има ли контракции без болка?

  • 6 757
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 832
Да ти кажа, незнам дали са подготвителни или не, защото аз като отидах да раждам. т.е да ми правят секциото, когато бях в предродилна, докато ми записваха тоновете, една акушерка ме попита дали в момента ме. Аз и казах не, а тя ми каза, че в момента съм била имала контракция. А аз усещах само втвърдяване на корема.
Иначе от 6 месец съм получавала такива втвърдявания и аз пиех Магнерот до края на бременността.

# 16
  • София
  • Мнения: 35 919
Да има - с болка са ако има проблем или когато започне раждането.

# 17
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Това са подготвителните котракций.Ако те заболи и малко беж при чичо доктор

# 18
  • Мнения: 4 428
Определено има безболезнени контракции  Grinning
Аз в началото на 9м отидох за първи път на запис на тонове и активност на матката. Докторката, като ми видя записа искаше да ме вкарва да раждам  Shocked Оказа се, че имам 1.5см разкритие, а аз от цялата работа нищо не усещах. Тя постоянно ме питаше, ама как така нищо не усещам, защото били контракции, като за предродилна  Laughing Така си изкарах повече от 3 седмици и колкото да не им се вярваше на моята гинеколожка и докторката в кабинета за записи, си устисках до датата на секциото 6дни преди датата на термина ми  Grinning Е, друсах се усърдно с магнезий през това време. Ходих на записи през ден и всеки път докторката ми повтаряше, че не е сигурна, че ще устискам до следващия запис. Накрая ми каза, че явно ще влизам да раждам с усмивка, щом нищо не усещам от тези контракции  Laughing

# 19
  • Мнения: 1 328
Има, аз отидох с 6 см. разкритие, без да разбера.. родих след 2 часа!

# 20
  • Мнения: 2 807
...доста често корема ми става на камък...

Ако коремчето наистина ти се втърдява често и стои така дълго време, дори и когато си седнала, е добре да се консултираш с лекаря си...
Няма какво да губиш, напротив - ще спреш да се притесняваш  Wink

Лека бременност ти желая!  Hug

# 21
  • Мнения: 5 362
Да има - с болка са ако има проблем или когато започне раждането.
Peace

# 22
  • Мнения: 683
Има контракции без болка , но ако се притесняваш отиди при доктора си Peace
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=136026.msg2569783
И аз мисля, че едно консултация не е излишна. По-добре да си спокойна.

# 23
  • Мнения: 12
 Не се притеснявай - нормално е! Най-вероятно са подготвителни контракции.

# 24
  • София
  • Мнения: 978
Най-вероятно са подготвителни контракции, ако корема ти дълго време е твърд или получаваш често такова втвърдяване се консултирай с лекар.

Общи условия

Активация на акаунт