Каква настилка за коридора?!?

  • 11 844
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 039
благодаря за подробния пост, като архитект съм много добре запознаа с материалите  Wink

не питам кое е по здраво и устойчиво, а каква е разликата в почистването
и все пак говорим за ДОМ, а не за стълбище на кооперация

пак казвам, за мен естествения паркет е най-доброто решение, има невероятни лакове, които правят повъхността здрава и устойчива.

почистването при всички твърди подови настилки изисква едни и същи усилия
1. прахосмукачка
2. почистване със специализиран препарат

виж, замърсените фуги вече наистина са трън в очите /ми/ Shocked

# 31
  • Мнения: 3 818
е обяснете ми каква е разликата в почистването м/у паркет и гранитогрес/теракот/ че нещо не се сещам

И аз това не го разбирам. Вкъщи се лее вода на поразия върху паркета- не му е станало нищо. Хващаш парцала- почистваш, нищо по-различно от плочките.

Да не говорим, че като почна да чета колко устойчив бил гранитогреса, добре де, в коридора какво чак толкова правите, като влезеш с обувки по паркета какво толкова, нищо не му става.

# 32
  • Мнения: 6 390
Малена аз нямам предвид конкретно твоя въпрос, по скоро пиша за Велмар която няколко пъти в темата задава един и същ въпрос, но никой не й отговаря  Wink

# 33
  • Мнения: 175
Моми4ета, може ли някои да ми каже каква е разликата между гранит и гранитогрес? Какво 6те кажете за гранит в коридора? Притеснява ме, дали няма да е много хлъзгаво когато се влезе с мокри обувки  Thinking

# 34
  • Мнения: 6 390
Моми4ета, може ли някои да ми каже каква е разликата между гранит и гранитогрес? Какво 6те кажете за гранит в коридора? Притеснява ме, дали няма да е много хлъзгаво когато се влезе с мокри обувки  Thinking
гранит е това
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%82
а
Гранитогрес е имитация на природен гранит, който има близък до оригинала външен вид, но и до голяма степен притежава неговата твърдост и износоустойчивост.

# 35
  • Мнения: 175
Доколкото съм разбрала то тогава трябва да изглеждат горе долу еднакви. Тука няма гранитогрес и не знаех какво преставлява. Знае6 ли не6то по хлъзгавия въпрос Коко бенд? Много ми е спе6но. Строим къ6та от 1 година и сега сме на финална права. Купили сме паркета пло4ките изоб6то вси4ко само коридора ми създава ядове. Тук при нас много вали. Като се замисля от на4алото на годината не е спирало. Ох, незнам трябва да ре6а и до края на януари да съм го купила, 4е 6те свър6ат намаленията докато се усетя.

# 36
  • Мнения: 6 039
Моми4ета, може ли някои да ми каже каква е разликата между гранит и гранитогрес? Какво 6те кажете за гранит в коридора? Притеснява ме, дали няма да е много хлъзгаво когато се влезе с мокри обувки  Thinking

разликата е и в цената, разбира се Grinning

# 37
  • Мнения: 6 390
kvinne
може да живееш на кря на света, но не вярвам да няма гранитогрес в Норвегия Grinning
Иначе има релефни и гладки повърхности за гранити и гранитогреси
porcelain stoneware или
Porcelain tiles е на анг. гранитогрес

Porcelain tiles are ceramic tiles with better technical characteristics than the traditional single fired floor tiles. That is why they are suitable for outdoor installation or in places with higher traffic:

Public places (shops, offices, storages, stations)
At home: kitchens, lobbies

Porcelain tiles could be with different finishing: mat, rustic, semi-polished, polished, etc.

провери при вас как се казва гранитогрес и разпитай

# 38
  • Мнения: 476
Аз съм твърдо ЗА полирания гранитогрес! Особено за коридора ...  Peace

# 39
  • Мнения: 175
Може и да си права Коко бенд ама да знаеш 4е тук няма толкова голям избор както в БГ,  колкото и да не ви се вярва това е положението. Като гледам какви красоти показват тук в форума направо ви завиждам. Аз тук съм виждала само гладък гранит и много ми харесва,  но наистина се притеснявам да не е много хлъзгаво когато се намокри.

# 40
  • Мнения: 2 266
Ламината е за стаите.Аз съм за гранитогреса.При нас в коридора е мрамор и пак е уютно.

Общи условия

Активация на акаунт