Отговори
  • Мнения: 179
Скъпи мами посъветвайте ме какво да правя.Снощи след като заспа към осем бебо се сбъди към 11 с рев до "съдиране "Това продължи до 9 сутринта с почивлки по половин час.Половин час реве ,половин час спи .Преобувах го 100 пъти сигурно,да яде му давах-отказваше,приспивах го ,заспиваше за 20 мин и пак се събуди с рев.Ама не плач , а направо си рев и чак се задъхваше.За нула време му почервеняха очичките.Към 7 сутринта след пордната кратка дрямка се събуди с температура 37.5 реших да звънна на педито ,вече беше приличен час.Той ми каза да го облека леко ,заради температурата ,и да го заведа в девет да го види .Каза че му нямало нищо ,може би зъб ,може би лека настинка и ни изписа нурофен,но преди да направи всичко това ми се накара едно хубаво ,че сме само на карма .Какво сам искала ,да си уморя детето ли какво,защо не съм го била захранила,трябвало на пет месеца и половина да яде сутрин-плодово пюре,обед-зеленчуково,а следобед-каша.Как щял да се справи с температурата без твърда храна?А аз мисля ,че му е прекалено рано за това.Поне след 6-ия месец ,не сте ли съгласни с мен?Иначе сме се пробвали с пюретата ама ми се струва прекалено рано,така доволен изглежда слд всяко кърмене и не се сеща за ядене по 3-4 часа.Защо да го тормозя още от сега с разни лъжици и други подобни.В резултат на всичко това ми каза,че като му направели изследване за хемоглобин на 6 месец ,щяло да се види ,че не може само на карма и че не неддаваме добре и разни такива,а сме 9 кила ,малко ли са?Посъветвайте ме дали да започна да захранвам и ако да -s какво?чета постоянно във форума ,че майките захранват най-рано след 6-ия месец?Защо да не мога и аз ?Дали наистина лишавам детето си от желязо и други неща?
   newsm12

# 1
  • София
  • Мнения: 1 877
мамо, успокой се, тази темп. не е опасно висока.
второ - аз захраних на 5,5 месеца, а в момента сме над 7 кила, съвсем нормални кг.
хемоглобинът ни е ок, въпреки че към момент на изследването не бях дала жълтък или месо.
нищо му няма на малкия бонбон, нали сама казваш 9 кила е. споре дмен или започват зъби да му растат или е неразположен от наситнка или нещо такова. може да е бил и превъзбуден от нещо. според мен категорично не е бил гладен (горката гола кърма). не се връзвай на педито за захранването. или зъбки или неразположение от температурата ( по- малко вероятно ми се струва). при зъбоникненето може да се наблюдава подобно "необяснимо " поведение. рев, заспиване за малко и пак скачане и рев. някои деца трудно изкарват зъбки, някои по -леко. просто няма унифициран начин  з агледане на бебе. следвай си майчиния инстинкт и спокойно захрани с подходящите храни в момента, в който си решила.

# 2
  • Мнения: 1 081
Ами аз не съм много веща по въпроса, но последното нещо според мен е належащо захранване(моят син ги прави такива, и е на възрастта на твоето детенце)?!? Чак пък... То ако ги слушаш педиатрите на тази възраст джумерки с вино трябва да му даваш на горкото гладниче, дето е само 9 килца!

п.п. На моя хубостник му давам по 20-30 грама натурално плодово пюре сутрин и вечер(за разхлабване, и то от скоро), и после отказва да суче, все зяпа за лъжицата, което мен лично повече ме притеснява...Даже се замислям дали да не спра поне за месец още. Цял живот ще ядат боклуци тия деца, защо да не се постараем, поне докато зависи от нас, да им дадем най-доброто!

# 3
  • Мнения: 742
Изобщо не се връзвай на тия глупости Naughty Добре си е детенцето-захрани си го когато ТИ сметнеш за добре (аз започнах да захранвам към 5.5 месеца-а ако слушах  педито...вече да сме на скара Laughing)

Напълно възможно е, това поведение да се дължи на зъбоникненето - температура, постоянно търсене на гърдата, рев...ние вечер се събуждаме през половин час и т.н
Ще отмине!
Важното е да си спокойна и да не се притесняваш от поведението на детето!

Успех!  bouquet

# 4
  • Мнения: 546
И според мен това няма нищо общо с твърдата храна. Даже се съмнявам, че при такова неразположение е удачен момента за захранване.
Чудя се кога тези педиатри най-после ще се ограмотят малко и ще престанат да повтарят едно и също.
Важното е, че е изключил някакво заболяване и наистина е възможно да е от зъбките. Може да пробваш с чиста ръка да натиснеш венеца и да го разтриеш, за да видиш дали ще реагира.
Все пак ако това продължава дълго време потърси още едно мнение за твое успокоение.

