Списък на гадните храни & напитки

  • 4 821
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 318
Цитат на: debelanata
Цитат на: Тути Фрути
Замразените храни ги окачествявам като гадост от гледна точка на хранителен състав и полезност, тъпчат с ги с какви ли не химически добавки и нямат никакъв или почти никакъв принос на витамини. Виж, вкуса го докарват, но това не е истинския вкус на храната. Може и да има излкючения, но аз такива не познавам.

Тука не си права, zаЩото специално zамраzените това им е предимството особено на по добрите фимри, чЕ не слагат каквито и да е било коснерванти или овкусители
Виж простотиите дето са наистина готови само zа zатопляне е при тях бълва от тях и точно от тия добвавки пък се дебелее ама как се дебелее.
Аz гледам и zеленчуците ми да са пак zамраzени, че като не zнам колко време са седлеи по складовете "пресните", чак ми настръхва косата. А все пак храня 2 малки деца и поне хранта zа тях да е пълноценна.
Има фирми и фирма, аz поне тук случих на такава, че ми ги носят и в къЩи директно


Ами щом мислиш така, сигурно си права. Все пак, ти познаваш по-добре тези храни и фирмите, които ги правят. Аз предпочитам домашно приготвени неща. Въпрос на навик е, предполагам. Аз не ги използвам и директно подминавам този щанд. Това си е мое мнение и не го натрапвам на никого.

# 16
  • Мнения: 4 244
Цитат на: Теодора
Не съм запозната, но от замразени, до замразени има разлика. По принцип полуфабрикатите са фрашкани с разни консерванти, но за замразените не зная. Гледам да не купувам много , щото веднъж от една такава сьомга си повърнах червата. Само някои зеленчици. Според мен са по-некачествени от гледна точка на това че не са органик, иначе не виждам какво друго може да им има.

Какво е това лакрис? Не е ли едно черно нещо дето се извлича от един корен и правят черни бонбони? (Като в Пипи Дългото Чорапче?)

Значи сега ще кажа на моя възл\бен да не си приписва комбинацията бира с кола...Wink

От островната кухня не ми харесва почти нищо. Най-ме е яд че не мога да си намеря кисело мляко по вкуса и всичко ми е или много солено, или много сладко.Sad

Теди, бе Що не си носиШ от Бг кисело мляко и да си правиШ там, Щото аz точно така си ираzреШих тоя проблем.
От Бг последния път си вzех едно Фермерско му каzват съЩо като старото е от едно време с чиста zакваска а не като на Данон и другите с набухватели и тн. Та с това Фермерското де ми стана тука мляко, иначе преди това не ми ставаШе иzобЩо.
Аz си мислех че е от климата,  то се окаzаче е от zакваската

# 17
  • Мнения: 1 497
Не съм се сетила, да ти кажа честно. Иначе правих един-два пъти като заквасих от органик, обаче стане едно лигаво и така се точеше, че го хвърлих. Да, и аз мисля, че е от закваската.

# 18
  • Мнения: 1 581
Най-гнусното нещо тук ми е black pudding, не съм яла, ама само като го видя и  Sick Не обичам и ginger историите, както и надениците и мазните pastry-та с меса и сосидж ролс и подобни.
И коледният пудинг не ми хареса, много алкохолизиран ми беше.

# 19
  • Мнения: 1 959
Ако не се лъжа като живеех в Мюнхен от Пени си копувах БГ мляко.

# 20
  • Мнения: 1 793
Цитат на: iv100yanova
Най-гнусното нещо тук ми е black pudding, не съм яла, ама само като го видя и  Sick Не обичам и ginger историите, както и надениците и мазните pastry-та с меса и сосидж ролс и подобни.
И коледният пудинг не ми хареса, много алкохолизиран ми беше.


аз съм на същото мнение.

# 21
  • Мнения: 1 497
Цитат
Най-гнусното нещо тук ми е black pudding, не съм яла, ама само като го видя и  Не обичам и ginger историите, както и надениците и мазните pastry-та с меса и сосидж ролс и подобни.
И коледният пудинг не ми хареса, много алкохолизиран ми беше.


И аз така.

