бъдещи мами -септември 2007 от Бургас?

  • 11 219
  • 268
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 701
Здравейте!
Нуше, не съм те забравила, но или скитам по магазините или изпадам в депресия ... Sad
Днес пак ми е крив ден, тъжен и пълен с лоши мисли за фатален край на бременността.
Радвам се, че Мегита сподели с нас това, защото е хубаво човек да знае и лошото, което може да се случи, но не мисля, че трябва да се обвинява един лекар или изобщо един човек за цялата трагедия. За да се стигне до такъв край има куп фактори, които са повлияли, но както и да е. Докторите не са богове и те правят грешки. Няма доктор с безпогрешна и неопетнена репутация. За оабсолютно всеки можете да чуете "НЕ! Само не при този!" По тази логика дай да си раждаме в къщи.
Не знам1
Кривичко ми е, страшничко ми е и нямам търпение вече. Искам едно здраво бебче! Sad Много го искам и то по-скоро!

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
wish ,моля ти се не се настройвай така затова съм против писането на такива неща.
То е ясно че има такива случаи  и не може да се избегнат в повечето случаи.
Не мисли за лоши неща,притесненията тепърва предстоят,питаш ли ме освен всичко като слушам по новините за менингит,починали деца от какво ли не ако се вслушвам и настройвам щях да съм полудяла.
Лошото е че сме свикнали да обвиняваме някой и всеки говори против някой и така покрай сухото гори и мокрото.Вчрно е че има некадърни лекари и те бъркат но не всички и не при всички ситуации.
wish,МНОГО УСПЕХ И КЪСМЕТ ТИ ЖЕЛАЯ И ПО ДОБРЕ НЕ ЧЕТИ ТЪЖНИ ИСТОРИИ

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 1 233
Еееееееее ама Мегита недей така, недей плаши хората, ще дойде и на твойта глава, ще дойде време и ти да раждаш, и ти така ще трепериш, млада си още тепърва ще се сбъскваш с лошите приказки и още колко лоши ще чуеш, не трябва така да се приказва и напада. А като става въпрос и аз съм чула лоши неща за Драгнева и пак от акушерка и ще ти ги кажа. Незнам доколко са верни но все пак.
Когато родих преди 9 години и отидох при наблюдаващата ме акушерка за болничния (тогава беше такава системата), между другото родих секцио след обилно кървене при преглед и отлепяне на плацентата, та акушерката ми каза "Била си с двата крака в гроба, добре че те извиках да дадеш урина и на преглед", а аз до този момент нямах никакви симптоми, че става нещо с мен и никой не се усъмни само акушерката ми, както и да е, та думите й след това бяха "При същия като твоя случай на две пациентки на Драгнева са и починали бебетата, като едната пациентка е останала жива, но другата е починала" - това бяха думите и които още ми държат влага, и настръхвам като се сетя.
Не искам да плаша никого, най вече теб, но мисля че за всеки лекар могат да се чуят лоши неща. Но то като е тръгнало да става лошо можем само да се молим да не става по-лошо. Понякога и лекарите са безсилни да предотвратят лошото, е те нашите лекари са малко алчни и от алчност допускат повечето грешки. Но не забравяйте че жена която е решила да става майка и е бременна винаги е с единия крак в гроба, извинете за силните думи. От много неща зависи всичко да свърши добре и най-вече от нас самите, като изискваме от лекарите си и ясно им показваме че сме готови да изискваме и още, ако трябва и правата да си търсим.
Успех на всички.

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
Е надявам се да не засегна някой, но се включвам пък ако искате четете!
Я по спокойно момичета какво сте запретеснявали за това какво се е случило или може да се случи, човек трябва да гледа по оптимистично на нещата, нали знаета че голяма част от проблемите се зараждат първо в главите ни. Радвайте се на това което ви предстои то е хубаво не го разваляйте с негативни емоции, през тези месеци на очакване.
Е бургаската болница не е цвете ама никои не ви кара да раждате тук, отидете другате като толкова се притеснявате, имате избор. Съгласна съм че нещата там трябва да се подобрят но това е дълъг процес и няма да стане по всяка вероятност до вашето раждане.
А за лекарите много е изписано, от сега правя уговорка че не защитавам никой, и те не са стока но имате избор, както писах по-горе. Аз раждах с Ризова, наложи се секцио и какво от това операцията ми мина много добра, незнам кой се изказа "Ризова и секцио никога" сигурно има основателни причини да го каже но аз имам своите да каже че ако пак раждам секцио ще е с нея, изключително съм доволно. Да тя малко претупва но аз пък не исках някои да се лигави и два часа да ми обяснява неща които всеки средно интелигентен човек може да прочете ако го интересуват. Но и при нея има още какво да се желае има твърде много работа трябва малко да си я редуцира.
В общи линии думата ми е направете всичко възможно вие да сте спокойни това включва - уговорки, познанства, роднинства и т.н., и влезте усмихнати няма нищо толкова страшно, напротив може да се каже че е хубаво. Опитвам се да ви вдъхна малко кураж и позитивизъм. Важна е вътрешната нагласа.   bouquet  smile3521 newsm10
 А за йгота за бременни който се интересува може да попита всеки понеделник и четвъртък от 18.30 часа в училище "Княз Борис" в салона има курс по йога и водещата беше споменала че води и за бременни, тя се казва Люба. Ако е трудно да отидете бих могла аз да я попитам, само кажете  smile3501

