Сигурно ви се струва смешно,но на мен ми е проблем...

  • 1 589
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 280
Момичета,извинявам се,ако вече е пускана подобна тема,или някъде се е обсъждало,но аз не можах да се справя с търсенето.
Проблемът ми е следния-преди около месец моята принцеса беше болна и имаше доста сериозна хрема.От тогава постоянно си бърка в нослето и каквото намери,го лапа.Може и нищо да не намери,но пак си облизва пръстчето.Постоянно и обяснявам,че това не е красиво,че дамите така не правят,понякога като съм по-уморена и се карам дори и я плаша,че ще и сложа капки.Нищо не помага.Рови си постоянно в нослето.
Имате ли идея как да се справя?Мисля си да я оставя и да не и обръщам внимание хич,дано забрави,ама не знам колко ще ми издържат нервите.

# 1
  • Мнения: 705
симона също доста често си рови корички из носа. не знам доколко е правилно, но аз в повечето случаи игнорирам или пък я питам дали е загубила нещо, което търси. обяснявала съм, че не няма работа в носа си, че с него се диша и разни такива неща, но смятам, че са малки, за да им пука дали е красиво или не, както и дали са дами или не. може би греша и трябва отсега да го правя на проблем, но аз определено не го правя и в никога не съм й се карала за това.

дано други майки се включат, които са разрешили този <проблем> newsm78

# 2
имаме същия проблем. Бърка в нослето и после намира начин да си хапне това което е намерила. Обяснявали сме и че това е лошо и не е красиво ама няма ефект. Когато реши че ще е послушна и очаква похвала ми дава да избърша онова което е извадила, но това се случва рядко. Сега започна и един още по- противен номер. Дуга нослето без кърпа и след това се възхищава  Sick на произведението си (нямам думи). Освен това се сърди ако ме види да вадя кърпа и веднага след като съм я почистила отново духа. Смятам, че така изследва моята реакция и реших без много коментари да я забърсвам пък да видим до кога. Племеницата ми беше доста голяма когато продължаваше да папка разни неща от нослето (говорим за училищна възраст) Sad не е въпрос на лошо възпитание, защото детето е супер и знае много добре как да се държи в дадена обстановка. ама ей на такива неща ги правеше поне до към трети клас.

# 3
  • Мнения: 1 640
Моята 2год.дъщеря също понякога рови в нослето и вади засъхнали корички,които ми ги носи-аз ги хвърлям с театрално движение в кошчето/за смет/ в дет.стая.Тоест,имаме си ритуал в случая.Аз й наложих този ритуал по изхвърлянето,з-то бях забелязала,че се опитва крадешком да си облизва сополеното пръстче.Веднага изнесох дълга "лекция" за вредата и т.н.Детето ме слуша,слуша и явно реши,че не желае пак да му четат конско,затова вече ми дава на мен  намереното в нослето.Освен това , като се сетя,почиствам с клечка за уши ноздрите.

# 4
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  Пробвай да намажеш пръстчетата с ...,уф какво беше newsm78,абе детео се маже,когато си гризат ноктите.Продава се в аптеките,става за малки деца и е отвратително на вкус,трябва да помогне. Peace
  Ама как го обясних само Mr. Green

# 5
  • Мнения: 47 973
дъщеря ми го првеще в яслата-това с духането без кърпа Joyно бързо спря
обаче още обича да си похапва от сополките понякога Cry
вече се сеща да не го прави пред хора де ooooh!

# 6
  • Мнения: 2 757
Това е много гнусно и малкия ще има големи проблем ако започне да го практикува. Повръща ми се като гледам някои деца как си ядат цифките  Twisted Evil

# 7
  • София
  • Мнения: 7 097
Това е много гнусно и малкия ще има големи проблем ако започне да го практикува. Повръща ми се като гледам някои деца как си ядат цифките  Twisted Evil

Гнусно или не, повечето деца минават през това. Питай майка си дали ти едно време не си си "яла цифката"...Обзалагам се, че отговорът ще бъде положителен... Wink

# 8
  • Мнения: 686
Привет и от мен.Лосиона за мазане против смучене на пръсти и гризане на нокти се казва:ДАУМ-ЕКСОЛ.

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И моят син си "мез". Това, дето аз едно време го ненавиждах, сега той го практикува с пълна сила. Аз пък си мисля,ч е придоби този гаден навик от ДГ. Явно там повечето деца така правят. Дещрака никога не е и правила опит за подобно деяние, пък той...  ooooh!

За сега губя битката. Чакам го още малко да порасте, че да му обясня каква гнусотия прави  Sick

# 10
  • София
  • Мнения: 8 932
И ние си бъркаме в носа, но за ядене-никога. Той е толкова гнуслив, че не му и хрумва да го яде. Иначе не мога да го отуча да бърка в тоя нос, нищо че вече е голям. Прави го несъзнателно!

# 11
  • Мнения: 1 069
Не си спомням вече кой от двамата се беше отвратил от подобна гледка в детската градина. Коментираха го в къщи и, може би, затова никой не си е ял..., никога.

# 12
  • Мнения: 173
И мойта госпожичка най-демонстративно си ги хапваШЕ.
Скоро обаче не съм я засичала.Май вече го минахме тоя ''гнусен'' период. Praynig
Обаче сополите (-когато и текат обилно-)ги забърсва по ръкавите.
Още един много лош навик!

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Ох, лоша работа с тоя навик  newsm78
Влади, слава Богу, е гнуслив много и когато се нацапа с някаква храна или си извади коричка от нослето веднага идва да му избърша/измия ръчичката.Още от преди  около 1/2г. го свикнах при всяко миене на лицето- 2-3 на ден, да му вадя коричките от нослето. Той сам чакаше да му покажа "боклуку" от нослето и да го хвърлим в кошчето двамата.
Не помогнах, дано намерите разрешение на проблема  bouquet
Нашата кака например (племенницата ми) винаги идва да гледа колко е голяма акото  в памперса на брат'чеда  Sick дечурлига, какво да ги правиш  Crazy

# 14
  • Мнения: 17 407
 ДА, от детската градина е това, или ясла- няма значение. Дъщеря ми почна да си духа носа без кърпа и да си яде сополите- имахме разговори и надявам се разбра, че е грозно да го прави.

Общи условия

Активация на акаунт