За противозачатъчните когато кърмим?!

  • 1 852
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 101
Здравейте момичета.Кажете ми молянякой вземал ли е противозачатъчни хапчета докато е кърмил?Ходих на профилактичен преглед след раждане при моя гинеколог и го попитах относно мога лида вземам или не бива след като кърмя?А той ми отговори че по добре да вземам отколкото да правя аборт после.Това някак не ми звучи,можеш да вземаш няма никакви проблеми!Незнам.Кажете ми вие вземате ли?

# 1
  • Мнения: 140
Записвам се и аз да следя темата,че съм пред същата дилема...

# 2
  • Мнения: 2 807
Не може да пиеш противозачатъчни, докато кърмиш, или поне това е мнението на моя гинеколог...

# 3
  • София
  • Мнения: 4 381
Има мини хапче за кърмачки, но доколкото знам ги няма в България. От обикновените хапчета най-вероятно ще ти намалее кърмата, пък и хормоните от хапчетата преминават в кърмата.

# 4
  • Мнения: 101
Абе и аз така си мислех,ама като ми каза така и се учудих. newsm78.Втори път попитах и отговора беше по добре да пиеш отколкото да правим после аборт.Луда работа.Няма да вземам и това е.Ще се пазим!Благодаря ви.  bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 117
Моята гинеколожками изписа Фарматекс(овули) или меки влажни капсули, които  да използвам или презервативи. Но в никакъв случай противозачатъчни.

# 6
  • Мнения: 1 938
Не може да пиеш противозачатъчни, докато кърмиш, или поне това е мнението на моя гинеколог...
Peace

# 7
  • Мнения: 791
Не може да пиеш противозачатъчни, докато кърмиш, или поне това е мнението на моя гинеколог...
Peace

Това каза и моята АГ-лекарка!  Wink Пазим се!

# 8
  • Мнения: 101
А "Гинопеварил"-глобули за влагалище може ли?Те по някакъв начин пречат ли,знаете ли?По принцип знам че ги изписват на бременни,но на кърмачки незнам newsm78

# 9
Питаш за Противозачатъчни, които променят хормоналния баланс ли? Не съм експерт, но не може. Моята АГ е твърдо против оралните противозачатъчни, след като кърмя. Препоръчва спирала.

# 10
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
А "Гинопеварил"-глобули за влагалище може ли?Те по някакъв начин пречат ли,знаете ли?По принцип знам че ги изписват на бременни,но на кърмачки незнам newsm78
Може да се ползват - всички видове противогъбични са ок за кърмачки.
Комбинираните противозачатъчни - съдържащи естроген и прогестерон - са твърдо неподходящи за кърмачки. Естрогенът намалява количеството кърма, променя състава й и не е безопасен за бебето.
И в България има минихапчета - Церазет - те съдържат само прогестерон и са одобрени за използване при кърмачки след 6-8 седмица след раждането. Хормоналната спирала Мирена също съдържа само прогестерон и става за кърмачки.

# 11
  • Мнения: 265
Не може да пиеш противозачатъчни, докато кърмиш, или поне това е мнението на моя гинеколог...
Peace

# 12
  • Мнения: 143
И аз много се чудя, ще следя темата. Нека повече кърмещи мами се изкажат по темата

# 13
  • Мнения: 1 425
А "Гинопеварил"-глобули за влагалище може ли?Те по някакъв начин пречат ли,знаете ли?По принцип знам че ги изписват на бременни,но на кърмачки незнам newsm78
Може да се ползват - всички видове противогъбични са ок за кърмачки.
Комбинираните противозачатъчни - съдържащи естроген и прогестерон - са твърдо неподходящи за кърмачки. Естрогенът намалява количеството кърма, променя състава й и не е безопасен за бебето.
И в България има минихапчета - Церазет - те съдържат само прогестерон и са одобрени за използване при кърмачки след 6-8 седмица след раждането. Хормоналната спирала Мирена също съдържа само прогестерон и става за кърмачки.

 Peace

Точно тези две възможности за предпазване от забременяване по време на кърмене ми препоръча моята гинеколожка. Другите противозачатъчни са противопоказни по време на кърмене.

# 14
  • Мнения: 1 584
Аз пия Церазет от 4 месеца. Както виждам Хедра е писала, че ги има и в България Peace

Общи условия

Активация на акаунт