Болнични за гледане на болно дете

  • 5 351
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 042
декларация

Долуподписаният........................
декларирам че за периода от....... до......... за който ми е издаден болн. лист за гледане на ............. ..............в мястото където пребивава болният няма друго незаето на работа лице годно да го гледа.
Дата и подпис на декларатора

# 16
  • Силистра
  • Мнения: 288
До колкото знам документите се носят от РАБОТОДАТЕЛЯ, наш ангажимент е само Декларацията с банковата сметка и болничния от лекаря / педиатър/, ама декларацията за това че няма кой да ти гледа детето е тъпо, особено за малко дете, може би тази декларация е наистина за деца над 7 години, май и в болницата над 7 ги приемат сами....без придружител?

# 17
  • София
  • Мнения: 1 654
От работата ми издадоха служебна бележка удостоверяваща, че за периода през който съпругът ми е ползвал болнични за гледане на дъщеричката ни, аз съм била на работа-тоест не сме ползвали и двамата болничен. Обикновена служебна бележка с печат на фирмата и подписът на шефа Peace

# 18
Благодаря ти Руби.Дано да мине!Лек,усмихнат и спокоен ден желая на всички МАМИ!

# 19
  • Мнения: 4 406
ДЕКлАрАцИЯ , чЕ НЯМА КОЙ ДРУГ ДА МИ ГЛЕДА ДЕТЕТО.!
това е някакъв ужасен абсурд!
ако имам 80годишна баба в къщи, значи нямам право на болничен ли? тези съвсем са изнагляли!

# 20
  • София
  • Мнения: 8 932
ДЕКлАрАцИЯ , чЕ НЯМА КОЙ ДРУГ ДА МИ ГЛЕДА ДЕТЕТО.!
това е някакъв ужасен абсурд!
ако имам 80годишна баба в къщи, значи нямам право на болничен ли? тези съвсем са изнагляли!
И аз това си помислих. Айде ако примерно искаш болничен на името на баба или на таткото да искат такава декларация. Ама като е болно детето логично е майката да го гледа.

# 21
  • Мнения: 2 891
Rubi, мога ли да мина с текста, който ти си поуснала или трябва да изтегля от сайта на НОИ оригинална бланка. Питам, защото го разрових и не можах да я намеря. Благодаря!

# 22
  • Мнения: 3 456
ИМАМ ЕДНА МОЛБА, ЗАЩОТО ИЗПАДНАХ В БЕЗИЗХОДИЦА.ДЕТЕТО МИ Е НА 9 ГОДИНИ И МИНАЛАТА СЕДМИЦА СЕ РАЗБОЛЯЛЛИЧНИЯ ЛЕКАР ИЗДАДЕ БОЛНИЧЕН ЛИСТ НА МОЕ ИМЕ И ВЧЕРА ГО ПРЕДСТАВИХ В СЧЕТВОДСТВОТО.ЗАЕДНО С ДЕКЛАРАЦИЯТА ЗА БАНКОВАТА СМЕТКА ТРЯБВАЛО ДА ПРЕДСТАВЯ И ДЕКЛАРАЦИЯ ОТ ЛИЧНИЯ ЛЕКАР ЗА ТОВА, ЧЕ НЯМА КОЙ ДРУГ ДА МИ ГЛЕДА ДЕТЕТО.ДНЕСКА ОТИДОХ ПРИ НЕГО И ТОЙ БУКВАЛНО МИ СЕ ИЗСМЯ.МОЛЯ ВИ ПОКАЖЕТЕ МИ ПРИМЕРЕН ОБРАЗЕЦ НА ТАКАВА ДЕКЛАРАЦИЯ ДА Я ПОПЪЛНЯ, ЧЕ ИНАЧЕ НЯМА ДА МИ СЕ ИЗПЛАТЯТ БОЛНИЧНИТЕЛ.ЕГАТИ РАБОТАТА-НОРМАЛНО НЕ МОЖЕШ ДА СИ ГЛЕДАШ БОЛНОТО ДЕТЕ!
Като чета, какви тъпотии мислят тия наште малоумници и ми иде да взема един автомат и да ги #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 23
  • Мнения: 1 492
Ето това намерих:

Приложение № 7 към чл. 8


Д Е К Л А Р А Ц И Я

по чл. 39 от Наредбата за медицинската експертиза за работоспособността




От ...
/име, презиме и фамилия на лицето/

ЕГН/ЛНЧ....................................................

Адрес за кореспонденция ...

...
/град/село, ПК, община, област, улица, №, ж.к., бл., ет., ап./

Телефон......................................................

Лична карта №................................... дата на издване................................, издадено от ...............

Декларирам, че няма друг незает на работа член от семейството, където пребивава болния, годен да гледа или да придружава болния.



Забележка: За дете до 7 навършени години не се изисква декларация, но само когато майката поиска да гледа и да придружава болното си дете.



За деклариране на неверни данни нося наказателна отговорност по чл. 313 от Наказателния кодекс.




Дата:......................................                                 ДЕКЛАРАТОР:.......................................
Гр./с/......................................                                                                  /подпис/

# 24
  • Мнения: 11 607
Леле, какви простотии са измислили за болничните от НОИ - сега ще искат и декларация сигурно от болното дете,че наистина майка му го е гледала..... като пате в калчище сме с тази бюрокрация и бумащина!!!!! Какво ли има още да ни пати главата.....

# 25
  • Мнения: 4 406
оффф, айде нови спорове.... досега шефа мърмореше защо все аз излизам в болничен заради детето, не можело ли баща му... сега като му кажа да пише бележка, че не ме пуска от работа, за да може да излезе в болничен таткото, ще е голям цирк!!!!
Mr. Green Mr. Green

# 26
  • Мнения: 1 492
Мацки, какво представлява този документ от банката?
На мен ме пращат в клона, където по принцип ми е издадена картата, което ми е страшно далеч. А ако отида в друг клон, ще ми дадат само някакво извлечение от сметката ми.

Въпроса ми е дали такова извлечение ще ми свърши работа в НОИ?

# 27
Мацки, какво представлява този документ от банката?
На мен ме пращат в клона, където по принцип ми е издадена картата, което ми е страшно далеч. А ако отида в друг клон, ще ми дадат само някакво извлечение от сметката ми.

Въпроса ми е дали такова извлечение ще ми свърши работа в НОИ?

Документа от банката е една бланка на която пише че еди коя си сметка е твоя и да послужи пред НОИ. Би трябвало да може от всеки клон да се вземе, но явно зависи от банката. Извлечение на сметката няма да ти свърши работа.

# 28
  • Мнения: 953
АЗ лично вече попълних такава декларация по образец дадена ми от работодателя.

# 29
  • Мнения: 953
Мацки, какво представлява този документ от банката?
На мен ме пращат в клона, където по принцип ми е издадена картата, което ми е страшно далеч. А ако отида в друг клон, ще ми дадат само някакво извлечение от сметката ми.

Въпроса ми е дали такова извлечение ще ми свърши работа в НОИ?
От всеки клон на банката могат да го издадат и е една бланка.

Общи условия

Активация на акаунт