и това е нормално

# 9
  • Мнения: 24
i  nie  mnogo  halcahme, tova  moje  bi  e  sled  kato  se urigne

# 10
  • Мнения: 359
Все по-рядко хълцаме. В началоо беше кошмар!  а и се опитвахме да го прм, чрез даване на водичка с лъжичка, което още повече я влудяваше  Crazy
Педиятърката и други теми съм чела, каза че е от това, че гълта лакомо и попада въздух... а оттам и хълцането.

Сега като й се случи да хълца й говоря "кой, мамо, е дошъл неканен?! Хълцук-хълцук, махай се оттук!"- и й се смея. Тя също!

# 11
  • някъде
  • Мнения: 4 955
И Алекс хълцаше и досега си хълца понякога! Peace Не мисля, че е от преяждане! Naughty

# 12
  • Мнения: 503
и моят бебчо хълца постоянно

# 13
  • Мнения: 2 159
ние хълцаме и когато много се развълнуваме Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 5 362
И в корема ми хълцаше,и сега пак.
Не мисля и аз,че е от преяждане.
Когато й е студено пак го прави.

Общи условия

Активация на акаунт