Преди или след раждането да пазарувам за бебо?

  • 8 265
  • 197
  •   1
Отговори
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 371
Мами, дайте ми съвет. В 20 г.с. съм и вече почвам да се замислям какво точно трябва да напазарувам за бебо. Малко суеверничка си падам, но все ми се струва, че не мога да оставя всичко на някой друг, докато аз съм в болница. А и дали ви се намира примерен списък с вещите от първа необходимост???
 newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 2 967
Преди да забременея бях суеверна за това нещо, но пък през бремеността имахме много финансови притеснения и баща ми много ни помогна. Напазарувахме предварително количка, дрехи и още някакви неща още преди да родя. В един склад за бебешки дрехи ходих и напазарувах за 100 лв. огромна торба с бебешки дрешки в началото на 9-ия месец.

# 2
  • Мнения: 260
аз също си падам суеверна, преди раждането бях купила само 3 комплекта дрешки за болницата (така ми беше казала кумата, която ражда в същата болница), пелени, памперси, комплект за изписване и тоалетни принадлежности за бебето. майка ми беше купила още 3 ката дрехи за подарък на бебето. други дрехи не ми се е налагало да купувам цял месец.
леглото, ваната и други такива неща мъжът ми ги купуваше докато бях в болницата, обаче по думите на свекърва ми им е отелил вола от сглобяване, чистене, пране и гладене на чаршафи, защото всичко трябвало да стане за два дена.

# 3
  • Мнения: 4 668
Аз си бях купила ,  подредила и нагласила всичко още преди раждането ... според някой даже доста от рано . Но ... Naughty понеже суеверия не ме вълнуват никак , а и моя приятелка роди 8 месеца преди мен , та си взех поука .
Първо - няма нищо по приятно от това да се разхождаш и да избираш дрешки и вещи за бебчо !
Второ - мислиш ли , че след раждането ще успееш да се справиш със всичко или роднините и мъжът ти ще купят точно нещата които си харесвала и искала  Thinking
Трето - помисли колко е лесно да се прибереш и и всичко да те чака , а не мъжът ти да хвърчи като Гонзо Виелицата , защото непрекъснато нещо ще липсва .

Ние купихме креватчето , ваничката за къпане , завивки , одеалца , чаршафи . После взехме и количката в комплект с кошницата за кола ( това не е от първа необходимост ) , бях взела стерилизатор и шишета , козметика , памперси , кърпички , хавлиени кърпи за баня , лепенки на Чико за пъпче , биберони - залъгалки , ножичка , термометър ... дрешките си ги бях изпрала , изгладила и прибрала в скрина на бебето ... засега това се сещам ...

Наистина мисля , че поне основните неща трябва да са приготвени предварително .

Желая ти леко раждане и здраво и хубаво бебче   bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 1 244
Ето и примерен списък с необходимите неща за бебо:
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/613/63/

Аз не съм почнала още, но смятам тия дни да се заема със задачата по малко, по малко... Не съм суеверна, пък и сега само да мина покрай бебешки магазин и изпадам в едно такова умиление.... мога да зяпам по цял ден  Whistling Grinning Laughing

# 5
  • в центъра
  • Мнения: 445
Забрави суеверията и си напазарувай предварително. Не може да разчиташ на това, че някой друг ще го направи поне толкова добре, колкото ти като майка (само ще си развалиш отношението с роднините). А и няма по-приятно нещо от това да пазаруваш за бебчо. Списъци има доста във форума ако се поразровиш, аз пазарувах по-голямата част и едрите неща по интернет и ползвах това http://www.pakostnik.com/mblist.php
Лека бременност и приятно пазаруване!  newsm53

# 6
  • Мнения: 811
преди...съветвам те и ти да купи6 пове4ето не6та преди да роди6,за6тото после като дойде бебока е малко трудно,особено,ако не си си набелязала какво иска6.
леко бременеене и здраво беб4е ти желая  bouquet

# 7
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Аз пазарувах преди раждането.Исках да съм 100% подготвена, когато настъпи момента!

