има ли опасност?

  • 1 306
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 473
здравейте на всички!  Бременна съм в 39 седмица и искам да попитам дали има опасност при самото раждане, ако съм с ниско кръвно. през цялата бременност вървя със стойности  мах 100/80. Аз по - принцип съм с ниско, но всеки път лекарката не реагира много добре като види стойностите. мерси

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Може да е проблем, ако раждаш с упойка - тя допълнително смъква кръвното. Най-добре е да поговориш с лекарката ти и да я попиташ какви са опасенията й.

# 2
  • Мнения: 689
Аз също съм с ниско кръвно - 90/70 обикновено. Също не са ми казали, че има проблем. По-опасно е ако си с високо кръвно.

Желая ти леко раждане и здраво хубаво бебче!  Peace

# 3
  • Мнения: 2 401
Аз съм  с 80/50,  никой досега не е реагирал на това по някакъв начин. Такова си ми е и толкова.

# 4
  • Мнения: 2 019
Аз също съм с ниско кръвно - 90/70 обикновено. Също не са ми казали, че има проблем. По-опасно е ако си с високо кръвно.

Желая ти леко раждане и здраво хубаво бебче!  Peace

Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 2 967
здравейте на всички!  Бременна съм в 39 седмица и искам да попитам дали има опасност при самото раждане, ако съм с ниско кръвно. през цялата бременност вървя със стойности  мах 100/80. Аз по - принцип съм с ниско, но всеки път лекарката не реагира много добре като види стойностите. мерси


Може би консултацията , на място, преди да започне самото раждане, е най-доброто, което мога да те посъветвам.  Успех и леко раждане Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 6
  • Мнения: 34
Аз също съм с ниско кръвно и на консултациите ми казваха да пия по едно кафе и да ям сладки неща.На самото раждане, като ми биха епидуралната по едно време след час и половина ми се доспа извиках анестезиолога , той ми премери кръвното беше ми паднало много , но той си знае работата и ми сложи някаква инжекция и всичко беше ок.

# 7
  • Мнения: 3 500
Аз съм с ниско кръвно и винаги съм била.Раждах нормално, слагаха ми и упойка - не е имало проблеми.

# 8
  • Мнения: 193
Аз цялата бременност я изкарах с кръвно 100/80 и не съм имала проблеми. Като раждах ме питаха дали съм с високо кръвно, мисля това е по-опасно.

# 9
  • Мнения: 2 807
По принцип съм с нормално кръвно, огато не бременея  Wink
Всичките пъти, когато съм била бременна, стойностите са били 100/70 или 110/80.
 
Ниското кръвно налягане не е проблем - винаги можеш да го вдигнеш  Wink
Опасни са високите стойности (прееклампсия и т.н.)...

По време на раждането, ако си с упойка, поради ниското кръвно е възможно тоновете на бебето да паднат...
Сподели с лекаря, който ще води раждането, за да се презастраховаш  Wink

Успех и най-бързото и безболезнено раждане ти желая!  Hug

# 10
  • Мнения: X
И аз бях с ниско кръвно през бременността. Раждах нормално, без упойка и нямах никакви проблеми.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 230
Нормалното ми кръвто е 90/60, по време на бременността си остана такова, лекарката ми каза, че е по-добре да е ниско отколкото високо. Родих със секцио. Още докато ме отваряха кръвното ми падна много, но до мен стоеше сестрата и ми мереше кръвното постоянно и като видя, че е паднало много /не разбрах колко, сестрата само погледна анестезиоложката, която беше отдругата ми страна и ме забавляваше, и тя каза "кръвното ли?"/ми биха  Ефедрин /май така се казваше/ и бързо се вдигна.

# 12
  • София
  • Мнения: 35 897
Ниското не е страшно, проблема е високото кръвно.
Пий айран със сол
Леко раждане  Grinning

# 13
  • Мнения: 528
Най добре го кажи това като раждаш.Те ще преценят и ще ти кажат

# 14
  • Мнения: 139
100/80 никак не е ниско кръвно, не знам, кой те е стреснал, че е ниско.
90/60 и надолу се брои за нисичко, но по време на бремнност кръвното обикновено пада,
така че не виждам причина да се претисняваш.
моето кръвно в момента (аз съм 40 седмица вече) е 100/70 и док. нищо не ми е казал,
напротив даже доволен е от стойността.
от всичко, което съм изчела наистина високото е много по-опасно от ниското.

спокойно раждане и не се шашкай.

Общи условия

Активация на акаунт