# 5
  • Мнения: 132
Ние сме още малки, а баткото ми е вече голям и не помня дали ми е правил така или не, но...хубаво е,че педито наисина е изключило възможността за някоя болест. А за другото мисля, че мамите са прави, а и всички мами около мен , които имат по-големио деца също са захранили късно!!!
Нека бъде здраво и силно, твоето слънчице и макар че не мога да  бъда полезна с адекватен съвет, ви подкрепям и ви желая всичко най-най.  Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 393
Първо да те успокоя ,че не си единствената мама преживяла такава нощ HugНие сме имали няколко такива даже.Това, което мога да ти кажа че, че няма нищо общо със захранването.При нас причината бяха пробиващи зъби, но може и да се е превъзбудил от нещо.Щом като не е болен-спокойно.А не виждам и какво общо има пък температурата и твърдата храна #Crazy.По принцип когато Митко е страдал от зъбки или когато беше болен, тотално отказа твърда храна и мина на кърма.Така че дори да решиш да захранваш-едва ли сега е най-подходящият момент.Спорес мен изчакай до 6 мес.Не виждам какво спешно има , че да захранваш.Какво ли ще каже твоя педиятър ,ако разбере, че Митко сега е на вашите кг newsm78Не се тревожи-няма му нищо на детенце Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 5 393
Отново поредните глупости изговорени от "знаещия" педиатър. Twisted Evil
Свалянето на температурата няма нищо общо с приема на твърда храна.Ивайло беше на 5 месеца, когато се наложи(за съжаление) да пие антибиотик.Беше само на кърма и нямаше никакъв проблем да го пие и да свали Т без да е захранен.
Много ще ми е интересна физиономията на този лекар, когато наистина направите изследванията на 6 месеца и се видят стойностите на хемоглобина, защото почти сигурно е, че ще са си напълно нормални.
За килограмите-9 кила на 5 месеца е  Shocked, поне за мен, защото моя син още няма 10 кила(виж лентичката).Да ти е живо и здраво детето, кърми си го и не се връзвай на приказките на лекаря-много са изостанали нашите лекари по въпросите с кърменето и захранването за съжаление. Confused
А температура 37.5 не е висока, организма може и сам да се пребори с нея без лекарства, но трябва да следиш по-често стойностите за да си сигурна, че спада , а не се покачва.Аз съм чувала от лекари(а на една позната в Педиатрията и бяха казали),че Т до 38 не се третира с лекарства.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 236
И аз предполагам,че е от зъбите. Проверявай дали не се е показало някое. Ние си имаме 2. Също доста плачеше вечер и заспиваше чак към 1-2ч. На 5.01  усетих първото- върху лъжичката(ние сме от рано захранилите), на 6.01 вдигна температура 38,3- даже не съм звъняла на педи- дадох Панадол, на 7.01 имаше 37,3 после 37,0 и като реших пак да проверя за зъбче- видях и второто. Сега 2-3 вечери си спи от 21.30 до към 8-9ч. (да чукна на дърво). Чакам обаче следващите. Може би при вас по-тежко го понася. Пиши как сте, още ли плаче?

# 9
  • Варна
  • Мнения: 236
Забравих да добавя, че и апетита й беше намалял. За кърмата- незнам колко изсукваше, но пюрето и кашата ги намали. Така, че ако е неспокойно от зъби или нещо друго, едва ли е най-подходящо време за запознаване с нови храни. Николета като плачеше също опитвах всичко- кърма- не ще гърдата, чайче- пак не иска, права, легнала- нищо не помагаше. Накрая каталясваше и заспиваше. Но плачеше пак насън понякога.

# 10
  • Мнения: 3 760
За мен това са зъби! Поне моята госпожица се държеше така при първото зъбоникнене, а и сега се държи по подобен начин....
Не желая да коментирам репликите на педиатъра ти!!!  Naughty Ама явно много недохранено това твоето дете  Joy Joy Joy Joy 9 кила на вашата възраст са  #Crazy   bouquet
Температурата е ниска и не бива да те притеснява! Освен това по цивилизования свят до 38,4оС не се дава нищо. Така че изписаният нурофен тук просто няма място... Нейсе!
Гушкай, успокоявай, кърми...Докато избие зъбчето!

# 11
  • Мнения: 1 382
Абстрахирай се от всичко, кърми, гушкай и скоро може да имате зъбче Simple Smile

# 12
  • Madrid
  • Мнения: 514
Спокойно! WinkОтносно килата-ние сме 9 и сме на годинка,така че... Peace

# 13
  • Мнения: 1 992
Няма какво да се повтарям с другите мами относно температурата и захранването, но да ти кажа относно хемоглобина в 6ти месец.Захраних след 6тия и при рутинните изследвания хемоглобинът и беше 125. Педката се ококори и каза, че такъв хемоглобин имали децата към годинка. Относно килата моята бебка сега е 6550, така че нищо му няма на детето ти.

# 14
  • Мнения: 277
Ха! Тъкмо щях да искам помощ и съвет от майките защото сме със същия проблем.
Вечер е малко по-добре, защото все пак поспива, но през деня е АД. Събудихме се в 6ч. и от тогава реве и не можем да го успокоим по никакъв начин. Дадох Панадол, но и то не помага, мазах венците с Дентинокс, давах хомеопатично........нищоооооооо
Имам мигрена, главата ми се пръска и не зная какво да правя. И ние сме само на кърма, давам пюре от морков от 1 седмица, но го плюе и не му харесва. Съмнявам се да е гладен, мисля 4е са зъби....

Общи условия

Активация на акаунт