За киселото- опитвала съм с гръцко, но от Сейснбърис. В началото ми хареса, но последните пъти все не успявах да го скопосам. За таратор става де.(гръцкото).[/code]

# 22
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Хм, гадни са ми лакриците и Popcorn със zахар.... #Silly

# 23
edni nadeni4ki gadni.naistina e taka imat stranen za hrana vkus]

# 24
  • Мнения: 1 975
Сега се сетих за пицата ГРАНДИОЗА....  Sick  ... отврат е.....

# 25
  • Мнения: 530
И аз не мога да понасям liquorice (тук така викат на това черното гадно нещо от което правят бонбони). Направо ме втриса. А имам приятелка датчанка, която винаги ми възхвалява датския (може би и в другите скандинавски държави го има) ликъриш, който бил и солен. Ама и тя признава, че е до придобит вкус. Wink
Киселотото мляко никога не ми е било проблем - страшно обичам това което се продава тук, гръцки стил, а и от турските магазини ми харесва кис. им мляко. Не съм си и помисляла да си квася, то само за това като че ли ще ми остава време. Simple Smile

За лимонадата - много рядко пия нещо газирано. Обикновената (безцветна) лимонада не ми харесва. Но има т.нар. традиционна, която е с цвят на лимонов сок и съм попадала на не-лоши видове от нея, особено ако е от някой по-малък произвеодител, а и в някои заведения я правят прясна и не е дори газирана, а си е просто лимонов сок, с вода и захар. Аз в България честно казано никога не съм обичала тази отровножълтата лимонада, която продаваха едно време, сега не знам каква има.

Избягвам полуфабрикати и разни очевидно гадно изглеждащи неща (всичките тестени работи пълни с разни кайми и меса от съмнителен произход), коледния пудинг не го обичам, както и разните торти пълни със сметана.

# 26
Black Pudding  и Haggis - МРАЗЯ ГИ. Полуфабрикати и готови продукти мноооого рядко купувам - за това нямам много оплаквания Wink  Laughing  Laughing Сосидж ролове съм яла и много гадни и страшно вкусни, така че не мога да ги обобщя...

# 27
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Майка ми като беше на гости донесе подкваса за кисело мляко. Пробвахме да квасим с нея. Тя има голям опит в квасенето, но не стана  Rolling Eyes Та се зачудих дали и в прясното мляко не слагат някакви консерванти  Thinking
Кисело мляко гледам да купувам само set yogurt. Последно съм се спряла на natural set yogurt на Onken. Има го по всички магазини, но се свършва бързо. На същата фирма има и плодови млека. Доста са популярни.
А за наденичките много внимавам какви купувам. Те болшинството са само с 25% съдържание на месо #Shocked.  Аз съм намерила едни с 85% и само от тях купувам. Разликата е огромна!!!

# 28
  • Мнения: 86
mery_ark, от къде купуваш тези надени4ки c  85% месо? Те съдържат ли също подправката, която придава странния им вкус?Mисля, 4е се казва sage тази подправка.

# 29
  • Мнения: 530
Цитат на: Gaby_MW
mery_ark, от къде купуваш тези надени4ки c  85% месо? Те съдържат ли също подправката, която придава странния им вкус?Mисля, 4е се казва sage тази подправка.


Извинявам се ако се намесвам, защото въпроса не е към мен, но да кажа, че в болшинството наденички няма тази подправка. То ако я има си пише. Wink  Иначе добро качество - повечето organic ili free range sausages са с доста високо съдържание на месо. Тези на Duchy Originals са хубави и ги има във всички супермаркети. В Waitrose i Tesco има и от техните собствени марки, които са добри (гледай за Tesco Finest Range). Освен това ако човек си намери добър месар или деликатесен магазин, особено такъв, който доставя organic ili free range може да си купи много вкусни наденички нямащи нищо общо с масовото производство. Има и производители, които доставят по домовете, но във всеки район са различни. Аз сега търся добър, защото където живеехме преди ми носеха вкъщи много хубави плодове и зеленчуци, а и разни други неща (включително месо и пилета, с добро качество - разликата във вкуса наистина се усеща, а и не се налага да ходиш до магазина)

Общи условия

Активация на акаунт