Бихте ли ми помогнали,имам нужда от съвети за начина на раждане.

  • 2 921
  • 82
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 155
Родих секцио по желание и съм 100% ЗА него по няколко причини:
Това е най-щадящият за бебето начин на раждане. Няма деформации, посиняване, кръвоизливи. Синът ми се роди абсолютно беличък и с оформени черти. От друга страна лично за мен беше важно, че мога всичко да планирам, няма да ме хванат контракции посред нощ, да ми текат води и т.н. Планираш, влизаш, подготвят те и след 2 часа вече можеш да си видиш бебето. Спестих си голяма част от предродилния стрес и напрежение.
Раждах със спинална, никаква болка няма по време на операцията, самата упойка не боли, нямаше поне при мен и странични ефекти като главоболие след това.
Възстанових се много бързо. Коремът ми се прибра, не личи, че съм раждала. Белегът е толкова малък и ниско разположен, че не се забелязва особено.

Сега има и негативи и това е болката като след всяка операция. Силна е на следващия ден, но като се раздвижиш минава бързо. Но не мисля, че раждалите нормално с хиляди разкъсвания и шевове от епизотомия са по-облагодетелствани откъм болка. Като ги слушах как крещяха мамите с номално раждане, колко време се мъчиха и как не можеха да си седнат на дупето после...не ми се говори.

# 31
  • някъде
  • Мнения: 4 955
"Оперирана от бебе","Отворена консерва",какво ли ще е следващото определение,при секциото newsm12
Аз от тия определения много се дразня, и си имам готов отговор, ама ще се въздържа, че е малко просташки Mr. Green
Е сега защо така- искаш да не мога да заспя довечера ли? Thinking

# 32
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  И двата пъти родих нормално и не съжалявам,възстанових се много бързо и безпроблемно.Втория път бебеата не беше се обърнала,но лекарите казаха,че няма да е проблем да се роди седалищно по нормален път и аз избрах нормално раждане.Беше едно забавно и лесно раждане,чак аз се учудих...Но това е съвсем различна тема. Laughing

# 33
  • Мнения: 503
аз съм за нормално раждане

# 34
  • Мнения: 317
Не мога да ти дам съвет как да родиш , но мога да споделя моя опит - родих преди 10 дена секцио по мое желание - смея да кажа , че  вече съм се възстановила напълно и се грижа сама за бебчо. Пожелавам ти да вземеш най - доброто за теб решение . Успех !

# 35
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Родих секцио по желание и съм 100% ЗА него по няколко причини:
Това е най-щадящият за бебето начин на раждане. Няма деформации, посиняване, кръвоизливи. Синът ми се роди абсолютно беличък и с оформени черти. От друга страна лично за мен беше важно, че мога всичко да планирам, няма да ме хванат контракции посред нощ, да ми текат води и т.н. Планираш, влизаш, подготвят те и след 2 часа вече можеш да си видиш бебето. Спестих си голяма част от предродилния стрес и напрежение.
Раждах със спинална, никаква болка няма по време на операцията, самата упойка не боли, нямаше поне при мен и странични ефекти като главоболие след това.
Възстанових се много бързо. Коремът ми се прибра, не личи, че съм раждала. Белегът е толкова малък и ниско разположен, че не се забелязва особено.

Сега има и негативи и това е болката като след всяка операция. Силна е на следващия ден, но като се раздвижиш минава бързо. Но не мисля, че раждалите нормално с хиляди разкъсвания и шевове от епизотомия са по-облагодетелствани откъм болка. Като ги слушах как крещяха мамите с номално раждане, колко време се мъчиха и как не можеха да си седнат на дупето после...не ми се говори.


ето затова родих секцио!

# 36
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 845
аз исках да раждам нормално ,но в последният момент се объркаха нещата и родих секцио със пълна упойка.не съжалявам изобщо.всички ме плашиха, че след операцията ще ме боли,но при мен не беше така.нямах никакви болки и се въстанових много бързо.живот и здраве смятам и второто да родия със секцио.

# 37
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Лекарят трябва да го реши.

# 38
  • Мнения: 4 668
Вижте сега  Thinking тези , които казвате , че не боли или , че не било толкова страшно просто сте имали късмет ...
На мен също така ми говореха всички и отидох в болницата подсвирквайки си и много отворена  Confused ... да , ама щеше да е доста по - добре да бях поне отчасти подготвена за тове , което ме чака  Rolling Eyes  родих за 4 часа , нямам никакви шевове и бебето се чувстваше отлично , но ... два пъти съм припадала и на моменти си мислех , че няма да издържа .
Не съм лигла , спортиска съм , имам доста висок праг на болка , доста трамвми и 1-2 леки операцийки . Но раждането ми разказа играта .