# 49
  • Мнения: 23
ехо,къде изчезнахте? аз не съм писала от една седмица ,но компютъра ми се скапа и бях болна от- мисля не беше грипа .Купих си накрая крема за бременни на Мустела и съм много довона .Препоръчвам го с две ръце .Има го в аптеките ,верно е малко скъп но смятам ,че си заслужава .Имам предложение! Ако вече сте минали фазата с гаденето и прилошаването Sick Sick Sick, да си направим една среща .Пък може и по магазини за бременни да походим заедно .Аз все още се храня насила,гади ми се от всичко и на работа ходя още .Чакам отговори за предложението   bouquet За сега чао!   
Забравих, хайде да спрем да пишем за доктори и разни истории! Наистина действат депресиращо!

# 50
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Аз съм ЗА среща но ако се състои до 5-ти защото тогава ми започва държавния стаж и няма да имам никакво свободно време...  Peace

# 51
  • Мнения: 5 539
Напълно съм съгласна с последното мнение на Мадлена!
Аз съм с термин в края на септември и още не съм избрала лекар, който да ми следи бременността. Ходих веднъж при Калчева на ехограф, но засега се вижда само плодния сак и нищо повече. Ще я посетя около 16-20 седмица, за да огледа дали всичко е наред с плода и да направим биохимичен скрининг.
А междувременно трябва да се запиша при някой, който работи със Здравната каса и мисля този някой да е Мърмърова. Ходила съм преди на преглед при нея и ми прави впечатление на много спокоен, уравновесен и съвестен лекар, който не си претупва пациентите. Какво повече да иска човек от Женска консултация? Laughing
Имам въпрос: знаете ли къде в града или наоколо има по-качествен ехограф - 3Д, 4Д, 5Д...? Чувала съм нещо за някаква лекарка в Айтос, но не знам подробности. newsm78

# 52
  • Мнения: 23
Здравей лилита !    bouquet  bouquetРадвам се ,че се присъединяваш към нас! Желая ти лека и безпроблемна бременност . Наистина съм чувала само добри неща за Мърмърова . Доколкото помня май точно Калчева има 3D  ехограф.Обясни ми моля те какво е биохимичен скрининг? Първото ми раждане беше преди 6 години и освен нормалните изследвания кръв и урина  не се е налагало да правя други, а и се позабравят нещата newsm78.

# 53
  • UK
  • Мнения: 1 351
Напълно съм съгласна с последното мнение на Мадлена!
Имам въпрос: знаете ли къде в града или наоколо има по-качествен ехограф - 3Д, 4Д, 5Д...? Чувала съм нещо за някаква лекарка в Айтос, но не знам подробности. newsm78

 За Айтос не знам но съм чувала за Калчева, че има 3Д но не знам ти като си ходила не ти ли е направило впечатление  newsm78 може и да са ме излъгали  newsm78

# 54
  • Мнения: 388
Аз ходих в 18 седмица във Варна в Майчин дом. На 4 D-40 лв.
много съм доволна бях при д-р Яков прегледа ми продължи  30 минути.
Пазете се от грип! Hug Hug Hug
Уиш приготвих си багажа за родилното остава само да го изпера, че не остана време
на 19,02 великия ден.

# 55
  • Мнения: 1 701
Уиш приготвих си багажа за родилното остава само да го изпера, че не остана време
на 19,02 великия ден.

 newsm44 newsm44 newsm44
Супер! След 22 дни ще си имаш бебенце! Simple Smile Във Варна ли  ще раждаш?

За 4Д-то Калчева има и аз ходих при нея в 28-29 седмица някъде. Хубав и е ехографа, каза ми че всичко е наред, гледа всичко, плаценти, пъпни връви, тонове, монове, но аз като че ли очаквах по-голямо "шоу"! Така че който се е засилил да ходи на 4Д да не очаква твърде много. Не е кой знае какво. А да! При Калчева прегледа е 70 лв.

# 56
  • Мнения: 995

А междувременно трябва да се запиша при някой, който работи със Здравната каса и мисля този някой да е Мърмърова. Ходила съм преди на преглед при нея и ми прави впечатление на много спокоен, уравновесен и съвестен лекар, който не си претупва пациентите. Какво повече да иска човек от Женска консултация? Laughing

А  Мърмарова работи ли в родилна зала? И аз още не съм се записала на ЖК, но искам лекаря да работи в родилното. Някакви предложения? При Ризова не искам да ходя, много е натоварена.