# 8
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 371
Много Ви благодаря, май наистина ще напазарувам предварително, а и мъжът ми определено не иска да влиза в ролята на Гонзо Виелицата.
 Joy Joy Joy/беше до мен и надникна да види на какво се хиля така/
Между другото и аз като всяка бъдеща мама разглеждам в интернет за нещата от първа необходимост, но мисля, че някои от тях просто няма да се наложи да ползвам. Де да знам?! newsm78
 Embarassed
  bouquet
Мерси още веднъж на всички!
/а аз си мислех, че в петък вечер няма никой он-лайн/

# 9
  • Мнения: 999
аз започнах да пазарувам преди да родя. в 7-я месец вече и креватчето беше зглобено и дрехите бяха на лице, също и шишета и залагалки и козметика също и памперсите.
по добре си пазарувай сега ако имаш възможнос.

# 10
  • Мнения: 4 428
Аз си бях купила ,  подредила и нагласила всичко още преди раждането ... според някой даже доста от рано . Но ... Naughty понеже суеверия не ме вълнуват никак , а и моя приятелка роди 8 месеца преди мен , та си взех поука .
Първо - няма нищо по приятно от това да се разхождаш и да избираш дрешки и вещи за бебчо !
Второ - мислиш ли , че след раждането ще успееш да се справиш със всичко или роднините и мъжът ти ще купят точно нещата които си харесвала и искала  Thinking
Трето - помисли колко е лесно да се прибереш и и всичко да те чака , а не мъжът ти да хвърчи като Гонзо Виелицата , защото непрекъснато нещо ще липсва .

Ние купихме креватчето , ваничката за къпане , завивки , одеалца , чаршафи . После взехме и количката в комплект с кошницата за кола ( това не е от първа необходимост ) , бях взела стерилизатор и шишета , козметика , памперси , кърпички , хавлиени кърпи за баня , лепенки на Чико за пъпче , биберони - залъгалки , ножичка , термометър ... дрешките си ги бях изпрала , изгладила и прибрала в скрина на бебето ... засега това се сещам ...

Наистина мисля , че поне основните неща трябва да са приготвени предварително .

Желая ти леко раждане и здраво и хубаво бебче   bouquet

И аз направих точно това  Peace Всичко ме чакаше подредено и изгладено, готово за употреба  Grinning Няма по-голямо удоволствие от подготовката Grinning
Мен искаха да ме вкарват да раждам месец преди термина и се хванах за гладата. Не бяхме сглобили креватчето, дрехите не бяха изпрани и изгладени, нямахме количка, не бях чистила хубаво, въобще свят ми се зави  ooooh! Изтръпнах, като си помислих, че мъж ми ще трябва за 4-5 дни да свърши всичко. Добре, че бебка удържа фронта още 3 седмици и успях всичко да си подготвя. Така, че мен, ако ме питаш в края на 8-и мес трябва да си вече готова с всичко  Peace

# 11
  • Мнения: 359
Миличка, аз също съм леко суеверна, но като доиде време на изчакване, т.е. 45 дни преди термина само стова се занимавах и ми запълни дъъъъългото чакане...макар че родих 10 дни преди термина. Не можах да се сдържа да не си купя всичко което ми харесва.

Мания за пазаруване се нарича моята зависимост  Crazy

# 12
  • Мнения: 410
 Напазарувай и подготви всичко. За болница не забравяй пинсета, грим и фотоапарат. Пинсета, защото нямаш представа как бързо растат веждите като не им обръщаш внимание Simple Smile; грим- за да си красива на снимката от изписването (остава за цял живот); фото-ще можеш да снимаш бебока току що роден!

# 13
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Купих нещата за бебо в осмия месец, не исках никой да ги избира вместо мен! Naughty Но не се изхвърляй много, защото не всичко от изброеното ще ти трябва! Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 3 849
Купих всичко предварително по две причини:първата,защото това ми доставяше неизмеримо удоволствие и втората- за да ме чака всичко вкъщи готово.Колкото до списъка искам да ти споделя,че някои от нещата са излишни и при евентуална нужда може мъжа ти да ги напазарува в най-близката аптека.Примерно пудра за бебе, нашата отиде преди месец в кофата,просто защото никога не ни потрябва.Същото стана с лепенките за пъпчето,дадох ги на приятелки,защото нашето падна в родилния дом.
Пожелавам ти приятни мигове в пдготовката и леко раждане!

Общи условия

Активация на акаунт