Добър хирург за панкреатит и жлъчка!!!

  • 11 423
  • 16
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 1 334
Моля за бърз отговор  Praynig
Мой близък е с диагноза остър панкреатит и жлъчка .В момента е в болница в Пазарджик и е на легло. Там казват,че нямат специалист и не гарантират изхода от операцията. Можете ли да ми дадете съвет - на кого да се обадя в Софоя или Пловдив, в коя болница е най-добре да отиде, как се постъпва с превозването от една болница в друга на човек на легло?
Благодаря ви!

Последна редакция: сб, 13 яну 2007, 09:52 от Льонеберя

# 1
  • София
  • Мнения: 903
здравей.
майка ми я оперираха от жлъчка във ВМА-София ( Военно-медицинска академия), но това беше преди години. Тогава татко беше военен и така тя попадна там. Не знам сега как стои въпроса с приема на болни и дали може всеки да отиде. newsm78 Иначе там има много добри специалисти. За съжаление не знам телефон, но сигурно ще ти го дадат като се обадиш на 144.
Пожелавам  бързо оздравяване.  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 1 334
Благодаря ти!Обадих се, не могат да приемат цивилно лице Sad

# 3
  • София
  • Мнения: 1 334
Дали пък Пирогов да не пробвам?Дайте съвет..

# 4
  • София
  • Мнения: 903
ами  щом не приемат във ВМА пробвай в Пирогов. То май и в някои други болници правеха такива операции, но незнам точно в кои. Дано някои други майки да знаят повече потози въпрос.
успех в търсенето. Hug

# 5
  • Germany
  • Мнения: 7 915
Проф. Пожарлиев, Окръжна болница. Много е добър, а и в Окръжна най вероятно ще ви приемат. Само не ходете в Пирогов...

# 6
  • Мнения: 3 447
Баба ми я оперираха наскоро от жлъчка във ВМА - д-р Владов http://www.vma.bg/specbg.php?sp=29 . Не знам защо са ти казали, че не могат да приемат цивилно лице  newsm78
Иначе на Ламята Неспаска мъжът й е гастроентеролог - ендоскопист, май беше в болница Доверие. Питай я, ако искаш и успех   bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 1 334
Не знам защо , казаха ми щом е приет в болница и е цивилен не може Sad
А има клинична пътека уж тук:http://www.vma.bg/page2.php?P2=27


Клинична пътека №36 Заболявания на хепатобилиарната система, панкреаса и перитонеума при лица над 18 години.
Не знам как да настояваме и имаме ли право изобщо...

# 8
  • Мнения: 2 543
проф. Гайдарски, който в момента е и здравен министър. Хич не знам кога и как преима, но зная, че продължава да работи и досега в болница Лозенец. Преди години спаси живота на моя приятелка, която страдаше от хроничен панкреатит в много тежка форма. Всеки ще потвърди, че е много добър хирург. Успех!

# 9
  • Мнения: 353
,,Операция от жлъчка,,(холецистектомия) и остър билиопанкреатит са различни диагнози ooooh!,не обърквайте момичето.Острият некротичен панкреатит е много сериозно заболяване с все още висока смъртност(за съжаление,въпреки напредъка на медицината).Операцията е също рискована(панкреаса,при оперативно вмешателство,,реагира,, с нови лезии и некрози на тъканта и обезателно трябва да се извърши от добър специалист в областта).

# 10
  • София
  • Мнения: 900
До Гайдарски трудно ще стигнеш, но в МА екипа му е страхотен. Ако не се лъжа аз бях при др. Иванов.
Пожарлиев в окръжна също е страхотен, само че ме подгря добре за лапароскопска операцийка, та се отказах от него.
С най-добри впечатления съм от ВМА и съм изумена как са ти отказали прием, та те имат и спешно.
Аз лично пробивам навсякъде с личен, откровен разговор и недвусмислено натъртване за финансова, персонална благодарност. Прости ми за гадния съвет, но отдавна спрях да се интересувам дали съм в правото си. Няколко пъти се връщам в този свят, благодарение на връзките си и на това че плащам! НЕ САМО ЧЕ НЕ СМЕ БОГАТИ, АМИ И ПОСЛЕ СИ ОТГЛАДУВАМЕ ДОКТОРА, НО ПОНЕ СЪМ ЖИВА........
А и да не забравя, а от там за къде ви насочват и насочват ли ви въобще????

# 11
  • София
  • Мнения: 1 334
Благодаря момичета!
Никой не споменава за насочване, аз не съм там в момента , само по телефона ми предават информация. Обаждах се в ВМА и ми казха така - ако е в болница и  цивилен не може, може би трябва да се отиде наистинма лично и да се поговори на 4 очи.
Било остър панкреатит. Четох , че е доста опасно заболяване, но не и безнадеждно.

# 12
  • Мнения: 1 838
Може за потърсите и д-р Олег Чолаков. Работи в "Пирогов", хирург е и специалността му е точно панкретити и жлъчни заболявания.

# 13
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Малко късно по темата, но свекърва ми я оперираха точно преди 2м във ВМА в клиниката по жлъчна, чернедробна и панкреатична хирургия Тя е цивилно лице, и нямаме роднини военни или връзки. Там приемат цивилни лица със сигурност и са много добър екип, специално това отделение.

# 14
  • Мнения: 24
д-р Владов - ВМА  Peace Peace Peace

# 15
  • София
  • Мнения: 900
Льонеберя,
какво стана миличка, как са нещата?!

# 16
Zdravejte, imam sased operiran predi 30 godini ot tumor na debeloto chervo ot prof  Pozharliev - zhiv i zdrav e do sega i veche e na 75 godini! A na skoro pogrebah blizak rodnina operiran vav voenna bolnica ot zhlachka - ot barzane ne sa videli che choveka ima drug problem ! Ne se bojte ot laparoskopski operacji - nadezhni sa i bolnijat barzo se vasatanoviava! Az lichno sam operirana v rakova bolnica prerdi godina - tam nikoj ne mi iska i stotinka osven za 10 dena za leglo koeto se plashta navsjakade. Samo deto vav voenna bolnica mi iskaha kato za Sheraton  a tuk stotinki.... Vav voenna bolnica dr Kovachev mi iskal pari za  bezplatna operacja po lkinichna pateka za kojato vav rakovata ne sa mi iskali nishto....... izborat e Vash no pobarzajte vsichko se lekuva stiga da e na vreme hvanato.....Rozi
До Гайдарски трудно ще стигнеш, но в МА екипа му е страхотен. Ако не се лъжа аз бях при др. Иванов.
Пожарлиев в окръжна също е страхотен, само че ме подгря добре за лапароскопска операцийка, та се отказах от него.
С най-добри впечатления съм от ВМА и съм изумена как са ти отказали прием, та те имат и спешно.
Аз лично пробивам навсякъде с личен, откровен разговор и недвусмислено натъртване за финансова, персонална благодарност. Прости ми за гадния съвет, но отдавна спрях да се интересувам дали съм в правото си. Няколко пъти се връщам в този свят, благодарение на връзките си и на това че плащам! НЕ САМО ЧЕ НЕ СМЕ БОГАТИ, АМИ И ПОСЛЕ СИ ОТГЛАДУВАМЕ ДОКТОРА, НО ПОНЕ СЪМ ЖИВА........
А и да не забравя, а от там за къде ви насочват и насочват ли ви въобще????

Общи условия

Активация на акаунт