# 57
  • Мнения: 5 539
Ами както става ясно, май Калчева има 2 ехографа, мен ме гледа на обикновения, защото прегледа ми не беше 70 лева, а и не видях нищо особено, по-различно от това което съм виждала. Всъщност в 5-6 седмица какво да му гледаш на 4Д ехограф? Mr. Green Пък аз не знаех, че има такъв, иначе щях да я питам да ми обясни.
За биохимичния скрининг: това е изследване на кръвен серум, с което се откриват евентуални аномалии на плода като Даун и метаболитни нарушения. Взима се проба и се праща в София, където се прави изследването. Калчева го препоръчва на всички бременни. Интересно ми е, някой правил ли е такова изследване?
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/651/37/

п.с. Не, Мърмърова не работи в родилна зала, доколкото ми е известно, но на по-късен етап винаги можеш да избереш лекар, който да те изражда. Аз следих бременността си при Ризова и раждах при нея, но от консултациите честно казано не бях доволна Naughty

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Здравейте бъдещи маменца.  Hug
Реших и аз да се включа при вас при все, че не съм бъдеща мама, разбира се ако ми позволите. Аз съм вече настояща мама, съвсем росна прясна. Казвам се Ники и съм на 30 години. Родих на 20.12.2006 и тъй като всичко ми е още съвсем скорошно реших, че мога да съм ви полезна с реално инфо, къде, какво, кога и как се случва. Това е в случай, че вие го искате. Ще се радвам да съм ви полезна. Ако ми разрешите ще въведа и малко статистика Simple Smile за вас Simple Smile Лек ден за сега

П.С Моята цяла бременност я следи Д-р Ризова. Когато ме приеха за раждане на смяна беше Д-р Гъмишев. Самото раждане обаче стана в смяната на Д-р Дорийска. А освен това покрай другите родилки имам впечатления и от Душепеев и от Драгнева. На мнение съм, че не може с лека ръка да се махне и да се каже този е добър лекар другия не е. Всичко е според случая и времето на субекта, който е изпитал на гърба си резултатите от действията им и всичко е строго индивидуално. Аз съм доволна от Ризова. Вярно е, че е малко особена, сериозна е почти винаги, но все пак не сме там за да се забавляваме. Добър специалист е обаче.
Малко дълъг ми стана постинга, но искам и още да споделя, това обаче е лично мое мнение и не го натрапвам на никого: Гъмишев е много готин, поне това усетих аз, докато лежах в родилно и чаках контракциите ми да зачестят. Георгиев е завеждащ лекар и кара само дневни смени /т.е. ако постъпите през ноща той със сигурност няма да е там/, но той не води раждания, когато е на работа наблюдава всички родилки и дава напътствия и нареждания на доктора, който  е дежурен. Душепеев е изрод. И не мисля да го коментирам повече. А благодарение на Дорийска сега съм тук и мога да ви пиша.......
Уговорка нямах с никого и мисля, че не е необходима. Лекарите в Бургаската болница са достатъчно отговорни по мое наблюдение. Нито за миг не те оставят без наблюдение, постоянно се слушаха тоновете на бебето.А при самото раждане  те напътстват непрекъснато как  да напъваш и какво точно да парвиш. В деня когато аз родих се родиха общо 20 бебета и нямаше нито една майка с уговорка или поне докато аз бях в родилно не се появиха такива, а аз бях там доста дълго време. Пари не ти искат за нищо. Даваш ако искаш. Аз дадох на д-р и акушерка просто, защото те наистина се погрижиха за мен.
в Бургас няма друга болница, където да родиш. В Клиниката на Михайлов правят само аборти. Някои мами ходиха да раждат в Сливен. Супер условия, но аз лично мисля, че не си заслужава. Болницата в Бургас не е хотел, болница като болица. Не е като в аптека, но условията са търпими за 3-4 дни. Е хлебарки има, но то ги има и във ВИП стаите в София Simple Smile като изключим това обаче, всичко друго е на допустимо приемливо ниво.
Споделям всичко това, защото го преживях съвсем скоро. Мен ме бяха уплашили, че едва ли не в болницата работят изроди, а условията са нечовешки. Е това не е така. И ви го казвам за да сте спокойни и да ви олекне на душичките. Най-малко точно сега ви трябват такива страховити истории. Мога още много да пиша, но мисля че ще ви отегча. Надявам се да съм била само и единствено полезна.
Направих малко списъче с малко инфо за вас, ако искате да си го сложите най-отпред в темичката. Моля мамата, която е пуснала темата да ми пише на лични за да и го дам.
Целувки  Heart Eyes

Последна редакция: пн, 29 яну 2007, 16:44 от Nikki_Ivanova

# 59
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 534
Nikki_Ivanova благодаря ти за написаното на мен ми олекна определено душичката .Направо такова шубе ме е подгонило като си помисля че влизам в 7-мия след няколко дни и направо истерията ме хваща.  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт