За пюретата на Ганчев.

  • 5 512
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 417
Здравейте!Днес останах много учудена като бях в магазина да купя пюренца за моята бебка.Ние папакаме Ганчев и видях,че има пюре с пуешко месо и картоф за деца над 4 месеца.Аз от изчетеното досега знам,че месо се дава след 6-я месец.Та въпросът ми е дали някой е давал месо на 4 месечно бебе,пък мислех,мислех и измислих,че щом пише на бурканчето ,че може-значи може.Също има сега и някакви нови,едните с извара,другите с някакава сметана,а бе направо ахнах! #Shocked

# 1
  • Мнения: 832
На тях винаги така си е пишело, незнам защо. Не мисля, че някой би дал месо на детето си толкова рано. Преди 7-8- мия месец недей да даваш месо. А за тези с изварата - незнам, отдавна не съм взимала от пюрета на Ганчев.

# 2
  • Мнения: 772
има и мусака със свинско пак над 4м. и с портокали над 3 ..... ooooh!

# 3
  • Марс
  • Мнения: 439
Е, то не е до марката, и на Хипп има с пуешко и др. месо след 4 месеца. Щом пише значи, че може не се знае дали изобщо има месо вътре-честно казано newsm78

# 4
  • Мнения: 4 428
Да и аз съм виждала пюрета със свинско на Нестле за над 4м. Ти предполагам, че си имаш схема за захранване. Караш си по нея и като тръгнеш да въвеждаш нова храна, даваш от тези пюрета за най-малките месеци. Аз поне така правех. Месо дадох след 6м, извара след 7м, а сметана дадох със спанака в пюрето на Хип някъде към 6м май беше

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Аз си карах по схемата за късното захранване без да се съобразявам с изписаната възраст.То на всички пише така,защото е гладко пасирана храната.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 345
предполагам че щом пише за над 4 месеца има малко количество поне в тези на хип де че за българските ако има малко количество от нещо ще е заради икономията а не заради здравето на някого. За тези на хип мисля че беше 8% или нещо такова казвам по спомен абе изчислявах че в цялото пюре от 200гр има около 16 гр месо и тогава се чудех ама сега ми се поизясни защо Laughing

# 7
  • Мнения: 1 668
Само да споделя... То не е точно по темата, ама... Като се роди първата щерка на моята най-доба приятелка преди 7 години педито и беше категорично, че трябва да дава Ганчев - много добри били и нямало смисъл да си дава парите за други. 6 години по-късно същото педи категорично забрани Ганчев за по-малката и щерка. Каза - всичко друго без ганчев. Та защо не пробваш по принцип някоя друга марка, ако ти е за парите пробвай другите български, ако не си притеснена финансово - хип, нестле, гербер....

# 8
  • Мнения: 100
Здравейте!Днес останах много учудена като бях в магазина да купя пюренца за моята бебка.Ние папакаме Ганчев и видях,че има пюре с пуешко месо и картоф за деца над 4 месеца.Аз от изчетеното досега знам,че месо се дава след 6-я месец.Та въпросът ми е дали някой е давал месо на 4 месечно бебе,пък мислех,мислех и измислих,че щом пише на бурканчето ,че може-значи може.Също има сега и някакви нови,едните с извара,другите с някакава сметана,а бе направо ахнах! #Shocked
И аз това винаги съм се чудела.Бебка яде само пюрета Ганчев,но никога не съм се водила от надписите върху етикета.Пуешко и дадох вчера за първи път(сега е на 6мес. и половина),а пюре с извара съм купила още преди 2 мес.,но не смея да го дам.Много майки около мен са захранвали според етикета и на дечицата им няма нищо-да са им живи и здрави.Моят съвет е даслушаш само педиатърката си относно захранването и да не се ръководиш от разни етикети.

# 9
  • Мнения: 100
Извинявай,че ти използвам темата,но искам да попитам:
Защо повечето от съфорумките са толкова против пюретата на Ганчев?

# 10
  • Мнения: 887
Месо съм дала на 5 месеца за първи път.Пюрето беше на HIPP(на тях също пише,че могат да се дават след 4 месец),но специално на пюретата на Ганчев на всички пише,че се дават след 4 месец,което ми се струва направо абсурдно.

# 11
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Месо дадох на 6 месеца, хранех с Ганчев и Хип.
То на бурканчетата може да пише много работи, ама това не означава, че аз съм се водела по тяхните критерии за захранване.

# 12
  • София, ж.к. Стрелбище
  • Мнения: 163
Извинявай,че ти използвам темата,но искам да попитам:
Защо повечето от съфорумките са толкова против пюретата на Ганчев?

Аз съм против, защото имат захар .

# 13
  • Мнения: 5 370
Извинявай,че ти използвам темата,но искам да попитам:
Защо повечето от съфорумките са толкова против пюретата на Ганчев?
Отговарям ти веднага-защото са ужасни на вкус. А комбинациите са просто налудничави.
По смътните ми спомени имаше едно зеленчуково за след 4 месеца хем с краве масло, хем с домати....еми извинявайте, ама....не ми се вижда нормално.
Опитвала съм ги, не е като да не съм -ми някои имахе вкус на....повр......но, да ме прощавате.
Освен това . откакто една позната, която има магазин за детски неща-доста известен, но ще се въздържа да го спомена-ми се оплака, че майка и е върнала пюренца на Ганчев с нещо като метални стружки вътре-направо се  #Crazy Sick
Но всеки си избира сам с какво да си храни детето.

# 14
  • Мнения: 27 524
На Хип и Нестле няма пюрета с месо за над 4 месеца, винаги са за над 6!
Ако е добавено от българския вносител на преводна бележка, това е друго нещо.

# 15
  • Мнения: 1 294

Следвай започнатата от теб  и обсъдена с педиатъра схема на захранване.Само това мога да те посъветвам Peace

Извинявай,че ти използвам темата,но искам да попитам:
Защо повечето от съфорумките са толкова против пюретата на Ганчев?
Защото са наблъскани със захар, нишесте, лимонена киселина. SickПроцента плод във тях е нищожен.
Лично аз предпочитам да приготвям за малката домашни пюрета.В себе си мога да бъда най-сигурна, а и малката ги предпочита в пъти повече пред купешките.

# 16
  • Мнения: 1 668
За хип не съм сигурна, но за нестле съм убедена просто! Имат цяла серия за ранно захранване - нестле алете. Дори имат свинско за над 4-ти. да не говорим за глутен, мляко и т.н.  И това са си оригиналните етикети  Naughty.
А на въпроса защо не давам ганчев? Освен причините, които са посочени тук вза сол, захар и т.н. вече на няколко пъти чета за иззети от пазара партиди на Ганчев! Просто тези типове така са си занижили контрола, че вътре можеш да се намери кво ли не. Да не говорм за тотално сбърканата им концепция - четах за мусака за над 4-ти месец. Ако някой от тази фирма чете мога да му дам предложение и за свински пръжки с лук! Децата на 4 месеца според тях могат да ядат всичко.

# 17
  • Марс
  • Мнения: 439
На Хип и Нестле няма пюрета с месо за над 4 месеца, винаги са за над 6!
Ако е добавено от българския вносител на преводна бележка, това е друго нещо.

Мила, не си спомням темата в коя точно беше, ти пак каза, е няма на Хипп с месо за над 4месеца и една мама ти беше "копнала" на сайта им-точно беше дадено с месо за над 4месеца.
Ще потърся по-късно и ще ти покажа къде точно беше.

# 18
  • Мнения: 2 022
На Хип и Нестле няма пюрета с месо за над 4 месеца, винаги са за над 6!
Ако е добавено от българския вносител на преводна бележка, това е друго нещо.
Пуешко със сладка царевица и картофи, пилешко с ориз и домати на HiPP са за след 4 месеца - така пише на етикета на пюретата в къщи, а на руския сайт http://hipp-bio.ru/ на същото пюре на етикета пише 6 м. За Нестле съм съгласна, че са за след 6 месеца -  3 от месните им пюрета, останалите за след 8.
Процента на месо е около 8% във всички пюрета. Аз лично дадох месо на на 6 месеца и 3 седмици (в края на 7-я се пада значи), но така ми пасна по схемата на захранване просто (захраних на 4 месеца и половина). Пък Ганчев досега не съм взимала, по-нататък ще видим.

# 19
  • Мнения: 4 428
Извинявай,че ти използвам темата,но искам да попитам:
Защо повечето от съфорумките са толкова против пюретата на Ганчев?

Теми ЗА и ПРОТИВ не само Ганчев, но и всички други българси пюрета има колкото искаш в нета. Но дори да прочетеш всичките, това не значи, че ти ще се съгласиш с написаното. Ти си прецени какво да даваш  Peace Аз давам от всички марки и гледам какво ще й се услади на Маги. Тя за сега не е показала различно отношение към български и вносни, така че аз си взимам каквото преценя на момента  Grinning

# 20
  • Марс
  • Мнения: 439
Когато говорих с една продавачка, тя каза, че преди това и пюретата на Хипп за захранването били след 3-4 месеца, сега  заради европейския съюз и късното захранване, новите партиди на Хипп, който преди това били за 3 месеца сега идвали с надпис 6месеца.

# 21
  • Мнения: 3 886
Ганчев давам само местните и зеленчуковите.Плодовите са отврат.Давам на Хеллоу и Хип Peace

# 22
  • Мнения: 2 613
На Ганчев давам само плодови,и то определени видове,много рядко давам от кашите "лека нощ".Зеленчуковите и месните така и не се приеха от беба...

# 23
  • Мнения: 2 197
Моята дъщеря прояде пюретата на Ганчев и то след като опита всички други - Хип, Нестле, Семпер, Бебивита, Гербер и още няколко, които не помня. Всъщност най-напред направих опит с домашни, но бяха отказани. Така че започнах с Ганчев и изобщо не съжалявам. Първо не съм съгласна, че вкуса им е гаден. Миришат си на това, което пише, че съдържат. Естествено всеки сам решава кои от тях кога точно да включи. Примерно тези с мляко и домати съм ги включила по-късно. но пък аз въведох месо много рано -още от средата на 5-тия месец (пилешко и телешко) и това бяха първите пюрета, които тя изяде целите. По повод контрола над качеството искам само да отбележа следния факт - на всички бебешки пюрета пише, че са без консерванти и т.н. Няколко пъти ми се е случвало да забравя отворени бурканчета и да ги намеря след няколко дена. Пюретата на Ганчев на третия ден, след като са били отворени са покрити с плесен, докато при тези на Хип няма никаква промяна. Някой може ли да ми каже как става това без стабилизатори? По случайност съм завършила биотехника и имам известна представа от развиващите се процеси при гниене и как точно се възпрепятстват те.

# 24
  • Мнения: 1 382
Месо за първи път дадох на 9 месеца. На Ганчев съм взимала кашите за Лека нощ, единствено от тях останах доволна Simple Smile

# 25
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Не знам дали съм за или против Ганчев, но ми се струва безумие да се дава нектар от праскова или кайсия след 3 месец. Или новото им пюре Гювеч по Тракийски, който беше в началото с етикет след 4 месец а днес го виждам с етикет след 8 месец #Crazy newsm78 Ми само си представете тези 4-5 месечни бебоци дето са изяли пюре като за 8 месечно бебе??? И  като майка гледала дете с алергични прояви четях до побъркване етикетите на всичко. А плодовите асортита имат почти навсякъде праскова. А такива странични пълнители като брашна,масла,сол,олио,сухи млека и модифицирани нишестета ме докарват до лудост. Не казвам че и при други фирми няма такива ужасии но Ганчев са първи в класацията ми. Даже се чудех къде точно може да се подаде оплакване от тази фирма? Някой да каже ако знае?

# 26
  • Мнения: 1 668
mama_mima , комисията за защита на потребителите!
boto, не знам кое е по-вредно - сол, модифицирани нишестета, брашно или стабилизатори - нямам нужното образование за това... Всеки си преценява сам за собственото дете - никой на никого нищо не налага, просто всеки изказва мнение по темата. Аз лично след като четах темата за иззетите пюрета с тиква от пазара не съм и помисляла за Ганчев. само си представих ситуацията, в която съм купила, дала на детето, а след това разбера, че всичко е изтеглено - ами сигурно параноята щеше да ме гони и до днес.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 457
На Хип и Нестле няма пюрета с месо за над 4 месеца, винаги са за над 6!
Ако е добавено от българския вносител на преводна бележка, това е друго нещо.

Мила, не си спомням темата в коя точно беше, ти пак каза, е няма на Хипп с месо за над 4месеца и една мама ти беше "копнала" на сайта им-точно беше дадено с месо за над 4месеца.
Ще потърся по-късно и ще ти покажа къде точно беше.
http://www.hipp-bio.ru/index.phtml?page=n4/n40/n110/
Ами ето в сайта им (на руски е) няма месно пюре от 4-ти месец  Peace
Това, че в превода пишат след 4-ти месец е друг въпрос  Wink Май само българските бебета имат нужда от месце на 4 месеца  Confused

# 28
  • Мнения: 2 897
Не се ръководя от написаното на етикетите.Захранвам,когато преценя,че е удачно,независимо,че е позволено по-рано.Колкото до пюретата на Ганчев-не давам от тях.

# 29
  • Мнения: 3 886
Не се ръководя от написаното на етикетите.Захранвам,когато преценя,че е удачно,независимо,че е позволено по-рано.Колкото до пюретата на Ганчев-не давам от тях.
Peace Peace

# 30
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Аз лично след като четах темата за иззетите пюрета с тиква от пазара не съм и помисляла за Ганчев. само си представих ситуацията, в която съм купила, дала на детето, а след това разбера, че всичко е изтеглено - ами сигурно параноята щеше да ме гони и до днес.
Би ли припомнила за какви пюрета с тиква става въпрос???? Да не се окаже че Ганчев имат негодни партиди ябълка и тиква да речем??? А сайта на комисията за защита на потребителите какъв беше?

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Не се ръководя от написаното на етикетите.Захранвам,когато преценя,че е удачно,независимо,че е позволено по-рано.Колкото до пюретата на Ганчев-не давам от тях.
Абсолютно подкрепям  Peace. Приятелката ми дава Ганчев - каза, че всичките месни са едни и същи на вкус, а като гледам плодовите едни такива чорбаливи и захар в тях  Sick

# 32
  • Мнения: 1 668
Мамииии, има тема на първа страница за стъкло в пюре на Ганчев - май проблемите с некачествените партиди не са им единствените.
http://www.ktzp.bg/ е сайта на комисията - там трябва да има мейл.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 457
Преди купувах някои плодови пюрета на Ганчев. Отказах се заради тези проблеми и ниското качество. Вчера се излъгах да купя едно плодово пюре на АМІАМ (били уж по-хубави от Ганчев, щото нямали толкова нишесте и захар). Вземам бурканчето да го отворя и капачката остава в ръцете ми мигновено.  Twisted Evil Ни щракане се чу, ни нищо. Аз толкова лесно дори и отворено вече веднъж пюре не съм отваряла.
Така, че вече няма да купувам нито Ганчев, нито АМ-АМ  Peace

Общи условия

Активация на акаунт