Продължавам да твърдя , че е много по - добре някой да ти каже - " Боли много , ужасно е гадно , настрой се и помисли как да облекчиш болката и да си помогнеш ... " отколкото да ти обесняват колко е лесно . На тях може да им е било лесно , ама теб какво ли те чака  Sick

А и незнам с какъв акъл , в 21 век взех това решение , да раждам без упойка ... Rolling Eyes

# 39
  • Мнения: 2 663
Много ме дразнят мнения на жени раждали примерно само секцио или такива раждали само нормално.Едните секциото е най-доброто и в повечето случай нормалното раждане е най-гадното нещо, а те грам не знаят така ли е или не, чували от тук от там и това е, но са съвсем сигурни в това си мнение.Аз го приемам за некомпетентно!!!
Същото важи и за другия отбор- нормално родилите, само дето то природата си го е измислила и явно има защо да е така!Дали е гадно или не аз няма да коментирам, защото родих нормално без болки, без упойка,без разкъсвания  за 40 мин, но знам че тези случаи като моя не са много.
Каквото и да избереш първо трябва ти самата да си сигурна в избора си и че постъпваш правилно.Не чети такива теми и страшни истории- и двата вида раждания крият свойте рискове.
Образовай се какъв е процеса и при секциото и при нормалното раждане от медицинска гледна точка.Така сама ще можеш да избереш кое е по-добре за теб.

Не съм сигурна, че доктора трябва да реши, много лекари в България препоръчват секцио без да има причини за него, само и само да вземат повече пари.Аз имам подобен опит и познавам около сигурно 100 такива жени.Ако няма причина майката сама трябва да си реши!

Не съм съгласна, че трябва да си настроена , че много ще те боли, напротив трябва да си мислиш как няма да боли, как всичко ще мине много бързо и всичко ще е наред.Когато мислиш за болката изпитваш страх, което води до стягане и това може да причини разкъсвания и какво ли не при нормално раждане,а при секцио шок!Трябва да се мисли позитивно и колкото и да боли мисълта да е как след малко ще си гушнеш детето и всичко ще е минало.Ако пък си с операция как бързо ще мине неразположението и всичко ще е ок!

Ето това мисля аз

# 40
  • Мнения: 394
родих нормално  и дори и да звучи странно ми беше приятно исках да видя детето си най-сетне, боли да но не е толкова страшно, станах на втория час, и то защото лекарите не ми дадоха преди това. а физиономията на беба като се появи на бял свят е незабравима.

# 41
  • Мнения: 4 668
Не съм съгласна, че трябва да си настроена , че много ще те боли, напротив трябва да си мислиш как няма да боли

Аз точно така си мислех и бях много позитивно настроена , мислех , че съм и подготвена ...

Но не се оказа точно така  Crossing Arms

Не казвам да се настрои , че много ще я боли , а да има едно наум , че раждането не е съвсем песен ...

Както и да е ! Всеки решава сам , аз втори път не бих родила без упойка . Даже предпочитам секцио !

# 42
  • Мнения: 2 663
Не съм съгласна, че трябва да си настроена , че много ще те боли, напротив трябва да си мислиш как няма да боли

Аз точно така си мислех и бях много позитивно настроена , мислех , че съм и подготвена ...

Но не се оказа точно така  Crossing Arms

Не казвам да се настрои , че много ще я боли , а да има едно наум , че раждането не е съвсем песен ...

Както и да е ! Всеки решава сам , аз втори път не бих родила без упойка . Даже предпочитам секцио !

Напълно те разбирам , ако и моето раждане беше тежко щях да искам секцио 100%.Аз имам силна психика и мога дори да ме боли нещо да си втълпя, че не боли и да съм подвластна на това внушение.И не само и в други случаи това ми  помага.Забранявам си лошите мисли и това ми върши чудесна работа
В никакъв случаи не искам да кажа за теб или някой друг, че има слаба психика, просто при мен е много силно изразено

# 43
  • Мнения: 4 668
Какво значи силна психика ? Колкото и да си силен психически , не можеш да предотвратиш загуба на съзнание примерно . Просто си имала късмет ... Радвам се което  Hug
Аз не искам да говоря , каква съм , просто темата е за друго ... но като професионален спортист смятам , че съм силна и физически и психически и то много ... 

Не ми е останала травма от раждането , на фона на доста други случаи може да се каже , че съм родила без проблем , просто изказвам мнение и си заставам твърдо зад него !

# 44
  • София
  • Мнения: 7 242
Раждах със секцио и живот и здраве пак така ще раждам. И не толкова, защото не боли /за сметка на това възстановяването е доста по-дълго/, а защото смятам, че така рискът за майката и детето е минимален и нещата са много повече "под контрол" отколкото при нормалното раждане.

Общи условия

Активация на акаунт