Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 12 ян. 2007, 19:54 ч.

Планирано секцио в Шейново без уговорка с лекар?

• 635
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
Пускам тази темо по повод другата подобна за раждането в момента.
Тъй като нещата при мен със сигурност ще опрат до планирано секцио, съм в огромно колебание как да процедирам-да се уговоря предварително с някого/ неясно за мен засега с кого/ или просто да се оставя на екипа.
Има ли майки, които са раждали с операция и без уговорка с някой лекар, и доволни ли са от това?

Последна редакция: пт, 12 яну 2007, 20:55 от marissha

# 1
  • софия
Здрасти, родих с планово секцио на 31.10.2006. По принцип бях планово - постъпих на 30 и се оказа по спешност, защото бебка, която се роди 4 кг.10дни преди термин тръгна. Не те съветвам да раждаш без уговорка. Аз имах уговорка с д-р Тодор Димитров, който следеше моята бременност и от когото съм възхитена. Този човек от самото начало през тези месеци положи толкова грижи за мен, а да не говорим, че от самото постъпване в болницата беше през цялото време до мен. Това наистина е лекар - лекар и човек преди всичко.Сега е наш приятел на семейството и сме му толкова благодарни, че беше с нас в такъв момент. Ако той не беше въобще нямаше да се грижат така за мен - то акушерките бяха кошмарни, та слава Богу, че той идваше в стаята ми всеки ден като родиях, показа ми как да кърмя, ходеше да се раздвижвам в коридора, после няколко пъти на контролни прегледи бях. Въобще когато имаш уговорка се чувстваш сигурен. Аз бях спокойна, че той е тук в болницата с мен и че мога да му се обадя и ще дойде веднага, както и стана.В Шейново са добри всички лекари, но той е най-добрият според мен. Не раждай при Богословова и Чорбова със сигурност ти го казвам. Сърбах им попарата - по принцип жените трябва да са по-човечни от мъжете,у че са го живяли това нещо раждането, но не е така!Подкрепата, съчувствието и помощта които ми даде д-р Димитров нито една от тези жени можеше да ми даде като ги видях какво представляват.Успех!

# 2
  • София
И за съм чувала доста хубави неща за този доктор Димитров.
А няма ли майки, които не са се уговаряли за секциото?
 newsm78

# 3
  • софия
Има, само че това е в случайте, когато секциото се прави при спешност. Ако имаш някакви медицински показатели, както аз имах е по-добре да говориш с някой лекар, защото иначе не се знае на кой ще попаднеш и на него какво ще му щукне. Има такива, които не посягат да правят секцио, докато не се "налага",а самия Тошко Димитров ми е разказвал как понякога негови колеги са изчаквали прекалено много - повече октолкото е необходимо и тогава става лошо - и за майката и за детето и за този, който трябва да направи секциото.

# 4
  • София
Аз на твое място задължително бих направила уговорка с лекар.

# 5
  • Банкя
Аз пък чух, че сега и в Шейново има възможност за избор на екип срещу допълнително заплащане като в Св. София или с други думи можеш да избегнеш личните уговорки, но да си избереш лекаря или поне аз така го разбирам  Rolling Eyes

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт